ID УТОГ

Круглий стіл "Екстрена допомога для осіб з порушеннями слуху"

Діяльність УТОГ

13 грудня 2019 року ВГОІ "Українське товариство глухих" було організовано та проведено круглий стіл "Екстрена допомога для осіб з порушеннями слуху".

Круглий стіл було ініційовано та організовано на виконання Указу Президента України №875/2019 від 03 грудня 2019 року "Про підвищення ефективності заходів у сфері прав осіб з інвалідністю, а саме, створення умов для екстреного виклику особами з інвалідністю, у тому числі особами з порушеннями мовлення та/або слуху, служб екстрених викликів.Круглий стіл

В засіданні взяли участь компетентні представники Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров'я України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Національної поліції України, що свідчить про готовність до діалогу та співпраці з метою вирішення існуючої проблеми.

Розвиток сучасних технологій дозволяє вирішувати невирішуване з використанням інноваційного підходу і дуже позитивним є те, що до забезпечення доступності людей з порушеннями слуху долучається суспільство та, зокрема, розробники програмного забезпечення. Так під час круглого столу, Громадська спілка «Українські системи та блокчейн рішення» презентувала своє бачення забезпечення доступності виклику екстреної допомоги представивши власну розробку мобільний додаток "112:UA".Круглий стіл

Під час презентації додатку відбулося жваве обговорення під час якого представники відповідних структур розповіли також про існуючі шляхи виклику екстреної допомоги та вказали на можливі недоліки в ідеї розробників "112:UA", а також шляхи їх усунення задля вдосконалення додатку. Учасники засідання з порушеннями слуху висловили свої побажання та внесли пропозиції для врахування при подальшому впровадженні пропонованих рішень, навели декілька прикладів використання вже існуючих та впроваджених рішень, які дозволяють їх використання глухими особами,зокрема додаток "My Pol", який впроваджений практично на всій території України Національною поліцією та дозволяє викликати поліцію без додаткової допомоги.

Голова УТОГ Ірина Чепчина під виступу зазначила, що вітає всі існуючі на сьогоднішній день рішення, які направлені на використання людьми з порушеннями слуху, підкресливши головний принцип їх доступності - безкоштовне використання та зручність у користуванні.

Окремо, необхідно зазначити про активну участь у пошуку рішень для вирішення проблеми виклику екстрених служб та просуванні ідей громадської активістки, перекладача жестової мови Тетяни Радченко, яка наполегливо використовує всі свої можливості аби знайти найкраще рішення для втілення задуму вільного виклику кожною людиною екстреної допомоги.

Окрім пропозицій мобільного додатку "112:UA" свою розробку презентували також представники ТзОВ "Технології для людей" відомі нам через мобільний додаток "Перекладач ЖМ", який фінансується для членів УТОГ з бюджету УТОГ, представивши мобільний додаток направлений виключно на людей з порушеннями слуху та представивши своє бачення, а також проблеми, які гальмують його впровадження.

З метою підтримки в подальшому діяльності направленої на впровадження програмного забезпечення покликаного допомогти особам з порушеннями слуху між ВГОІ "Українське товариство глухих" та Громадською спілкою «Українські системи та блокчейн рішення» підписано меморандум про подальшу співпрацю.

Представником Міністерства соціальної політки України, а саме Директорату захисту прав осіб з інвалідністю, зазначено, що Міністерство соціальної політики з свого боку також враховує потреби осіб з порушеннями слуху та надає можливість для придбання смартфону шляхом компенсації його вартості у сумі 3252 гривні.

Підсумком робочого столу є продовження роботи над впровадження пропонованих рішень шляхом співпраці та взаємодії з усіма зацікавленими сторонами.

Круглий стіл

Круглий стіл

Круглий стіл

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину