ID УТОГ

Попри все пленум ЦП УТОГ відбувся

Чим займається УТОГ

Відбувся ІІ пленум Центрального правління Українського товариства глухих

Уже втретє, як і у 2020 та у 2021 роках, і цього року учасники пленуму ЦП УТОГ працювали онлайн на платформі Zoom через екстремальні умови, які виникли внаслідок надзвичайно складних обставин — не лише тривалої пандемії коронавірусної інфекції, а й масштабної військової агресії з боку російської федерації. Але попри все в роботі пленуму не стали перешкодою навіть планові відключення електропостачання через пошкодження, які завдали загарбники енергоструктурі України, повітряна тривога, яка була оголошена через годину після початку пленуму у багатьох регіонах, і навіть ракетний обстріл Києва.

В роботі ІІ пленуму взяли участь: 27 з 31 члена Центрального правління УТОГ, усі 5 членів Центральної ревізійної комісії УТОГ, керівники структурних підрозділів Товариства і відділів виконавчого апарату ЦП УТОГ, запрошені представники інших установ та організацій.

Від керівних державних органів до роботи пленуму також долучилися: Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю Тетяна Баранцова, головна спеціалістка Секретаріату Кабінету Міністрів України Ірина Бойко, державний експерт експертної групи з питань інтеграції, інклюзивності та доступності Міністерства соціальної політики України Вікторія Чорна, начальниця відділу взаємодії з громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Ольга Роденко, провідний фахівець із зав’язків з громадськістю і пресою Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Роман Бевз, провідний економіст відділу фінансування бюджетних програм Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Олександр Тодоров.

В якості почесного гостя і постійного партнера в роботі ІІ пленуму ЦП УТОГ взяла участь директорка Київського фахового коледжу прикладних наук Ганна Щуцька.

На початку роботи пленуму його учасники вшанували хвилиною мовчання світлу пам'ять почесних членів УТОГ, які пішли з життя за період, який минув після попереднього пленуму: Довбуш Марії, колишньої головної бухгалтерки Тернопільської обласної організації УТОГ; Овчаренка Віктора., колишнього директора Навчально-відновлювального центру УТОГ; Позинюк Галини, колишньої головної інженерки Кам’янець-Подільського УВП УТОГ; Радомської Людмили, колишньої методистки Донецького будинку культури УТОГ.

Далі були, як зазвичай, затверджені порядок денний і регламент роботи пленуму.

З першого питання за своїми напрямами доповіли про результати роботи Українського товариства глухих у 2021 році та за 9 місяців 2022 року перший заступник голови УТОГ Тетяна Кривко та заступники голови ЦП УТОГ Віктор Шевчук і Сергій Котельянець. Вони виступили зі змістовними презентаціями, які містили підсумки роботи за звітний період, аналіз зробленого і пропозиції на майбутнє.

Тетяна Кривко

Віктор Шевчук

Сергій Котельянець

Основний висновок: попри всі виклики сьогодення, Українське товариство глухих продовжує працювати та реалізувати свої статутні завдання, беручи на себе, зокрема, соціальну та суспільну відповідальність.

Під час обговорення доповідей своїми думками поділились присутні на пленумі: директорка Київського фахового коледжу прикладних наук Ганна Щуцька, директорка Білоцерківського ВП «Весна» Людмила Тюхта, в.о. голови Миколаївської обласної організації УТОГ Ігор Ревенко, голова Чернівецької обласної організації УТОГ Людмила Дубровіна, голова Молодіжної ради УТОГ Павло Бабін-Ткач та голова Сумської обласної організації УТОГ Олеся Ковтун. Ці виступи – яскраві свідчення про пережите за цей складний рік, про випробування і виклики, які довелося подолати і ще необхідно буде подолати надалі.

Ганна Щуцька

Людмила Тюхта, перекладач — Тетяна Журкова

Ігор Ревенко

Людмила Дубровіна

Павло Бабін-Ткач

Олеся Ковтун

З першого питання порядку денного прийнято постанову, якою передбачено цілу низку заходів для спрямування зусиль президії та Центрального правління УТОГ, а також підприємств, установ і організацій Товариства на повне виконання статутних завдань УТОГ.

З другого питання порядку денного «Про результати виконання Концепції розвитку УТОГ на 2022-2026 роки у 2022 році» слово було надано заступнику голови ЦП УТОГ з управління майном УТОГ Сергію Котельянцю. Він зазначив, що через події, які доводиться всім нам переживати протягом останніх 9 місяців, реалізація виконання заходів, передбачених Концепцією розвитку УТОГ на 2022-2026 роки, затвердженою рік тому ХХ з’їздом УТОГ, наразі неможлива. Активна фаза збройної агресії російської федерації проти незалежної України внесла корективи та змінила пріоритети у роботі УТОГ та його структурних підрозділів. Значні зусилля УТОГ були направлені на цілу низку актуальних заходів, які також були підтримані міжнародними організаціями, зокрема, у вигляді фінансової підтримки. Так протягом 9 місяців 2022 року ГО «УТОГ» була надана допомога від Всесвітньої федерації глухих (WFD) у сумі 63,1 тис євро, від Канадсько-Українського фонду (СUF) – у сумі 24,98 тис. доларів США, від національних організацій глухих та інших благодійників — 10 тис. доларів США та 16,4 тис. євро. Вказані кошти були направлені на фінансування непромислової сфери ГО «УТОГ» у 2022 році. За результатами розгляду постановою пленуму прийнято рішення про перенесення виконання Концепції розвитку УТОГ на 2022-2026 роки на 2023 рік, про підготовку плану найважливіших заходів УТОГ на 2023 рік, у якому передбачити насамперед заходи з виконання Концепції розвитку УТОГ на 2022-2026 роки, посилення соціальної захищеності глухих в умовах війни, збереження і відновлення нерухомого майна УТОГ, максимально можливого збереження наявної мережі регіональних організацій УТОГ тощо.

Володимир Зюбин

Зі звітом про виконання бюджету УТОГ за 2021 рік та з інформацією щодо затвердження бюджету Товариства на 2022 рік виступила головна бухгалтерка ЦП УТОГ Олена Бутенко.

Олена Бутенко

Про результати перевірки Центральною ревізійною комісією УТОГ діяльності президії та апарату ЦП УТОГ за звітний період доповіла голова ЦРК УТОГ Світлана Вергелес. При цьому текст доповіді було попередньо розміщено напередодні пленуму в чаті для ознайомлення членам правління, а під час виступу голова ЦРК більше зосередилася на окремих зауваженнях та репліках стосовно окремих керівників структурних підрозділів УТОГ.

Світлана Вергелес

Секретарка президії ЦП УТОГ Світлана Віскушенко проінформувала про роботу президії ЦП УТОГ за минулий рік, яка попри всі складні обставини працювала плідно і виконувала поставлені перед нею завдання.

Світлана Віскушенко

З питання щодо обрання заступників голови ЦП УТОГ виступила Ірина Чепчина, яка запропонувала залишити цей склад без змін і високо оцінила роботу своїх заступників, особливо підкресливши внесок у загальну справу Віктора Шевчука. З наступного питання порядку денного «Про обрання членів президії ЦП УТОГ на наступний період» вона запропонувала вивести зі складу президії Віктора Дюжева у зв’язку з його заявою та обрати на його місце голову Дніпропетровської обласної організації УТОГ Ірину Троян. Пленум проголосував за ці пропозиції одноголосно.

Ірина Чепчина

Слово для останнього питання порядку денного «Про затвердження розміру вступного внеску та вартості членського квитка УТОГ» було надано першій заступниці голови Центрального правління Українського товариства глухих Тетяні Кривко. Прийнято рішення про те, що розмір вступного внеску дорівнюватиме 100 грн, вартість членського квитка УТОГ — також 100 грн.

З розглянутих на пленумі питань були прийняті відповідні постанови.

На завершення роботи пленуму голова УТОГ Ірина Чепчина подякувала всім його учасникам за активну участь у його роботі і побажала й надалі плідно працювати з метою захисту осіб з порушеннями слуху.

Все буде Україна!

Директор Бахмутського ВП УТОГ Олена Завгородня

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину