ID УТОГ

Мета зустрічі – дослідження щодо поточного становища людей з інвалідністю в Україні

Діяльність УТОГ

Ніклас Бальбон працює дослідником Інституту глобальної публічної політики в Берліні, Німеччина. 15 травня він завітав до офісу виконавчого апарату ЦП УТОГ з метою взяти дослідницьке інтерв’ю щодо поточного становища людей з інвалідністю в Україні, яке буде використане для розробки рекомендацій з метою міжнародної підтримки українців з інвалідністю, зокрема глухих, в коротко- та довгостроковій перспективі. Результати будуть опубліковані в Інтернеті англійською та українською мовами й безпосередньо представлені уряду Німеччини та іншим міжнародним учасникам. Це дослідження є частиною проєкту «Феміністичні перспективи підтримки України».

Нікласа цікавило, які зараз потреби українців з порушеннями слуху, які виклики наразі залишаються невирішеними та як міжнародні учасники можуть краще підтримати Україну в цьому.

В.о. голови ГО «УТОГ» Тетяна Кривко доручила начальниці оргвідділу Наталії Адамюк надати Нікласу Бальбону необхідну інформацію. У спілкуванні їм допомагали перекладачка німецької мови Поліна Лєбєдєва і перекладачка жестової мови Олена Бутенко.

Ніклас Бальбон з цікавістю дізнався, що УТОГ є дійсно єдиною в Україні потужною організацією, яка, спираючись на свій понад 90-річний досвід, надає підтримку глухим у всіх напрямах: соціальна допомога, працевлаштування, культура, спорт, реабілітація, освіта тощо. З цією метою у складі УТОГ діють обласні організації, підприємства, заклади культури і відпочинку. Відповідно до цього наше Товариство співпрацює з відповідними міністерствами та іншими державними й громадськими органами.

Дослідника здивувало, що нашу організацію не фінансує держава. Через необхідність економити кошти вже 4 роки УТОГ працює у вкрай складних умовах і має низку проблем, які негативно впливають на фінансування діяльності всіх його об'єктів, примушують скорочувати навантаження через відтік цінних спеціалістів. І це при тому, що обсяг надання послуг не зменшився аж ніяк, а з початком повномасштабної війни обсяг роботи ще збільшився.

Наталія Адамюк розповіла також про роботу перекладачів жестової мови на «Сервісі УТОГ», який ми маємо підтримувати, бо це дуже важливо для долі глухих, особливо в умовах війни. Надання допомоги здійснюється навіть членам УТОГ, які наразі перебувають за кордоном. Але у цьому напрямі роботи також є значні проблеми з технікою і фінансуванням роботи перекладачів.

Вже понад 10 років не вирішуються житлові проблеми членів УТОГ, які вимушені кілька десятків років з дітьми, а дехто і з внуками мешкати в гуртожитках УТОГ, не маючи можливість придбати власне окреме житло.

З війною значно погіршилося фінансування регіональних організацій УТОГ, стали незадовільними умови їхньої роботи через перебої в електропостачанні, що призводить до відсутності тепла і світла в офісах (потрібні генератори).

В таких умовах УТОГ виживає за рахунок вимушеної здачі в оренду приміщень, а також надання фінансової підтримки від ВФГ та інших національних асоціацій глухих тощо.

Попри всі ці складнощі організації і підприємства УТОГ продовжують свою роботу з надання допомоги глухим під час війни, займаючись їхньою евакуацією, інформуванням (переклад виступів представників місцевої влади і високопосадовців), забезпеченням необхідними речами і продуктами. Діє активний волонтерський рух, у якому значну роль відіграють члени УТОГ.

Для вирішення проблеми з попередженням глухих про повітряні тривоги УТОГ за допомогою Київської міської влади та благодійників з Німеччини зміг організувати забезпечення глухих киян смартгодинниками з функцією оповіщення про повітряну тривогу. Але в масштабах України це дуже мало, а кількаразове звернення УТОГ до влади про забезпечення такою технікою за рахунок держави, на жаль, залишаються без відповіді.

На завершення розмови Ніклас Бальбон подякував представникам УТОГ за надання широкої інформації.

Сподіваємося, що за результатами його дослідження вдасться вирішити проблеми, з якими стикаються глухі українці у цей складний час.

Власна інформація

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину