ID УТОГ

Відбувся унікальний телеміст між глухими Ізраїлю та України

Чим займається УТОГ

30 листопада у форматі ZOOM відбувся унікальний за кількістю учасників телеміст «Ізраїль-Україна: "Реальні проблеми під час війни"», ініційований президенткою Ізраїльської асоціації глухих Єтою Шварцберг.

Такий телеміст відбувся вже вдруге. Перший відеозахід був проведений ще на початку повномасштабної російської агресії – 24 травня 2022 року. Тоді у ньому взяли участь близько 60 осіб з обох сторін. Але війна в Ізраїлі посилила інтерес до теми спілкування і у новій відеозустрічі кількість учасників перевищувала 300, а охочих було ще більше, але технічні можливості не дозволяли приєднати всіх.

Спільна біда зближує і тема війни, обмін гірким досвідом між українцями та ізраїльтянами цікавила багатьох. Особливо наполягали ізраїльтяни на необхідності дотримання правил безпеки і збереження життя. Крім того, були запитання і про діяльність організацій глухих в обох країнах. Як повідомила Єта Шварцберг, відповідаючи на запитання українців, до Ізраїльської асоціації глухих входить 6 регіональних осередків, в яких нараховується 12 тисяч членів. Втім, загальна чисельність людей з проблемами слуху в Ізраїлі набагато більша – 800 тисяч осіб, але не всі з них мають бажання бути членами Асоціації глухих. Останнім часом спостерігається зростання охочих стати членом ІАГ, яка надає глухим суттєву допомогу, зокрема, видає «розумні годинники» для сповіщення про небезпеку.

Як і в Україні, глухим допомагають перекладачі жестової мови, які з початком війни теж працюють у режимі 24/7. Кошти для оплати їх роботи ізраїльська влада виділити не змогла, тож перекладачі жестової мови працюють на волонтерських засадах. Разом з ними працюють і психологи – як глухі, так і особи, що чують. Були ще запитання про стосунки глухих ізраїльтян з глухими палестинцями, ставлення українців до росіян після початку війни, цікавили всіх і політичні аспекти життя в Україні.

На завершення відеозв’язку з обох сторін були однакові побажання: «Тримайтеся!», «Бережіть себе!», «Миру вам!», «Якнайшвидшої перемоги!», «Після перемоги чекаємо на вас в гості!»

Власна інформація

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину