ID УТОГ

Проєкт румунської асоціації глухих: пропозиція співпраці

Чим займається УТОГ

31 січня 2024 року на пропозицію виконавчого директора асоціації глухих Румунії Богдана Аніческу відбулася вступна зустріч з керівництвом Центрального правлінні з працівниками відділу організаційно\ та видавничої роботи ЦП УТОГ у режимі відеоконференції.

На зустрічі Богдан Аніческу презентував проєкт за темою «Насильство і особливості комунікації». Суть проєкту полягає у запобіганні сексуального насильства та наданні допомоги глухим особам, які постраждали у результаті насильства. Об’єктом даної проблеми становлять глухі українці (хоча і не лише вони). Які рятуючись від війни шукають прихисток в інших країнах, зокрема Румунії. І хоча половина українських глухих біженців проходить Румунію транзитом, багато хто залишається у цій країні.

Відтак, асоціація глухих Румунії від початку війни в Україні надає конкретну допомогу: організовує навчання вивчення румунської жестової мови та забезпечення гуманітарною допомогою.

Маючи знання лише української жестової мови і не знаючи словесної румунської мови глухі українці можуть стати жертвами сексуального домагання, насильства у пошуках, наприклад, роботи.

Тому першою частиною румунського проєкту є підготовка відеоролика українською жестовою мовою про види і форми сексуального насильства, шляхи його запобігання та отримання допомоги у разі потрапляння у кризові ситуації. Наступною частиною проєкту стануть інформаційний посібник та брошура з даної тематики, які будуть розповсюджені серед глухих українців, які наразі мешкають на території Румунії.

Наступна зустріч з представниками асоціації глухих Румунії відбудеться в середині лютого місяця.

Таким чином, Українське товариство глухих приймає пропозицію щодо співпраці у проєкті.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину