До мене на особистому прийомі громадян звернулись представники Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Українське товариство глухих»
Протягом всього часу свого існування робота цієї організації направлена на соціальну підтримку людей з порушенням слуху, представлення та захист їх прав та інтересів, надання інформації, послуг та всебічної допомоги у всіх сферах життєдіяльності. На території тільки Львівської області такою підтримкою та допомогою охоплено близько 2400 осіб.
Лише у 2019 році ця організація надала допомогу на 12128 звернень людей з Українського товариства глухих. Жодні життєві ситуації не обходяться для глухих без участі працівників УТОГ, починаючи від спілкування батьків з викладачами, вступ до навчальних закладів, питання здоров'я, працевлаштування, робота, придбання в магазинах, пенсії, допомоги, сімейні ситуації, суди та дуже багато інших.
В період поширення пандемії державою створено безліч “гарячих ліній” для звернення громадян, але нікому не приходить в голову, що все це є недоступним для людей з порушенням слуху! В інтернеті безліч новин, театральних вистав, онлайн екскурсій для чуючих людей.
Ми постійно говоримо про доступність. Але, нажаль, лише говоримо...
Доступність означає забезпечення рівного доступу до інформації та комунікацій для людей з обмеженими можливостями. Товариство УТОГ щоденно і цілодобово надає допомогу глухим людям для можливості вижити в сучасних умовах, надає ту саму доступність жестовою мовою до інформації, до можливості комунікувати з чуючим світом.
Щодня працівники Товариства глухих надають консультації, роз'яснення, забезпечують культурно-освітні, соціально-побутові, організаційні потреби, здійснюють переклад та супровід осіб з порушенням слуху у всіх сферах життєдіяльності. В умовах пандемії ці питання стали ще актуальнішими.
Все це виконують працівники системи УТОГ, яких на сьогоднішній день дуже мало для забезпечення всіх потреб і, не зважаючи на низькі зарплати, вони гідно виконують свої обов'язки.
Протягом багатьох років держава підтримувала УТОГ виділяючи фінансову підтримку, яка направлялася на оплату праці працівникам непромислової сфери.
13 квітня 2020 року Верховна рада України прийняла зміни до державного бюджету, де передбачено скасування окремого рядка "Фінансування підприємств і організацій невиробничої сфери Українського товариства сліпих та Українського товариства глухих, Національної Асамблеї людей з інвалідністю України та Союзу осіб з інвалідністю України» за бюджетною програмою КПКВК 2507020 «Фінансова підтримка Громадського об'єднань осіб з інвалідністю», як це було передбачено в Законі України «Про Державний бюджет України на 2020 рік»
До цього часу відсутній затверджений План використання бюджетних коштів відповідно до Закону України "Про державний бюджет України на 2020 рік", люди працюють і чекають оплати за виконану працю, яку вони виконують не дивлячись ні на що!
Такі дії позбавляють Українське товариство глухих можливості продовжувати свою роботу, а осіб з порушенням слуху можливості мати зв'язок з оточуючим світом, отримувати підтримку, роз'яснення, допомогу та інформацію і дуже багато інших послуг, надання яких УТОГ виконує замість Держави.
Я вже направив запит до Міністерства соціальної політики та Кабінету міністрів України для пошуку механізму врегулювання ситуації, що склалась, і ще раз звертаюсь до Уряду та профільних міністерств допомогти та залишити фінансування Всеукраїнської громадської організації «УТОГ» окремим рядком з Держбюджету для забезпечення виконання Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Украіні».
Прошу підтримати, цю організацію, захистити та надати можливість надалі здійснювати свою діяльність, не допустити її знищення, через невиплату заробітної плати її працівникам та позбавлення тисяч осіб з порушеннями слуху щоденної допомоги.