Ініціатором проведення цього символічного дня стала ООН, яка в 1992 році запропонувала заснувати такий день на честь закінчення Десятиліття інвалідів, проголошеного в 1983 році.
Отже, вже 31 рік у цей день усім громадянам усіх країн нагадують, що:
- Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені з різних причин.
- Цей день не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем людей з інвалідністю, захисту їхніх прав, гідності та добробуту.
- 3 грудня є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства.
- Україна, як і всі цивілізовані країни з високою культурою людських відносин, до людей з інвалідністю ставиться, як до людей, які потребують додаткової уваги суспільства.
- Люди з інвалідністю не вимагають до себе жалю, для них важливе лише елементарне – можливість жити, бути в суспільстві, самореалізуватися, мати доступ до гідної освіти і робочих місць.
- 3 грудня - це день підведення підсумків зробленого, аналіз фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня.
- Для осіб з інвалідністю мають бути створені такі умови, які дають їм змогу відчувати себе рівними серед рівних.
- Саме ставлення до осіб з інвалідністю визначає ступінь цивілізованості суспільства. Захищаючи їхню гідність, воно захищає своє людське обличчя і гуманну сутність.
- Цей День також повинен надавати нового імпульсу діяльності, направленої на досягнення головної мети - забезпеченні повної реалізації інвалідами своїх прав людини на основі справедливості та їхньої участі у житті суспільства, як це передбачено Всесвітньою програмою дій стосовно інвалідів, прийнятою Генеральною Асамблеєю ООН в 1982 році.
Увага держави та милосердя, толерантність і взаємодопомога особливо важливі у нинішній тяжкий воєнний час, коли чисельність людей з інвалідністю, на жаль, збільшується через тяжкі наслідки бойових дій та обстрілів. На сьогодні кожний 14-й громадянин України має вади здоров’я, що кваліфікуються як інвалідність.
Бажаємо всім людям з інвалідністю витримки, оптимізму, берегти залишки здоров`я і мати можливість втілити в реальність Ваші плани, задуми та мрії, найголовнішою з яких є МИР!
В УТОГ прийняли рішення Міжнародний день осіб з інвалідністю присвятити військовим. 2 грудня відбувся вишкіл за участю членів УТОГ.