ID УТОГ

Разом жестомовимо за права глухих!

Чим займається УТОГ

Центральний парк культури і відпочинку м. Києва, Арка дружби народів – за цією адресою вже вдруге зібралися кияни та гості міста, щоб відзначити Міжнародний день глухих. Вперше з цієї нагоди тут було влаштовано захід у 2019 році, минулого року з відомих причин все було скасовано. Нинішньої осені, а саме у неділю, 26 вересня, спільними зусиллями УТОГ і його друзів та партнерів було реалізовано загальноміський соціальний захід, який мав назву «Права глухої людини в часи кризи» — саме таку тему оголошено на цей день Всесвітньою федерацією глухих.

Мета заходу – привернення уваги державних органів та громадськості до діяльності УТОГ і проблем осіб з порушеннями слуху, поширення інформації про можливість забезпечення доступності для глухих людей за допомогою системи відеозв’язку «Сервіс УТОГ» та інше.

Українське товариство глухих було представлено на заході шістьма основними локаціями — «Все про глухих і для глухих»  і  «Сервіс УТОГ 24/7», а також Київською організацією УТОГ,  Київським дослідно-виробничим підприємством «Контакт» УТОГ, СПКТБ УТОГ і Центром  української жестової мови Культурного центру УТОГ. 

Поруч були розміщені банери і локації інших учасників, а саме: ТОВ «Августа», що входить до групи компаній "Тоlk", Київський фаховий коледж прикладних наук, Київський слуховий центр «АВРОРА», компанія  «MEGOGO», Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у м. Києві, Київська міська федерація фізичної культури і спорту глухих, Туристичний клуб «Київська Русь», Школа жестової мови Культурного центру УТОГ, Київська спілка нечуючих художників «Натхнення», Християнське місіонерське товариство глухих «Світло Надії» та церква глухих «Жест Євангелії».

Люди, які завітали до Арки дружби народів, мали змогу ознайомитися з локаціями, отримати актуальну інформацію з різних питань і переглянути чудові виступи на зручно розташованому концертному майданчику парку. Погода того дня була напрочуд сонячною і теплою після тижня холодних дощів.        

Основне дійство відбувалося на концертному майданчику, але ще задовго до початку концерту розпочалися заходи за програмою цього насиченого подіями дня. Зокрема, Туристичний клуб «Київська Русь» ще до початку загальної програми провів змагання зі спортивного орієнтування, у якому змагалися 30 учасників у велоспорті, зав’язуванні вузлів і орієнтуванні.

На сцені у центрі площі велику й цікаву програму розпочав дитячий колектив з Київського навчально-реабілітаційного  центру № 6 для дітей з порушеннями слуху з виставою «Як вовк став поросятком». Глухі діти беруть участь у виступах ляльково-театральної студії «Білий куб», що заснована командою ГО «Центр громадянських ініціатив «Ми разом» та колективом НРЦ № 6.

 

Оплесками зустріли глядачі, які зручно розташувалися на трибунах просто неба, Ігоря Шавро — ведучого заходу, перекладача жестової мови, телеведучого (UA:ПЕРШИЙ). Програма складалася з трьох блоків, які доповнювали  один одного — виступів  організаторів і представників інших організацій та концертної програми за участю артистів театру  міміки і жесту «Райдуга», який діє на базі Культурного центру УТОГ, і юних артистів з київських спеціальних шкіл №№ 9 і 18. 

Ті, хто виступив в офіційній частині заходів, зосередили увагу на проблемах, які вдалося вирішити і які ще потрібно розв’язати в рамках забезпечення прав глухих людей. Голова УТОГ Ірина Чепчина у своєму виступі особливо підкреслила важливість консолідованих дій і спільних зусиль для вирішення важливих завдань, які стоять перед Товариством, наголосивши, що «ми жестомовимо за права глухих». Усі глядачі вслід за Іриною Чепчиною разом повторили цю фразу жестами.

Виступили також гості з інших організацій: начальниця відділу освіти дітей з особливими освітніми потребами головного управління позашкільної та інклюзивної освіти Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України Неля Корецька, директорка Київського фахового коледжу прикладних наук Ганна Щуцька,  провідна фахівчиня відділу моніторингу Фонду соціального захисту інвалідів Лідія Назарова, заступниця директора Департаменту Центрального центру надання адміністративних послуг м. Києва Наталія Ткач, представниця Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Олена Антонова, Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська, голова ГО «Всеукраїнська асоціація перекладачів  жестової мови та людей з інвалідністю» Наталія Кравцова, менеджер проєкту «Дивись як чутно» компанії «MEGOGO» Микола Ярошко, багаторазова призерка Паралімпійських ігор з лижних перегонів та біатлону, телеведуча нового телеканалу «Еквалімпік» Світлана Трифонова, пастор Християнського місіонерського товариства глухих «Світло Надії» та церкви глухих «Жест Євангелії» Олег Стралківський та інші.

Виконувачка обов’язків голови Київської організації УТОГ Тамара Котова вручила подарунки тим, хто активно допомагав у проведенні заходу —  перекладачам жестової мови, волонтерам та учасникам концертної програми.

Було оголошено подяки спонсорам заходу, серед  яких: ТОВ «Августа» групи компаній «Тоlk» (директорка Ірина Береснєва), «Оріфлейм-Україна» (директорка Нана Еліава), Центр слухової реабілітації «АВРОРА» (генеральний директор Володимир Мінаєв), Центр слухової реабілітації «РеОтон»  (генеральний директор Максим Гамаєв), ТОВ «АШАН УКРАЇНА ГІПЕРМАРКЕТ» (керівниця Вікторія Луценко), Християнське місіонерське товариство глухих «Світло Надії» та церква глухих «Жест Євангелії» (пастор Олег Стралківський), проєкт «Дивись як чутно» компанії «MEGOGO» (керівниця Аліна Артеменко), корпорація «Оболонь» (генеральний директор Ігор Булах), компанія «Три Ведмеді» (генеральний директор Андрій Тищенко), Євангельська церква «Шлях життя» (пастор Лім Гванг Тек).

Захід відбувся завдяки організаційній підтримці Київської міської влади на чолі з мером столиці Віталієм Кличком і Центрального парку культури і відпочинку м. Києва, який очолює генеральний директор Артем Сауляк.

Щира подяка всім, хто долучився до цього заходу, і хоча Міжнародний день глухих – зовсім не святковий, всі разом створили справжнє свято!           

Власна інформація

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину