ID УТОГ

Ідентичність глухої особи: проблеми і вихід з кризових ситуацій

Міжнародний тиждень глухих людей

Українська спільнота Глухих, як і інші Глухі світу відзначають Міжнародний тиждень глухих (18-24 вересня 2023 року). Для консолідації відзначення ВФГ запропонувала тему до кожного дня Тижня глухих.

Сьогодні, 19 вересня 2023 року відповідно до теми дня "Розбудова потенціалу по всьому світу" була проведена онлайн лекція глухого фінського психолога – Juhana Salonen «Ідентичність глухої особи: проблеми та вихід з кризових ситуацій».

Перекладацькі послуги надавали: глухий перекладач Литовської асоціації глухих та член Всесвітньої асоціації перекладачів жестової мови (WASLI) Арунас Бразинкас, наші перекладачі Тетяна Журкова, Тетяна Миснікова та Олексій Сімирякін.

Про що була лекція? Це розповідь психолога про становлення глухої особистості на прикладі власного життя.

... Він народився в родині людей, які чують. І своє життя психолог поділив відповідно до кількості світлин у презентації на етапи:

1. Дитячий вік. У цей час не було ідентичності глухої особи, бо користувався словесною мовою. Але і ідентичності особи, яка чує, для нього, глухого, була чужа.

2. Підлітковий період - етап знаходження у "зачиненій кімнаті". Життя окремо від двох світів.

3. З 20 років етап входження у світ глухих: знайомство з різними об'єднаннями глухих, історією та культурою глухих, опанування рідною жестовою мовою глухих (не калькованим жестовим мовленням!)

4. Етап щастя з 25 років, коли відчув себе повноправним членом світу глухих.

Становлення глухої особистості має бути результатом об'єднання трьох важливих складових:

  • ідентичність особи,
  • мова і мовлення,
  • культура.

Цей постулат підтверджується багатьма і багатьма глухими з різних країн, які народилися в родинах батьків, що чують, але не знають і не спілкуються жестовою мовою з дітьми.

Щиро дякуємо Juhana Salone за цікаву лекцію.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину