22 вересня 2023 року 54 учасники взяли участь у круглому столі “Глухий також є громадянином України”. За участі представників багатьох органів влади і дотичних структур, керівників і спеціалістів УТОГ , представників обласних організацій Товариства відбулося актуальне обговорення найактуальніших проблем глухих в Україні.
![](/assets/uploads/images/2023/09/image-2023-09-25-11-43-05.png)
![](/assets/uploads/images/2023/09/20233.jpg)
![](/assets/uploads/images/2023/09/20231.jpg)
![](/assets/uploads/images/2023/09/20234.jpg)
Отже, подія, до якої ми так довго готувалися, відбулася. Попередньо у різні міністерства і відомства були надіслані не лише запрошення, а й переліки питань, які потребують свого вирішення і відповіді на які ми сподівалися отримати під час обговорення на круглому столі.
До розмови за круглим столом долучилися такі представники профільних міністерств і відомств:
- Міністерства освіти і науки України - Євгенія СМІРНОВА, заступниця Міністра і Володимир ЖОВТЯК, консультант з питань безбар'єрності;
- Міністерства внутрішніх справ України - Людмила ТИМОЩУК, головна спеціалістка відділу з питань безбар'єрності та недискримінації Управління моніторингу дотримання прав людини;
- Міністерства соціальної політики України - Оксана МОРОЗ - Державна експертка експертної групи з питань соціальних гарантій осіб з інвалідністю Директорату захисту прав осіб з інвалідністю;
- Міністерства культури та інформаційної політики України – Леся Хемраєва, фахівчиня зі зв’язків з громадськістю Центру публічної комунікації та інформації МКІП;
- Міністерства юстиції України - Олексій РЕШЕТНЯК, начальник відділу організації психологічної роботи та навчання засуджених Департаменту з питань виконання кримінальних покарань;
- Служби Освітнього омбудсмена України - Сергій ГОРБАЧОВ, Освітній омбудсмен України; Надія ЛЕЩИК, фахівчиня у сфері освіти, комунікацій, ІТ в освіті, захисту прав учасників освітнього процесу Служби Освітнього омбудсмена;
- Департаменту реалізації політики зайнятості - Олена МЕЛЬНИК, начальниця Управління надання послуг роботодавцям та реалізації активних програм зайнятості;
- Національного банку України - Алла ЛИТВИН, представниця Управління захисту прав споживачів фінансових послуг;
- Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова - Наталія ТИМОФІЄНКО, доцентка кафедри сурдопедагогіки та сурдопсихології;
- Інституту спеціальної педагогіки та психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України – Олеся ПРОХОРЕНКО, директорка Інституту; В'ячеслав ЗАСЕНКО, головний науковий співробітник відділу освіти дітей з порушеннями слуху Інституту; Світлана КУЛЬБІДА, завідувачка відділу української жестової мови Інституту; Світлана ЛИТОВЧЕНКО, старша наукова співробітниця, завідувачка відділу освіти дітей з порушеннями слуху Інституту; Валентина ЖУК, старша наукова співробітниця відділу освіти дітей з порушеннями слуху Інституту;
- Київського фахового коледжу прикладних наук – Ганна ЩУЦЬКА, директорка коледжу та інші учасники.
Під час круглого столу були обговорені такі питання, як цілий перелік різноманітних освітніх проблем, з якими стикаються учасники навчального процесу – учні і педагоги з порушеннями слуху, працевлаштування осіб з інвалідністю зі слуху, питання у сфері компетенції Міністерства внутрішніх справ України, робота з глухими клієнтами в сфері банківської системи та інше.
Найбільш активними в обговоренні були освітяни. Як підкреслив Освітній омбудсмен Сергій Горбачов, круглий стіл дозволив йому особисто виявити цілу низку надзвичайно важливих проблем, які потребують вирішення і його активної участі у цьому процесі.
На жаль, залишилися без обговорення питання, які є в компетенції Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства соціальної політики України, Державного комітету з питань телебачення і радіомовлення та деяких інших органів влади, які не взяли активної участі у роботі круглого столу, хоча питань до них багато і всі вони потребують свого вирішення.
![Сергій ГОРБАЧОВ](/assets/uploads/images/2023/09/gorbachov.png)
Сергій ГОРБАЧОВ,
освітній омбудсмен України
![Леся ХЕМРАЄВА](/assets/uploads/images/2023/09/hemrajeva.jpg)
Леся ХЕМРАЄВА,
фахівчиня зі зв’язків з громадськістю Центру публічної комунікації та інформації МКІП
![В'ячеслав ЗАСЕНКО](/assets/uploads/images/2023/09/zasenko.png)
В'ячеслав ЗАСЕНКО,
головний науковий співробітник відділу освіти дітей з порушеннями слуху Інституту спеціальної педагогіки та психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України
![Ганна ЩУЦЬКА](/assets/uploads/images/2023/09/schucka.png)
Ганна ЩУЦЬКA,
директорка Київського фахового коледжу прикладних наук
![Олексій РЕШЕТНЯК](/assets/uploads/images/2023/09/reshetnjak.png)
Олексій РЕШЕТНЯК,
начальник відділу організації психологічної роботи та навчання засуджених Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України
![Людмила ТИМОЩУК](/assets/uploads/images/2023/09/tymoschyk.png)
Людмила ТИМОЩУК,
головна спеціалістка відділу з питань безбар'єрності та недискримінації Управління моніторингу дотримання прав людини Міністерства внутрішніх справ України
![Алла ЛИТВИН](/assets/uploads/images/2023/09/lytvyn.png)
Алла ЛИТВИН,
представниця Управління захисту прав споживачів фінансових послуг Національного банку України
![Олена МЕЛЬНИК](/assets/uploads/images/2023/09/melnik.png)
Олена МЕЛЬНИК,
начальниця Управління надання послуг роботодавцям та реалізації активних програм зайнятості Департаменту реалізації політики зайнятості
![Світлана КУЛЬБІДА](/assets/uploads/images/2023/09/kulbida.png)
Світлана КУЛЬБІДА,
завідувачка відділу освіти дітей з порушеннями слуху Інституту спеціальної педагогіки та психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України
Отже, завдяки проведенню круглого столу зроблено ще один крок до привернення уваги влади і суспільства до проблем, з якими стикаються глухі громадяни України, до захисту їхніх прав, але остаточну крапку в цьому питанні ставити ще рано. Робота триватиме.
Власна інформація