ID УТОГ

Жестова мова в сучасних закладах освіти: тенденції, виклики, перспективи

Міжнародний тиждень глухих людей

За насиченою і різноманітною програмою відзначення Міжнародного тижня глухих людей та Міжнародного дня жестових мов 20 вересня в Київському фаховому коледжі прикладних наук (КФКПН) відбулася неординарна подія - Міжнародна науково-практична конференція «Жестова мова в сучасних закладах освіти: тенденції, виклики, перспективи». Співорганізатором цього заходу виступило Українське товариство глухих.

Відкрила конференцію директорка КФКПН Ганна Щуцька, яка відзначила важливість її проведення в контексті забезпечення рівного доступу осіб з порушеннями слуху до освіти й широкого обміну досвідом та інформацією про вагомі напрацювання в цьому напрямі колективу коледжу, а також його партнерів і однодумців в Україні та за кордоном.

Багаторічний плідний досвід коледжу у справі навчання студентів з порушеннями слуху (цього року виповнюється 65 років з початку навчання спеціальних груп для глухих) підкреслила у своєму виступі Ірина Чепчина, голова ГО «УТОГ», член Наглядової ради коледжу.

На відкритті конференції виступили також: проректор з академічних питань, доцент антропології з Університету Вермонту (США) Дженіфер Діккінсон, завідувачка Центру української жестової мови Культурного центру УТОГ, голова Всеукраїнської ради перекладачів жестової мови УТОГ Тетяна Журкова, засновник та координатор Європейського центру жестової мови Томас Лідел (Швеція).

Далі за програмою міжнародної науково-практичної конференції відбулася робота в трьох панельних дискусіях за темами: «Жестова мова», «Освіта глухої людини» та «Інклюзивне освітнє середовище». У них нарівні з такими визнаними спеціалістами у галузі жестових мов як фахівець з американської жестової мови, професор кафедри гуманітарних та іноземних мов Коледжу Санта Фе Мішель Фріз, з цікавими доповідями й презентаціями виступили викладачі, перекладачі та студенти коледжу. Перерахувати всіх їх складно, тому відзначимо, що коледж став справжнім практичним і науково-дослідним майданчиком для тих, хто любить жестову мову, шанує її та широко застосовує в роботі, навчанні й спілкуванні. Особливо привертають увагу практичні розробки студентів колежу, які під керівництвом досвідчених і закоханих у свою справу викладачів і перекладачів займаються розробками жестів за фаховим спрямуванням (облік і оподаткування, дизайн тощо).

Особливий інтерес викликала інформація про початок навчання за новою для освіти України спеціальністю «Соціальна робота та консультування, перекладач жестової мови», яка відкриває нові перспективи для всіх нас.

Проводилася конференція як офлайн, так і онлайн – в Zoom, і привернула увагу понад 200 учасників, які в чаті схвально відгукувалися про її зміст і дякували організаторам за чітку і продуману роботу з висококваліфікованим супроводом перекладачів жестовою й англійською мовами.

Власна інформація

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину