ID УТОГ

Січень рік починає

Чим займається УТОГ

Минули зимові свята, затьмарені трагічними подіями і воєнним лихоліттям.... Але попри все триває робота, яку важко переоцінити: вкрай важливо допомогти глухим людям, надати їм необхідну інформацію, підтримати у скрутний час, подарувати надію і тепло дружніх сердець. Саме на це спрямована повсякденна діяльність обласних, територіальних та первинних організацій УТОГ.

Вінницька обласна організація УТОГ


За січень 2023 року працівниками Вінницької обласної організації УТОГ:

 • надано соціальних послуг, у тому числі онлайн — 261 особі;
 • видано безкоштовно батарейки для слухових апаратів — 8 особам;
 • отримала слуховий апарат 1 людина;
 • отримали інформаційні послуги 63 члени УТОГ; 
 • здійснюється щоденний переклад жестовою мовою на Вінницькому каналі «ВДТ».Волинська обласна організація УТОГ


За період з 2 до 27 січня  працівниками Волинської обласної організації УТОГ було надано 366 соціально-побутових та культурно-масових послуг.

 

Дніпропетровська обласна організація УТОГ

З 31 грудня до 20 січня працівниками  Дніпропетровської обласної організації УТОГ надано соціальні послуги особам з інвалідністю зі слуху, зокрема:

 • офлайн — 118 чол.;
 • онлайн — 370 разів; 
 • обслуговування глухих на робочому місці (в приміщенні організації) — 31 особа; 
 • видано гуманітарної допомоги — 186 особам.

 


У Криворізькій ТО УТОГ організували свято для глухих з нагоди Різдва. Крім того, в обласному Будинку культури УТОГ провели обряд Водохрещення.


 

16 січня на прохання Дніпропетровської обласної організації УТОГ МДБ «Місія Алія» надав благодійну допомогу членам Дніпровської територіальної організації УТОГ.У Нікопольській територіальній організації УТОГ, за клопотанням її голови Л. Ольневої, 45 членів   організації отримали гуманітарну допомогу, а активісти - подарункові набори.


 

За клопотанням перекладачки жестової мови Новомосковської первинної організації УТОГ О. Логвиненко 36 членів цієї первинної організації УТОГ отримали гуманітарну допомогу від волонтерів Новомосковська.


 

Релігійна громада «Оазис», за клопотанням Дніпропетровської обласної організації УТОГ, передала глухим 100 буханців хліба, який розділили серед членів УТОГ.


 

Завдяки спільній роботі Криворізької територіальної організації УТОГ та Церкви Християн-баптистів, члени Криворізької  ТО УТОГ 7 січня 2023 року були запрошені на службу, після якої  понад 100 членів УТОГ отримали харчові набори.

 

Житомирська обласна організація УТОГ

Щоденно звертаються члени УТОГ за допомогою до перекладачів жестової мови.  За період з 16 січня до 22 січня 2023 року ними надано:

 • офлайн-послуги — 360 особам;
 • онлайн-послуги — 27 особам;
 • допомогу у вирішенні соціально-побутових питань — 46 особам;
 • послуги перекладача жестової мови — 17 особам.

 


 

Лише за один день, 23 січня 2023 року, офлайн-послуги перекладачів жестової мови надано 32 особам. Також  проводилося онлайн-обслуговування, під час якого отримали допомогу 26 осіб. Крім того, для 46 осіб в офлайн-режимі надана необхідна їм інформація. Перекладачі також вирішували і соціально-побутові питання, з якими до них звернулися 40 осіб.


 


25 січня 2023 року в Житомирському будинку культури було проведено інформаційну годину.


 

Глухі ветерани і працівники Будинку культури УТОГ декілька тижнів збирали заготовки для окопних свічок, а коли вже їх стало достатньо,  у середу, після інформаційної години, почали робити свічки. Їх потім було передано нашій чарівній волонтерці - Галині Володимирівні Кострикіній, яка їх доставить за адресою.


 

У Будинку культури УТОГ м. Житомира відбувся веселий захід з чаюванням і ігровою програмою для ветеранів-активістів Житомирської обласної організації УТОГ.


 

>

18 січня 2023 члени Бердичівської міської територіальної організації УТОГ зібралися в клубі для обговорення новин та життя УТОГ.


 

На початку нового року члени Бердичівської територіальної організації УТОГ отримали продуктові набори від «Церкви Різдва Христового».

 

Закарпатська обласна організація УТОГ


До Різдвяних свят, за клопотанням Закарпатської обласної організації УТОГ до Ужгородської міської ради, було надано продуктові пакунки переселенцям та іншим особам з інвалідністю зі слуху.Мукачівська територіальна організація УТОГ, попри відсутність електроенергії, провела новорічну зустріч з членами УТОГ, під час якої були роздані батарейки до слухових апаратів, а також продуктові набори.

 

Запорізька обласна організація УТОГ

20 січня у приміщенні Запорізького будинку культури УТОГ проведено захід, присвячений знаковим для України датам - Дню Соборності та річниці  проголошення незалежності УНР. На захід прийшло 64 членів УТОГ.19 січня Запорізька обласна організація УТОГ посприяла у видачі продуктових наборів від благодійної організації «Мережа 100% життя Запоріжжя» 290 членам УТОГ.13 січня в Запорізькій облорганізації УТОГ отримали повідомлення від Руслана Рубанова, що завтра він приїде до Запоріжжя і привезе 50 ліхтариків для людей похилого віку та активу. Ранок 14 січня розпочався з вибухів, окупант атакував місто ракетами. Незважаючи на це, зустріч відбулася. Крім ліхтариків, членам УТОГ роздано 50 гуманітарних пакунків, які передало ЦП УТОГ від японських друзів.

 

Івано-Франківська обласна організація УТОГ

Івано-Франківська обласна організація УТОГ звітує про роботу, проведену з 2 до 8 січня 2023 року стосовно надання соціально-побутових, перекладацьких послуг членам УТОГ, інформаційно-роз’яснювальної роботи. Крім того, глухих забезпечено технічними засобами реабілітації — здійснено підбір і регулювання слухових апаратів, видачу батарейок, отриманих від ЦП УТОГ. Провели також обговорення проведення заходів для ветеранів у січні 2023 року.
У Коломийській ТО УТОГ рік розпочали з інформаційної роботи, а за тиждень 13 разів надано допомогу у вирішенні важливих питань.


 

Надано фотозвіт про роботу Івано-Франківської обласної організації УТОГ, яка здійснювалася з 9 до 15 січня 2023 року з соціально-побутових, перекладацьких послуг членам УТОГ, проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи.


Крім того, у той же період:

 • за клопотанням в.о. голови Г. Лівенси та директора Будинку культури УТОГ Р.  Рубанова ГО «Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську» надала гуманітарну допомогу для членів УТОГ;
 • представниця церкви Євангелістів Ольга Панасюк провела з членами УТОГ бесіду «Що таке Різдво?», розказала про традиції і обряди Різдвяного свята. Після зустрічі було організовано чаювання.

 


 


З 16 до 22 січня 2023 року тривала робота Івано-Франківської обласної організації УТОГ з надання послуг членам УТОГ, здійснення інформаційно-роз’яснювальної роботи, а також 22 січня в Будинку культури УТОГ відбулася грально-розважальна програма для дітей «Наше дитинство».


Крім фотозвіту про роботу з 23 до 29 січня 2023 року, Івано-Франківська обласна організація УТОГ інформує, що за цей період:

 • директор Будинку культури УТОГ Р. Рубанов провів бесіду «Засоби індивідуального захисту для людей похилого віку»;
 • «Центр Польської культури та діалогу» м. Івано-Франківська надав волонтеру Р. Рубанову гуманітарну допомогу для діток (шапки та рукавиці), які роздали нашим дітям з порушеннями слуху;
 • 29 січня у Будинку культури УТОГ проведено перегляд фільму для членів УТОГ «Чорний краб» з перекладом жестовою мовою та грально-розважальну програму для молоді «Зимові забавоньки», після заходів усіх пригощали чаєм з солодощами;
 • у Коломийській територіальній організації УТОГ провели захід спільно з церквою ЄХВ "Коляда жестовою мовою", також відбулася спільна молитва за мир в Україні. Опісля було пригощення, роздані продуктові набори і солодощі, а також всі охочі отримали в подарунок Біблію.23 січня працівники територіальної організації УТОГ та Будинку культури УТОГ Л. Гуцуляк, Р.  Рубанов  та колишня голова організації М. Пашник провели усно-жестову розповідь з історії та значення Дня Соборності України, відвідали Алею Слави, де вшанували пам’ять Івана Лопушака, сина нашого покійного члена УТОГ, та уславленого кіборга Григорія Семанишина.

 

Київська організація УТОГУ період з 2 до 31 січня 2023 року спеціалістами Київської організації УТОГ надано різноманітні  послуги глухим 471 раз, з них: здійснено переклад жестовою мовою 208 особам, надано послуги соціальної адаптації 87 особам, консультування - 298 особам, надано допомогу з працевлаштування 7 особам, здійснено представництво інтересів 120 осіб, надано послуги за статутною діяльністю УТОГ 92 особам.


 

 

За той же період Бучансько-Броварська територіальна організація УТОГ надала соціальні послуги особам з порушеннями слуху 61 раз, здійснила переклад жестовою мовою 11 разів, а також на прохання осіб з порушеннями слуху надіслала сім-карти Lifecell та подарунки для дітей через «Нову пошту» й «Укрпошту».


 

 

 

6 та 20 січня в офісі Київської організації УТОГ були проведені перші в новому році зустрічі для ветеранів УТОГ та всіх охочих членів Товариства. На першу зустріч завітало 17 осіб з порушеннями слуху, а на другу зустріч — 25 осіб.


 

16 січня у Культурному центрі УТОГ відбулося маленьке свято для маленьких киян з порушеннями слуху та дітей з сімей глухих, які залишилися в Києві. Їх зібрали на захід працівники Київської організації УТОГ.

Перед юними шанувальниками виступили актори Театру міміки і жесту "Райдуга" Віталій Науменко, Тетяна Гікава, Валерій Марущак, працівники Культурного центру УТОГ Ольга Кіраш та Ольга Кошова, а також  заслужений артист України Василь Стьопкін, який втілив образ Святого Миколая.

 

За підтримки благодійного фонду "АТМА-Допомога" в особі президента фонду Дмитра Мантуліна та віце-президента фонду Михайла Фролова київським діткам були передані подарунки, підготовлені українськими дітьми, які зараз перебувають  в Голландії.


 

 

Завдяки співпраці ГО «Українське товариство глухих»  з компанією «Ромстал Україна» та директором Чернівецького УВП УТОГ Петром Фурчаком, 50 осіб похилого віку з інвалідністю зі слуху м. Києва отримали хороший набір продуктів та трохи лікарських засобів.


 

 

15 січня в Білоцерківському будинку культури Київської організації УТОГ відзначали свято Старого Нового року. Незважаючи на війну в країні і відсутність світла та тепла, свято відбулося, як завжди, на високому рівні. На захід також були запрошені сім'ї вимушених переселенців, для них та дітей з родин, які постійно мешкають у Білій Церкві, були підготовлені новорічні подарунки, які вручили в кінці свята волонтери Л. Кочеткова та В. Ткачук. Дітям також передано подарунки від ГО «Спілки самаритян України», які привезла в.о. голови Київської організації УТОГ Тетяна Корнієнко.


 

 

У січні 2023 року в Білоцерківському будинку культури Київської організації УТОГ за ініціативи  волонтерки та активістки БК УТОГ Лариси Кочеткової було передано гуманітарну допомогу від волонтерки з Англії Лаури Caпeги. Серед одержаних речей було багато необхідного, а саме: термобілизна, пледи, термоси та безліч іншого. Допомогу отримали дітки з інвалідністю та сім’ї, які в умовах відключення електроенергії не мають змоги готувати їжу.


 

 

1 січня на базі Інклюзивно-ресурсного центру № 2 м. Біла Церква було проведено засідання комісії з комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку підлітка з порушеннями слуху. Мета роботи цієї комісії - надання рекомендацій щодо освітньої програми для дитини з особливими освітніми потребами. Під час роботи комісії переклад жестовою мовою був виконаний перекладачем ІнноюПетровою.Кіровоградська обласна організація УТОГ

 

Фотозвіт роботи Кіровоградської обласної організації УТОГ за січень:


 

 

25 січня працівники Будинку культури УТОГ провели збори з ветеранами УТОГ.


 

 

Члени Кропивницької територіальної організації УТОГ отримали гуманітарну допомогу від фонду «Почуті серцем».Львівська обласна організація УТОГ

Львівська обласна організація УТОГ за період з 9 до 20 січня 2023 року надала послуги 352 рази 209 особам, це:

 

 

 

 

  • розв’язання соціально-побутових питань — 213 разів;
  • послуги перекладу в адміністративних установах  - 47 разів;
  • послуги перекладу в медичних установах та з медичних питань – 88 разів;
  • послуги в юридичних установах – 4 рази;
  • робота здійснювалася в онлайн-режимі 154 рази, в офлайн-режимі – 198 разів.

Крім того, проведено недільну літургію та засідання клубу «Ветеран».Миколаївська обласна організація УТОГ


26 січня в приміщенні Миколаївської ТО УТОГ відбулася зустріч членів УТОГ, попри те, що електротранспорт не працював, у ній узяли участь 35 людей.
20 сiчня 2023 року вiдбулася iнформацiйна зустрiч членiв УТОГ, на якій були присутні 34 глухих.
12 січня БО БФ ЮАЕНІМАЛС надали 1 тонну сухого корму (по 500 кг для собак і котів). Уже 89 членів УТОГ отримали допомогу для своїх чотирилапих.
17 січня в Первомайській територіальній організації УТОГ проведено інформаційний захід для людей з порушеннями слуху, на якому після надання інформації присутнім вручені подарунки.
12 сiчня вiдбулася перша в цьому році iнформацiйно-роз'яснювальна зустрiч з членами УТОГ.Одеська обласна організація УТОГ

Дайджест Одеської обласної організації УТОГ про роботу, здійснену з 8 до 29 січня:


   • 865 разів надано допомогу у вирішенні соціально-побутових питань, надано послуги перекладачів жестової мови, включаючи екстрену допомогу;
   • 45 разів надано послуги перекладу жестової мови на «Сервіс УТОГ»;
   • 8 разів була проведена закупка та доставка замовлених товарів та продуктів сліпоглухим особам;
   • 4 рази здійснено подвірні обходи до ветеранів УТОГ.
   • 4, 12, 18 січня директорка Одеського центру культури і відпочинку УТОГ Галина Гаріпова провела інформаційну годину.
   • 4, 11, 23 січня відбулися інформаційні години у Подільській територіальній організації УТОГ, яку провела її голова Н. Поневаж.
   • Голова Ізмаїльської територіальної організації УТОГ О. Кірчев 6, 11, 17, 23 січня надав актуальну інформацію для членів УТОГ.  
   • 10 січня проведено інформаційну роботу в Одеській територіальній організації УТОГ
   • 24 січня — в Одеській облорганізації УТОГ.
   • 23 січня в Одеському центрі культури і відпочинку УТОГ відбувся показ фільмів глухого режисера Едуарда Лелюха.


Полтавська обласна організація УТОГ

За січень місяць:

 • надано соціальних послуг — 440 особам;
 • проведено 6 реабілітаційних заходів для членів Полтавської обласної організації УТОГ і ВПО;
 • проведено 2 збори для ветеранів;
 • видано слухових апаратів як благодійну допомогу — 6 особам;
 • видано батарейок для слухових апаратів, як благодійну допомогу — 16 особам.Фотозвіт про роботу Полтавської обласної організації УТОГ за період з 16 до 29 січня 2023 року, зокрема:

 • переклад жестовою мовою офіційних інформацій;
 • підбір і видача технічних засобів реабілітації — слухових апаратів і батарейок, отриманих з благодійної допомоги, організованої ЦП УТОГ;
 • переклад ЖМ заходу проєкту «Підтримка та захист прав жінок/дівчат переселенок»;
 • благодійна акція з виготовлення окопних свічок «Зігрій захисника»;
 • видача ліхтариків ветеранам УТОГ;
 • проведення реабілітаційного заходу з арттерапії в обласній бібліотеці для глухих полтавців і ВПО;
 • акція єднання, проведена в День Соборності України членами Полтавської облорганізації УТОГ;
 • волонтерський рух з взаємодопомоги глухих членів Полтавської обласної організації УТОГ (теплі шкарпетки для воїнів, видача аптечок і ліхтариків для людей похилого віку);
 • участь представників Полтавської обласної організації УТОГ в огляді готовності Пункту Незламності для його використання особами з інвалідністю різних нозологій;
 • благодійна акція з безкоштовної роздачі аптечок.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Рівненська обласна організація УТОГ

 

29 січня 2023 року члени Рівненської обласної організації УТОГ мали можливість зустрітися та поспілкуватися на різноманітні біблійні теми з представниками Рівненської церкви євангельських християн-баптистів. Також представники церкви ЄХБ надали для членів УТОГ гуманітарну допомогу.


 

 

26 січня 2023 року у Рівненському будинку культури УТОГ відбулася перша, у новому році, зустріч голови правління Рівненської ТО УТОГ з членами територіальної організації.


 

 

26 січня у Сарненській територіальній організації УТОГ проведено інформаційну роботу з членами УТОГ.


 

 

19 січня ветерани Рівненської обласної організації УТОГ долучилися до відзначення Хрещення Господнього та освятили воду в храмах м. Рівне.


 

 

З нагоди свята Нового року дітки з порушеннями слуху отримали новорічні подарунки, які передала  Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю Тетяна Баранцова за підтримки Спілки Союзу Самаритян України.Сумська обласна організація УТОГ

Протягом січня 2023 року перекладач Роменської первинної організації УТОГ Олена Острожинська надала допомогу за 21 зверненням від осіб з порушеннями слуху, а також забезпечила 4 дні обслуговування через систему відеозв'язку «Сервіс УТОГ» — нею прийнято 21 звернення.

 

25 січня Олена Острожинська і Леся Ковтун здійснювали переклад жестовою мовою при проведенні вебінару на тему «Гуманітарна координація в умовах гуманітарної кризи в Україні», організованого Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України.


 

 

За період з 3 до 26 січня 2023 року до перекладача жестової мови Лебединської первинної організації УТОГ Лідії Попової, звернулося 66 осіб з порушеннями слуху, яким надана необхідна допомога.


 

 

З 2 до 19 січня до  перекладачки жестової мови апарату правління Сумської обласної організації УТОГ  Оксани Івченко звернулося 30 членів УТОГ, ще 4 особа отримали допомогу через систему відеозв'язку «Сервіс УТОГ».


 

 

За період з 24  до 27 січня до Охтирської первинної організації УТОГ звернулося 24 особи з порушенням слуху для вирішення різноманітних питань.


 

 

До Шосткинської територіальної організації УТОГ з 2 до 25 січня надійшло 52 звернення від осіб з інвалідністю зі слуху про надання допомоги.


 

 

11 січня у Шосткинській територіальній організації УТОГ проведено інформаційний захід.Харківська обласна організація УТОГ

Харківська обласна організація УТОГ продовжує надавати допомогу членам УТОГ у вирішенні соціальних питань: 

 • з 2 до 13 січня 2023 року допомогу у вирішенні соціальних питань отримала 121 особа, послуги перекладу жестової мови офлайн і онлайн — 58 осіб, послуги соціальної адаптації були надані 76 особам.
 • з 23 до 27 січня надана допомога 41 особі/63 звернень. Послуги перекладу жестової мови отримали 35 осіб, послуги соціальної адаптації — 41 особа, а також здійснено:
 • вирішення питань в медичних установах — 7 осіб;
 • соціальний супровід щодо працевлаштування — 3 особи;
 • розв’язання питання в ЦНАП — 2 особи;
 • консультування, роз'яснення — 46 осіб;
 • оформлення статусу ВПО — 1 особа;
 • переклад судового засідання — 1 особа;
 • вирішення питання в військкоматах — 3 особи.
 • 30 січня до 4 лютого надана допомога у вирішенні соціальних питань 98 особам/119 разів. Послугу перекладу жестової мови отримали 55 осіб, послуга соціальної адаптації була надана 97 особам.

Крім того, здійснено:

 • розв’язання питання в військкоматах — 3 особи;
 • обслуговування в медичних закладах — 11 осіб;
 • вирішення питання в ЦНАП — 9 осіб;
 • переклад жестовою мовою нотаріальних дій — 3 особи;
 • переклад жестовою мовою судових засідань — 2 особи;
 • розв’язання питання в дитячому садку — 1 особа;
 • допомога в оформлені закордонного паспорта — 2 особи;
 • консультування з різних питань — 66 осіб.

 


 

 

Переселенець з Куп'янщини Михайло Тіщенко отримав консультаційну допомогу від перекладачки Лариси Астаф'євої, а голова організації Олена Яковлєва видала йому продуктовий набір і батарейки до слухового апарата.


 

 

У Краматорській територіальній організації УТОГ продовжується робота з вирішення соціальних питань членів УТОГ.  25 січня 39 членів УТОГ м. Краматорська і 2 лютого 45 членів УТОГ м. Слов'янська отримали гуманітарну допомогу від «Фонду з боротьби за права осіб з інвалідністю». Це стало можливим завдяки зверненню  перекладачки з м. Краматорська Ніни Гончарової до Фонду. Всього члени УТОГ отримали на свій власний вибір 30 повербанків, 8 конвекторів, 8 газових плит, 10 електроплит, 16 комплектів термобілизни, 9 спальних мішків і 3 термоси. Ця допомога є  вкрай важливою, особливо тоді, коли міста щодня від постійних обстрілів залишаються без світла, тепла, газу.


 

 

Упродовж останніх місяців м. Бахмут є найгарячішою точкою на фронті. Місто цілодобово під обстрілами ворога. Але разом з тим у місті з різних причин лишається 17 глухих членів УТОГ. Залишилась в місті і перекладачка Тетяна Громова. Роботи дуже багато, працювати важко. Кожен день люди звертаються до перекладачки за допомогою, також отримують моральну підтримку і поради. Всі соціальні питання вирішуються в телефонному режимі спільно з УПСЗН м. Бахмут. Щотижня всі глухі члени УТОГ отримують продукти, воду, миючі засоби. В січні  люди отримали теплі ковдри. За зверненням перекладачки та заявами, поданими до УПСЗН,  члени УТОГ  отримали пічки-"буржуйки", палети, вугілля для обігріву житла. Для вирішення питань в Пенсійному фонді і в "Приватбанку" доводиться їхати до м. Костянтинівка, тому що у Бахмуті ці установи не працюють. Місто тримається, тримаються і люди, які вірять у перемогу України і в те, що настане мир.


 

 

Завдяки зверненню перекладачки м. Костянтинівка Тетяни Петрової до Благодійного фонду «UHF NEW WAY»  14 членів УТОГ отримали обігрівачі.

Відновлює свою роботу обласна рада ветеранів УТОГ. Так, 3 січня відбулася зустріч голови Харківської обласної організації УТОГ О. Яковлєвої з членами обласної ради ветеранів УТОГ В. Перемот, З. Шамшиною і О. Копач, під час якої були обговорені питання роботи обласної ради в 2023 році.

4 січня голова обласної організації УТОГ О. Яковлєва разом з членкинею обласної ради ветеранів УТОГ  В. Перемот відвідали ветеранку Р. Верлоку, яка перебувала в лікарні.

11 січня відбулась зустріч голови Харківської обласної організації УТОГ О. Яковлєвої з працівниками Головного управління поліції у Харківській області, під час якої були обговорені питання роботи системи «Сервіс УТОГ» з метою безперешкодного доступу осіб з інвалідністю з порушеннями слуху до екстреного виклику поліції  101.
Черкаська обласна організація УТОГ

 

Фотозвіт про роботу Черкаської обласної організації УТОГ з 2 до 15 січня 2023 року.


 

 

Більш детально - про роботу Черкаської обласної організації УТОГ з 16 до 31 січня:

 • надано соціально-побутове обслуговування членам Черкаської обласної організації УТОГ і ВПО;
 • проведено особистий прийом членів УТОГ через відеочат головою Черкаської обласної організації УТОГ;
 • триває безкоштовна видача батарейок для слухових апаратів.
 • щовівторка проводиться інформаційно-роз'яснювальна робота з членами УТОГ у Черкаському будинку культури УТОГ;
 • у Черкаському будинку культури УТОГ відбувся тематичний вечір, присвячений Дню Соборності України.

 


 

 

Фотозвіт про роботу голови Уманської територіальної організації УТОГ Віри  Левченко за період з 2 до 31 січня з надання послуг за різноманітними зверненнями. Вона постійно надає соціально-побутову допомогу членам УТОГ міста та прилеглих районів.


 

 

Штаб «Січ» відзначив подякою Черкаську обласну організацію УТОГ за її внесок і надану підтримку у роботі.Чернівецька обласна організація УТОГ

 

Перші результати роботи у 2023 році: Чернівецькою обласною організацією УТОГ надано 345 соціальних послуг жестовою мовою та соціальної адаптації, які отримали особи з інвалідністю зі слуху. В Будинку культури УТОГ відбулися цікаві новорічні заходи, організовано та проведено дві екскурсії на виставку військових трофеїв, щосуботи проводились інформаційні заходи.


 

 

8 січня в Чернівецькому будинку культури УТОГ відбувся вечір «Різдвяні зустрічі».


 

 

21 січня члени УТОГ міста та із числа внутрішньо переміщених осіб відвідали виставку трофеїв, котрі здобула 10-та окрема гірсько-штурмова бригада у війні з рф.Чернігівська обласна організація УТОГ

 

9 січня в Чернігівському БК УТОГ зібралися люди з порушеннями слуху, які чекали на приїзд глухого волонтера Руслана Рубанова. Він привіз гуманітарну допомогу, яку роздали членам УТОГ м. Чернігова.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину