З 26 травня 2020 року розпочалося голосування за жестову пісню у форматі кліпу. На всеукраїнський конкурс було виставлено понад 50 пісень у жестовому виконанні. Відмічені високий рівень виконавців, якісний монтаж кліпів тощо, що свідчить про те, що йдемо в ногу з часом.
Організаційний комітет конкурсу, який відбирав пісні, зазначає, що кількість пісень у жестовому виконанні була значно більшою. Проте, він змушений був відхилити пісні, які вже були виставлені в інших соціальних мережах, Фейсбуці тощо. Ми пишаємося тим, що в Україні так багато пісенних талантів, знавців зі створення кліпів…
Як проходитиме голосування? Через ID УТОГ. З боку громадськості є заперечення, мовляв, краще через Фейсбук проводити голосування. Забувши про те, що скрізь (і у ФБ в тому числі) треба вносити власні дані, чекати на підтвердження щодо дозволу голосування і в подальшому мати право вносити свій голос. Так само відбувається з ID УТОГ: вносимо дані, чекаємо на підтвердження, голосуємо за обрану вами кращого виконавця пісні і… в подальшому ви зможете приймати участь у різноманітних цікавих і унікальних проектах УТОГ через додаток ID УТОГ.
Також є запитання щодо участі чуючих своїх друзів, членів родини, друзів, що мешкають за кордоном, - і всі вони хотіли б взяти участь у голосування у Конкурсі на краще виконання жестової пісні. Давайте підходити до голосування за принципом чесності і справедливості. Нещодавнє голосування за кращий соціальний театр, де ми голосували за наш театр міміки і жесту «Райдуга» УТОГ, засвідчив, що участь у голосуванні взяло десь біля 5% з боку наших, і фактично прийняли участь чуючі особи, до яких хтось звернувся із закликом підтримати наш театр; наприклад, через працівників мереж МакДональдз і КФС, через чуючих студентів навчальних закладів, де навчаються поодинці глухі студенти тощо. Але таке голосування не є справедливим. Невже таке воно нам потрібне? Така ж ситуація могла б статися із нашим пісенним Конкурсом.
Отже, було прийнято рішення голосувати через ID УТОГ, щоб участь у голосуванні прийняли саме глухі члени УТОГ, які кохаються в пісні, розуміють її, можуть висловити своє уподобання. Саме такий підхід є чесним і правильним. Звертатися до чуючих людей, які не зрозуміють жестову пісню, є неетичним і негарним кроком. Також неетично виконавцю пісні тиснути на людей задля більшої кількості голосів за нього. Буде несправедливо використовувати чисельну кількість своїх друзів і приятелів, що примусить пройти повз дійсно яскравого і талановитого виконавця, у якого не виявиться стільки кнопкодавців через його скромність. Також слід врахувати негативний чинник чисельності глухих у певному місті: Луцьк не набере стільки голосів, як, приміром, Дніпро.
Отже, давайте насолоджуватися представленими на Конкурс піснями, обирати на свій розсуд кращого виконавця пісні у жестовому виконанні. Давайте будемо пам’ятати обличчя наших пісенних талантів і давайте просто з насолодою «слухати» пісню.
Отже, голосуємо за кращого виконавця жестової пісні засобом ID УТОГ (це свого роду патріотизм), тому, що виконавці жестової пісні, всі до єдиного, є членами УТОГ. І Конкурс пісні в жестовому виконанні також є утогівським.