ID УТОГ

Чудовий привід пишатися своїм життям

Діяльність УТОГ

Почесна членкиня УТОГ, голова Київської обласної ради ветеранів УТОГ Валентина Захарівна СКУРЧИНСЬКА відзначає 1 вересня свій ювілей.

Зараз вона перебуває далеко від дому – з початком повномасштабної війни в Україні виїхала до Естонії, але попри всі ці складні й трагічні обставини, як і всі наші ветерани, залишається оптимісткою. Адже до труднощів їй не звикати: народилася вона теж під час війни, у далекому 1943 році на Білгородщині, і зростала у голодний післявоєнний час, втративши слух у п’ять років після хвороби.

Переїхавши до Києва, Валентина Захарівна в 1960 році розпочала трудову діяльність на Київському УВП № 1 УТОГ, згодом працювала на різних посадах на КДВП «Контакт» і на Київській фабриці сувенірно-подарункових виробів.

У 1966 році Валентина Захарівна закінчила вечірню середню загальноосвітню школу № 3 в м. Києві, а в 1990 році — політехнікум Ленінградського відновлювального центру.

У 1986 році на звітно-виборчій конференції Київського міського відділу УТОГ (з 1990 року — Київська територіальна організація УТОГ) Валентину Захарівну було обрано головою міської територіальної організації Товариства, де вона працювала до 2007 року.

Понад 20 років її трудова діяльність була пов’язана з роботою серед глухих членів УТОГ м. Києва, з якими вона проводила велику організаційно-масову, культурно-освітню роботу і зробила вагомий внесок у підвищення ролі первинних організацій УТОГ.

За значні досягнення в роботі за підсумками 2002 року вона була визнана кращим головою ТО УТОГ Київської організації та Товариства глухих в цілому.

Валентина Захарівна змолоду брала активну участь у художній самодіяльності Київського палацу культури глухих і у виставах Народного самодіяльного театру глухих, якому вона присвятила 30 років. У 70-80-х роках вона неодноразово була лауреаткою республіканських та всесоюзних оглядів самодіяльної творчості глухих, зокрема за чудові виступи в ілюзійному жанрі зі своїм чоловіком – Володимиром Скурчинським.

Валентина Захарівна обиралась членом ЦП УТОГ та делегатом трьох з’їздів УТОГ, була членом правління та членом президії Київської організації УТОГ.

Перебуваючи на заслуженому відпочинку, продовжує активну роботу серед ветеранів Товариства і очолює Київську обласну раду ветеранів УТОГ.

За сумлінну працю і активну громадську діяльність Валентина Захарівна неодноразово нагороджувалась почесними грамотами ЦП УТОГ, подякою Міністерства праці та соціальної політики, Подякою та Почесною грамотою Київської міської державної адміністрації. У 2004 році їй присвоєно звання «Почесний член УТОГ».

Цю чудову мудру жінку ми сьогодні вітаємо з ювілеєм. Адже 80 років – це не просто кругла дата, а й привід пишатися своїм життям і досягненнями. Тож нехай же ювілейний день народження принесе багато позитиву та міцного здоров’я!

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину