ID УТОГ

У лютому – сумна річниця початку війни, але попри все робота триває

Чим займається УТОГ

Інформація про роботу обласних організацій УТОГ за лютий 2023 р.

Наша зранена, але нескорена країна бореться і долає труднощі нелегкого сьогодення. У лютому – сумна річниця початку повномасштабної війни. В УТОГ триває робота з надання всебічної допомоги глухим людям – і місцевим, і переселенцям.

Вінницька обласна організація УТОГ

Фото публіці На фото перекладачка яка розповідає Допомога глухим

Фотозвіт роботи Вінницької обласної організації УТОГ в умовах воєнного стану за період з 02 до 16.02.2023 року


Волинська обласна організація УТОГ


За період з 01 до 17 лютого 2023 року працівниками Волинської обласної організації УТОГ:

 • надано 185 разів соціально побутових послуг особам з порушеннями слуху;
 • надано 103 рази культурно-масових послуг;
 • видано 15 блістерів батарейок до слухових апаратів;
 • залучено учнів ліцею № 15 до вивчення віршів та пісень у жестовому виконанні.
У Луцькому будинку культури УТОГ проведено ігрову програму серед членів організації з нагоди Дня святого Валентина.
Члени УТОГ та переселенці з Миколаєва отримали гуманітарну допомогу- одяг та памперси - від БФ «Дитяча місія. Україна».Волонтерський рух в нашій обласній організації триває від початку воєнних дій в Україні. Наші волонтери добровільно здійснюють соціально спрямовану діяльність для людей з порушеннями слуху, які опинились в складних життєвих ситуаціях. Зоя Кусик разом з чоловіком Василем виростили добірний врожай овочів на власному городі та вирішили завезти частину овочів сім'ї Гусак Ольги, яка переїхала з Волновахи на Волинь. Допоміг доставити продукти безкоштовно член УТОГ Руслан Карпюк, який є багатодітним батьком і чудово розуміє потреби інших людей. Голова Ківерцівської первинної організації УТОГ Віра Коркуш, яка багато місяців опікується цією сім'єю переселенців, також була присутня при зустрічі.
Організовано та проведено онлайн фотоконкурс млинців «Масниця йде – мир та перемогу несе».


Дніпропетровська обласна організація УТОГ

З 4 до 24 лютого працівниками Дніпропетровської обласної організації надано соціальні послуги особам з інвалідністю зі слуху, зокрема:

 • офлайн - 129 особам;
 • онлайн - 396 разів;
 • обслуговування глухих на робочому місці (в приміщенні організації) – 41 особі;
 • видано гуманітарну допомогу 382 особам.

У Дніпропетровському будинку культури УТОГ відзначили Масляну. Учасники позмагалися в умінні пекти млинці та отримали заряд гарного настрою.
За клопотання голови Нікопольської територіальної організації УТОГ Людмили Ольнєвої 45 членів нашої організації (з Нікополя, Покрова, Марганця) отримали гуманітарну допомогу.
За клопотанням голови Нікопольської ТО УТОГ Людмили Ольнєвої 45 членів нашої організації ще раз отримали гуманітарну допомогу.
11 лютого, за клопотанням перекладачки Світлани Вюник, понад 130 членів Криворізької територіальної організації УТОГ отримали гуманітарну допомогу від Церкви Християн Баптистів.
Ми допомагаємо всім, чим можемо нашій державі і ЗСУ. Ольга Дитинко з початку війни ходить до клубу гуманітарної допомоги на житловому масиві Сокіл. Вона і сітки маскувальні плела, і шкарпетки в'язала, і килимки.... І не тільки сама, вона залучила всіх наших умільців з УТОГ. Нині шкарпетки для наших воїнів в'яжуть і Таня Святун, і Віта Стрижевська та багато інших наших жінок. А наш гурток «Золоті ручки» зараз в'яже килимки для наших захисників. А ті, хто не може в'язати, бо вік, зір, болячки не дозволяють, несуть нитки зі своїх запасів для шкарпеток, розпорюють футболки і будь-який трикотаж і мотають клубки для килимків. Всі залучені до справи!
У Павлоградській територіальній організації УТОГ відзначили День закоханих. Війна, багато хто виїхав. Місто бомблять. Страшно. Але ми маленькою утогівською сім'єю зібралися в приміщенні ТО УТОГ, щоб поговорити про кохання до Батьківщини, до родини, до УТОГ і один до одного.
У Кам'янській територіальній організації УТОГ за клопотанням перекладача Лідії Дігтяренко члени нашої організації отримали гуманітарну допомогу.


У суботу, 25 лютого, до Дніпра приїхав відомий волонтер України Руслан Рубанов, щоб передати глухим нашої організації ліхтарики, які за відсутності світла можуть замінити настільні лампи. Руслан привіз 40 ліхтариків і роздав їх насамперед ветеранам та працівникам Дніпропетровського будинку культури УТОГ та обласної організації УТОГ.Житомирська обласна організація УТОГ

Тижневий звіт перекладачів жестової мови Житомирської обласної організації УТОГ з 6 по 10 лютого 2023 року:

 • надано допомогу, всього – 143 особам;
 • надано послуги онлайн – 47 особам;
 • надано послуги офлайн – 148 особам;
 • надано послуги перекладу в офісі – 47 особам;
 • вирішено соціально-побутові питання для 142 осіб.

2 лютого, після інформаційної години, у фоє Будинку культури УТОГ члени УТОГ мали можливість вибрати вживаний одяг, який передав нам Благодійний фонд «Людяність».
8 лютого в приміщенні Будинку культури УТОГ відбулася інформаційна година, і як завжди, захід був цікавим.
16 лютого, під час проведення інформаційної години було багато людей і багато лекторів. Усі активісти клубу «Ветеран», підготували цікавий матеріал – на тему здоров'я, про екологію, стан планети, землетруси і про новини з фронту, і також про новини Житомирської обласної організації УТОГ.
Тануть сніги і те, що ховалося під снігом, починає попадати у поле зору, тож іноді «краєвид» навколо офісу Житомирської обласної організації УТОГ не радує око. Тому 16 лютого було вирішено потроху наводити порядок на нашій території і хоча чоловічої сили у нас обмаль, але всі наші хлопці – завзяті і робота горить в їхніх руках! А, коли разом з ними і голова організації працює – робота йде набагато скоріше.
17 лютого, на запрошення представниці Урядової Уповноваженої з питань інвалідності Нелі Ковалюк, Валерій Дем’янчук взяв участь у зустрічі з керівництвом, соціальними працівниками, активом та громадськістю Пулинської громади.
В суботу, 18 лютого, у приміщенні будинку культури УТОГ м. Житомира, було людно, тому що до нас завітали гості з подарунками. Це волонтери з м. Івано-Франківська – директор будинку культури УТОГ – Руслан Рубанов та його помічник Михайло Демедюк.
Ще тоді ж, 18 лютого у нашому Будинку культури УТОГ м. Житомира, пройшов цікавий захід з нагоди Дня Святого Валентина для подружніх пар з великим стажем сімейного життя, яких усі у нашій організації, знають і поважають.
22 лютого відбулася зустріч голови Житомирської обласної організації УТОГ Валерія Дем’янчука з міським головою м. Бердичева Сергієм Орлюком. Обговорювалися питання допомоги Бердичівській територіальній організації УТОГ, яка орендує приміщення в будівлі міської ради.

На разі дуже гостро стоїть питання з оплатою комунальних послуг за це приміщення та подальшу оренду кімнати, де розташована Бердичівська ТО УТОГ.

Також було обговорено питання про право власності на земельну ділянку в м. Бердичеві, де раніше розташовувалося приміщення територіальної організації УТОГ. Наша довгострокова мета – побудувати там нове приміщення для територіальної організації.

Для цього треба узгодити багато юридичних питань стосовно кадастрового номера та права власності на землю і ми маємо надію, що міська влада м. Бердичева допоможе нам.
22 лютого, у фоє Будинку культури УТОГ м. Житомира відбувся веселий захід «Масляна – Масниця – Колодій – у короні сонячній, золотій», з ігровою програмою і виступом акторів Народного театру.
24 лютого 2023 р. відбулося друге засідання президії правління Житомирської обласної організації УТОГ.


Закарпатська обласна організація УТОГ


Закарпатська обласна організація УТОГ провела зустріч з учнями Ужгородської спеціальної школи для дітей з порушеннями слуху та надала спортінвентар - м’ячі, сітки для волейболу, баскетболу, а також батарейки до слухових апаратів та інше.


Запорізька обласна організація УТОГ


Запорізька обласна організація УТОГ протягом воєнного стану активно співпрацює з благодійною організацією «100% Життя Запоріжжя». Щомісячно члені УТОГ отримують харчові набори. На цей раз отримали дитяче харчування 12 родин, які мають діток віком від 6 місяців до 4 років.
Запорізька обласна організація УТОГ постійно звертається до різних благодійних та волонтерських організацій з проханням надати допомогу членам УТОГ в будь-якій формі. За нашим проханням 100 членів УТОГ отримали харчові набори. Цю допомогу надав власник ресторану «Белуга».
Запорізька обласна організація УТОГ звернулася до Запорізького обласного Червоного Хреста з проханням надати гуманітарну допомогу членам УТОГ. У зв’язку з тим, що Червоний Хрест отримав грошову допомогу з Німеччини, наша організація підготувала списки осіб з інвалідністю 1 групи та дітей з інвалідністю. Так 6 членів УТОГ (інваліди 1 групи) та 3 дітей отримали сертифікати на суму 6600 грн кожен. На ці сертифікати можна придбати будь-які товари в супермаркеті «Сільпо».


Івано-Франківська обласна організація УТОГ


Івано-Франківська обласна організація УТОГ співпрацює з медичними закладами області. Лікарі вже звикли, що на прийомі людей з порушенням слуху здійснюється переклад жестовою мовою з метою їх максимальної доступності до інформації.

В.о. голови організації УТОГ Кароліна Павлюк та перекладачка Івано-Франківської ТО УТОГ Ганна Семчишин відвідали поліклініку № 4, де Кароліна Павлюк вручила подяки начальниці СП «Міській поліклініці №4» Таїсії Єреміній, сімейній лікарці Мирославі Шабельник, медсестрі Людмилі Шкільник за чуйність, милосердя, професіоналізм та надану допомогу в лікуванні глухих людей.

Звіт про роботу Івано-Франківської обласної організації УТОГ з 6 до 26 лютого 2023 року:

 • надано послуги соціально-побутового характеру членам Івано-Франківської обласної організації УТОГ і ВПО – 272 рази, в тому числі Коломийською територіальною організацією – 47 разів;
 • здійснено 6 разів чергування на Сервісі УТОГ;
 • продовжуємо надавати продуктові набори для членів Івано-Франківської ТО УТОГ – отримали їх 3 особи.


 • В.о. голови обласної організації УТОГ Кароліна Павлюк на учбово-виробничому підприємстві провела з його працівниками бесіду «Як під’єднати пакет послуг lifecell» і роздала 13 сім-карток lifecell глухим членам УТОГ.  Директором будинку культури УТОГ Русланом Рубановим надана допомога одягом та постільною білизною члену УТОГ Ярославу Храбатину, у якого згорів будинок, загинула мама, сам дивом залишився живим, бо на той час перебував у лікарні.  Розпочалися репетиції номера концертної програми Івано-Франківського будинку культури УТОГ до Міжнародного жіночого дня, яку проводить Кароліна Павлюк.
  У Будинку культури УТОГ проведена ігрова програма «Різні види дерев'яних головоломок».

  26 лютого 2023 року відбувся відкритий міський турнір з настільного тенісу серед людей з інвалідністю.

  У Будинку культури УТОГ проведено бесіду «Лютий. Рік незламності». Члени УТОГ розповіли і згадали, як почалась війна з 24 лютого 2022 року.
  У Коломийській територіальній організації УТОГ: – 20 лютого проведено бесіду «Пам'ять про Небесну сотню»; – 24 лютого вшановано пам'ять 44-х героїв Коломийської громади, які загинули у російсько-українській війні з 2014–2023 рр., світлини яких виставлені в місті.
  20 лютого в.о. голови Івано-Франківської обласної організації УТОГ Кароліна Павлюк та директор Будинку культури Руслан Рубанов здійснили подвірні обходи до 7 хворих глухих членів УТОГ і передали їм необхідні медикаменти та памперси, закуплені Р. Рубановим.
  12 лютого 2023 року в приміщенні Будинку культури УТОГ був проведений вечір-конкурс для молоді до Дня святого Валентина «Любов з першого погляду», в ньому брали участь 4 сімейні пари.


  Київська організація УТОГ  У період з 1 до 22 лютого 2023 року спеціалістами Київської організації УТОГ надано різноманітні послуги глухим 425 разів, з них: здійснено переклад жестовою мовою 57 особам, надано послуги соціальної адаптації 122 особам, консультування — 83 особам, надано допомогу з працевлаштування 1 особі, надано представництво інтересів 6 особам, надано послуги за статутною діяльністю УТОГ 156 особам.

  Робота триває.

  1 лютого на базі Інклюзивно-ресурсного центру №2 м. Біла Церква було проведено комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку підлітка. Метою засідання комісії є рекомендації щодо освітньої програми для дитини з особливими освітніми потребами. Переклад жестовою мовою був виконаний перекладачем Київської організації УТОГ Інною Петровою.
  3 лютого 2023 року в офісі Київської організації УТОГ за участі глухого волонтера Ростислава Чарновського відбулася тепла зустріч ветеранів УТОГ та інших членів УТОГ.
  8 лютого у Білоцерківському БК УТОГ була проведена зустріч з головою місцевої Ради ветеранів УТОГ Надією Малютіною. Було обговорено інформаційну годину на тему «Події тижня».
  12 лютого в Білоцерківському БК УТОГ провели конкурсний ігровий вечір до дня Святого Валентина. Не дивлячись на відсутність опалення і холод в залі, наші пари брали активну участь у змаганнях.
  15 лютого у приміщені Білоцерківського будинку культури УТОГ було проведено інформаційно-роз'яснювальний захід «Останні новини України і світу» для членів УТОГ.

  17 лютого в офісі Київської організації УТОГ проведено жваву зустріч з ветеранами з ветеранами і всіма охочими глухими. Відвідувачів було 24 особи, їх ледве змогли розмістити, але, як кажуть, «тісно, зате тепло». На цей раз зустріч було присвячено Дню святого Валентина – захисника усіх закоханих.
  19 лютого у Білоцерківському будинку культури УТОГ провели народне свято «Масляна» – зустріч зими та весни.
  22 лютого у Білоцерківському будинку культури УТОГ була проведена зустріч з ветеранами товариства УТОГ та директором Будинку культури УТОГ Антоніною Сумовською.

  У лютому 2023 року, в цей нелегкий для всіх воєнний час, волонтери з глухих членів УТОГ та наші закордонні друзі організували гуманітарну допомогу для одиноких та нужденних глухих людей, який проживають в м. Біла Церква. Волонтерка та активістка Будинку культури УТОГ Лариса Кочеткова завдяки своїм друзям з Німеччини змогла організувати потрібну допомогу, а волонтер з Івано-Франківська Руслан Рубанов доставив все необхідне на своєму автомобілі з Німеччини до Білої Церкви.

  Завдяки співпраці з Уповноваженою з прав осіб з інвалідністю зі слуху Лесі Петрівській, яка своєю чергою співпрацює з благодійним фондом «Східна зірка», понад 50 глухих киян поважного віку отримали продуктову допомогу.


  Львівська обласна організація УТОГ


  Львівська обласна організація за період з 20 до 24 лютого надала послуги 137 разів 54 особам, зокрема щодо:

  • розв’язання соціально-побутових питань — 107 разів;
  • послуги перекладу в адміністративних установах – 2 рази;
  • послуги перекладу в медичних установах та з медичних питань – 20 разів;
  • послуги в юридичних установах – 8 разів;
  • робота здійснювалася в онлайн-режимі 31 раз, в офлайн-режимі – 106 разів;
  • послуги перекладачів - 60 разів.
  19 лютого у приміщенні Золочівської територіальної організації УТОГ пари різного віку святкували День закоханих.

  Миколаївська обласна організація УТОГ


  У Миколаївському будинку культури УТОГ 2 лютого відбулася зустріч 42 членів УТОГ з представниками громадської організації «Десяте квітня», яка надає гуманітарну, юридичну, соціальну, психологічну допомогу. Присутні могли поставити до фахівців запитання різного характеру й отримати консультацію наживо.
  9 лютого 2023 року у приміщенні Миколаївського будинку культури УТОГ зібралися 52 члени УТОГ на інформаційний захід.
  16 лютого в Миколаївському будинку культури УТОГ проведено інформаційний захід.
  18 лютого в обласному будинку культури УТОГ було проведено розважально-ігрову програму для молоді, котра була присвячена Дню закоханих. Було вельми весело. Учасники отримали солодкі подарунки.
  21 лютого в Миколаївській обласній організації УТОГ відбулися вибори молодіжного лідера. Ним став Максим Кухаренко. Також було обрано склад Миколаївської молодіжної ради УТОГ. Новообрана молодіжна рада провела своє перше засідання, на якому розглянула різні питання щодо роботи з молоддю на 2023 рік.
  Завдяки клопотанню Миколаївської територіальної організації УТОГ 22 лютого 10 осіб з порушеннями слуху змогли відвідати Миколаївський обласний художній музей ім. Верещагіна.
  Завдяки співпраці Миколаївської обласної організації УТОГ з ГО «МаканД» (голова Катерина Кандело) 200 членів УТОГ отримали продуктові набори.
  27 лютого в м. Новий Буг відбулася зустріч в.о. голови Миколаївської обласної організації УТОГ Ігоря Ревенка, в.о. голови Миколаївської територіальної організації УТОГ Юлії Ревенко з членами Миколаївської ТО УТОГ, котрі мешкають у цьому районі. Обговорили наявні проблеми, виявили потреби, надали продуктові набори, батарейки до слухових апаратів, корм для собак і котів. Надалі тримаємо постійний з ними зв’язок та працюємо далі.
  Завдяки співпраці Миколаївської обласної організації УТОГ з волонтеркою Катериною Хоменко 8 осіб з порушеннями слуху в лютому 2023 року отримали цифрові слухові апарати.
  23 лютого 2023 року в приміщені Миколаївського будинку культури УТОГ відбувся тематичний захід з концертною програмою, присвячений Масниці. Почесним гостем свята був відомий глухий волонтер Руслан Рубанов, який допомагає організації від початку повномасштабного російського вторгнення. Також цього дня серед членів УТОГ проведено інформаційно-роз'яснювальну роботу.

  23–25 лютого 2023 року 91 член УТОГ одержав вологий корм для 250 котів, який надала БО БФ ЮАЕНІМАЛС.
  В.о. голови Миколаївської обласної організації УТОГ Ігор Ревенко 24 лютого взяв участь у поїздці волонтерів до Херсонського будинку культури УТОГ. Зустрілися з членами УТОГ Херсонщині, передали їм гуманітарну допомогу, корм для тварин, поспілкувалися про поточну ситуацію в місті, виявили потреби. Це не остання така поїздка, далі буде.
  У Миколаївській територіальній організації УТОГ 24 лютого зібрався актив молоді, який вже має план заходів на наступне свято. Процес обговорення – у світлинах.


  Одеська обласна організація УТОГ

  Тижневий дайджест Одеської обласної організації УТОГ з 13 до 26 лютого.

  • 202 рази – надано допомогу у вирішенні соціально-побутових питань, допомогу перекладачів жестової мови;
  • двічі була здійснена закупка та доставка замовлених товарів та продуктів сліпоглухим особам;
  • здійснено 22 подвірних обходи.

  На реалізацію ініціативи активіста Одеської молодіжної організації Ігоря Шептуненка, до Дня всіх закоханих був організований відпочинок на березі Чорного моря та відвідування дельфінарію.


  В.о. голови Одеської міської ТО УТОГ Станіслав Печерський спільно з директоркою Одеського центру культури та відпочинку УТОГ Галиною Гаріповою провели:

  • 15 лютого – інформаційну годину на тему «Новини тижня»;
  • 22 лютого – святковий захід «Масляна».

  15 лютого, в день Стрітення Господнього голова Одеської обласної Ради ветеранів УТОГ Любов Денисова разом з 22 ветеранами УТОГ відвідала богослужіння в храмі.

  Подільська територіальна організація УТОГ: 15 та 21 лютого проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу.

  Ізмаїльська територіальна організація УТОГ: 16, 21 та 24 лютого проведено інформаційно-роз'яснювальну роботу.
  У світі балету «Дон Кіхот» називають святом танцю. Тож, 26 лютого о 16:00, за клопотанням голови обласної молодіжної ради УТОГ Павла Бабіна-Ткача, 20 членів УТОГ відвідали свято танцю з нагоди 90-річчя прем'єри балету «Дон Кіхот» в Одеській національній опері.


  Полтавська обласна організація УТОГ

  Фотозвіт про роботу, проведену Полтавською обласною організацією УТОГ за період 6 до 26 лютого 2023 р. в умовах воєнного стану:

  • переклад жестовою мовою офіційної інформації;
  • чергування на «Сервіс УТОГ»;
  • переклад онлайн-інфосесії;
  • реабілітаційна робота з підбору і видачі техзасобів – слухових апаратів і батарейок для учнів Миргородської спеціальної школи;
  • соціально-побутове обслуговування членів Полтавської обласної організації УТОГ і ВПО;
  • участь активістів УТОГ у благодійній акції виготовлення окопних свічок «Зігрій захисника»;
  • робота з інформаційного наповнення сторінки «Полтава УТОГ» у Телеграм;
  • інформаційні збори первинної організації УТОГ «Ветеран»;
  • культурно-пізнавальний захід, присвячений Дню народження Лесі Українки;
  • спільний реабілітаційний захід з «Спорт для всіх» – гра у бочча;
  • видача ліхтариків, привезених Сергієм Родаком від благодійної організації «OF –THE –GRID MISSIONS» для полтавських і кременчуцьких активістів УТОГ, які активно беруть участь у виготовлені окопних свічок для воїнів;
  • участь у занятті з каністерапії в Кременчуцькій публічній бібліотеці, організована головою Кременчуцької первинної організації УТОГ Оленою Ліхопой. Наша щира подяка Тетяні Пшінник за переклад жестовою мовою цього цікавого заходу;
  • оформлення виставки робіт учасників ІV Всеукраїнського онлайн-конкурсу дитячого малюнка серед школярів з порушеннями слуху «Діти проти війни»;
  • турнір Полтавської обласної організації УТОГ з доміно;
  • розважальний захід до Дня закоханих;
  • реабілітаційний захід з малювання мандали для членів Полтавської ТО УТОГ і ВПО у Полтавській обласній бібліотеці;
  • спільний з патрульною поліцією м. Полтави інформаційний захід «Про правила поведінки пішоходів на дорогах» з роздачею світловідбивальних стрічок, проведений у школі для учнів з порушеннями слуху;
  • участь з перекладом ЖМ у заході проєкту "Підтримка та захист прав жінок/дівчат-переселенок"


  8 лютого 2023 року команда громадської організації "ВПО України" завітала до міста Полтава, на зустріч запросили внутрішньо переміщених глухих людей, які змогли отримати продуктові набори і подушки від партнерів з «UNICEF Ukraine», молочні продукти від партнерів з «Гармонія».
  10 лютого 2023 року від «Полтавського фонду небайдужих» глухі переселенці отримали грошові сертифікати для придбання продуктів.


  Рівненська обласна організація УТОГ

  Звіт про роботу Рівненської обласної організації УТОГ за лютий 2023 року:

  • працівниками структурних підрозділів Рівненської обласної організації УТОГ було надано 557 послуг, в тому числі і соціальних – для членів Рівненської обласної організації УТОГ та внутрішньо переміщених осіб.
  • 2 лютого у Рівненському будинку культури УТОГ відбувся інформаційний захід на тему «Обов'язки членів УТОГ згідно з Статутом Українського товариства глухих» та переглянули фільм комедійного жанру;
  • 9 лютого в Рівненському будинку культури УТОГ відбувся інформаційний захід на тему «Як діяти під час землетрусу» та захід з організації дозвілля «Зустріч ветеранів за чашкою чаю»;
  • у Сарненській територіальній організації УТОГ відбувся тематичний захід до Дня закоханих;
  • у Сарненській територіальній організації УТОГ відбулась інформаційна година;
  • 15 лютого члени Рівненської обласної організації УТОГ зустрілися із видатними дефлімпійцями Рівненської області – Сергієм Фроловим та Катериною Шепелюк;
  • у Рівненському будинку культури УТОГ відбулася розважально-ігрова програма до Дня святого Валентина;
  • у День єднання (16 лютого) у Сарненській територіальній організації УТОГ відбулася офлайн та онлайн зустріч активу Товариства;
  • 21 лютого у Сарненській територіальній організації УТОГ відбулася зустріч з членами Товариства з нагоди Дня рідної мови;
  • проведено інформаційно-роз'яснювальний захід з нагоди Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні та річниці вторгнення росії в Україну;
  • проведено захід з організації дозвілля з нагоди свята "Масляна".


  Сумська обласна організація УТОГ


  За період з 13 до 22 лютого до Шосткинської територіальної організації УТОГ надійшло 52 звернення від осіб з інвалідністю зі слуху, за якими надано:

  • послуги перекладу жестовою мовою в пенсійному фонді, Управлінні соціального захисту населення, Центрі зайнятості, «Сумигазбуд», «ЕНЕРА»;
  • переклад телефонних дзвінків та надання особистих консультацій;
  • відвідування вдома та допомога в купівлі харчових продуктів;
  • консультаційні послуги: роз’яснення щодо соціальних виплат;
  • сприяння в безплатному отриманні хлібобулочних виробів від місцевої церкви «Петра і Павла»;
  • сприяння в працевлаштуванні.
  11 лютого на базі Шосткинської територіальної організації УТОГ був проведений захід до Дня закоханих.
  23 лютого в Сумському будинку культури УТОГ відбулося свято Масляної для ветеранів УТОГ.


  Тернопільська обласна організація УТОГ

  За період з 1 до 14 лютого обласною організацією УТОГ було проведено моніторинг ряду установ Чортківського району з питань доступності глухих до соціальних послуг, проведено загальні збори в Тернопільській міській первинній організації УТОГ та загальні збори Чортківської первинної організації УТОГ, проведено відпочинковий день для ветеранів області, надано соціальні послуги 69 членам УТОГ.
  З 14 до 21 лютого 2023 року члени Тернопільської обласної організації УТОГ долучилися до загальноміських заходів:

  • у Кременці спільно з усіма провели День Єднання;
  • у Тернополі члени ради ветеранів УТОГ разом із Марією Петруник провели вшанування біля стели Героїв Небесної сотні;
  • 15 лютого відбулося освячення свічок разом з о. Ігорем та Олександрою Кілик;
  • відвідали екскурсію в художньому музеї та відпочивали дружньою родиною – з членами Тернопільської обласної організації УТОГ.
  15 лютого в Тернопільській обласній організації УТОГ відбувся пленум правління.


  Харківська обласна організація УТОГ

  За період з 6 до 28 лютого 2023 року працівники Харківської обласної організації УТОГ надали допомогу членам УТОГ у розв’язанні соціальних питань 119 разів, а саме:

  • послуги соціальної адаптації – 94;
  • послуги перекладу жестової мови – 51;
  • ирішення питань в медичних установах – 23;
  • соціальні послуги в соціальних установах – 31;
  • допомога в евакуації – 3;
  • розв’язання питань в юридичних установах – 4;
  • вирішення питання в військкоматі – 1;
  • питання працевлаштування – 3;
  • консультації, роз'яснення з різних питань – 44;
  • Офлайн – 23 рази, онлайн – 96 разів.

  За зверненням до БФ «Біон» 45 членів УТОГ в м. Краматорську отримали гуманітарну допомогу. До глухих, які самотужки не змогли дістатися до місця видачі, допомога була доставлена додому.

  Робота триває.


  Хмельницька обласна організація УТОГ


  3 лютого Радою ветеранів Хмельницької обласної організації УТОГ організовано відвідання вдома одинокої особи Г. Хоптинської з наданням конкретної допомоги.
  9 лютого в Хмельницькому будинку культури УТОГ було проведено посиденьки «За чашкою чаю» з проведенням інформаційних новин.
  16 лютого в Хмельницькій обласній організації УТОГ відбулась інформаційна година про головні новини в Україні.
  23 лютого відбулося засідання обласної Ради ветеранів УТОГ Хмельницької обласної організації УТОГ.


  Черкаська обласна організація УТОГ


  Фотозвіт про роботу Черкаської обласної організації УТОГ з 1 до 12 лютого.  Звіт про роботу Черкаської обласної організації УТОГ з 13 до 28 лютого 2023 року:

  За звітний період Черкаська обласна організація УТОГ надала послуги:

  • перекладу жестовою мовою – 64 рази;
  • соціальної адаптації – 144 рази;
  • з консультування – 10 разів;
  • проведено подвірні обходи – 5 разів.
  • видано 21 блістер батарейок до слухових апаратів.
  • видано слухові апарати – 2 шт.
  • Заходи в Будинку культури УТОГ:

   • щовівторка проводимо інформаційно-роз'яснювальну роботу з членами УТОГ;
   • 14 лютого проведено захід, присвячений Дню закоханих;
   • 21 лютого – тематичний вечір, присвячений Масниці;
   • 28 лютого – вечір відпочинку для ветеранів УТОГ.
   Фотозвіт про роботу Уманської територіальної організації УТОГ з 1 до 12 лютого.   9 лютого в Уманській територіальній організації УТОГ відбувся інформаційний захід щодо обміну ламп розжарювання на енергоощадні, після чого група членів УТОГ відвідала «Укрпошту» та здійснила обмін ламп.
   16 лютого 2023 року в Уманській територіальній організації УТОГ відбувся вечір відпочинку до Дня закоханих.
   У Черкаській обласній організації УТОГ 17 лютого відбулось інтерв’ю журналістки І. Голік з головою Черкаської обласної організації УТОГ О. Петровою.   Члени Уманської ТО УТОГ вдячні голові Уманської міської ради ветеранів міста Олександру Безсмертному за надану благодійну допомогу вітамінами, які продовжують отримувати члени УТОГ міста та підлеглих районів.


   Чернівецька обласна організація УТОГ


   За лютий глухі члени УТОГ отримали від працівників Чернівецької обласної організації УТОГ 440 послуг, в тому числі 167 – переклад жестовою мовою та 273 – послуги соціальної адаптації.
   У Чернівецькому обласному будинку культури УТОГ для внутрішньо переміщених осіб та членів УТОГ міста за підтримки міжнародної гуманітарної організації «HIAS Ukraine» проведено груповий психоосвітній тренінг, головною метою якого було навчання подолання стресу особами з інвалідністю зі слуху.
   У Чернівецькому обласному будинку культури УТОГ щосереди для глухих внутрішньо переміщених осіб працює клуб вихідного дня, де для них організовуються фізичні ігри, консультації психолога, які сприяють покращенню самопочуття, збільшенню позитивного настрою.
   13 лютого відбувся інформаційно-розважальний вечір у Чернівецькому обласному будинку культури УТОГ, який проведений спільно з міською територіальною організацією УТОГ.


   Чернігівська обласна організація УТОГ


   «День Дружби» – під такою назвою 14 лютого в Чернігівській спеціальній школі № 1 відбувся захід, присвячений Дню святого Валентина. Захід спільно організували директорка Чернігівського будинку культури УТОГ Тетяна Бистревська і вчителі школи — Лариса Богучарська та Ірина Дерябіна.
   Члени клубу «Ветеран» щосереди активно збираються в Чернігівському будинку культури УТОГ на свої засідання та різні заходи. Так, 15 лютого директорка Будинку культури УТОГ Тетяна Бистревська провела для них дайджест новин та подій в Україні за тиждень.
   22 лютого в Чернігівському будинку культури УТОГ відбувся захід «Масляна прийшла, весну привела».

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину