ID УТОГ

Не здавався, не відступав і добивався свого

Діяльність УТОГ

Невдовзі, 19 травня 2024 року, ми вшановуватимемо пам'ять колишнього голови УТОГ МАКСИМЕНКА Юрія Петровича (1939 - 2021), з іменем якого пов’язана ціла епоха в історії і діяльності Українського товариства глухих. У цей день йому мало б бути 85 років…

Юрій Петрович втратив слух у юнацькому віці й свій перший бій з глухотою виграв ще у 1961 році, коли з відзнакою закінчив Рибінський авіаційний технікум.

Розпочавши свій трудовий шлях молодим спеціалістом в Києві і з 1963 року назавжди пов’язавши своє життя з Українським товариством глухих, Ю.П. Максименко гідно пройшов тут всі етапи росту фахівця і керівника — від інженера-конструктора одного з навчально-виробничих підприємств до голови Центрального правління Товариства. Початковий період його трудової біографії був позначений ще однією важливою подією — здобуттям вищої освіти у Київському технологічному інституті легкої промисловості.

Завдяки притаманним йому лідерським якостям, надзвичайній працьовитості і беззаперечному авторитету як у Товаристві, так і у державних органах влади та інших організаціях, Ю.П. Максименко не лише впевнено й уміло провів Українське товариство глухих через усі негаразди у важкі часи державотворення, але й зробив усе для збереження навчально-виробничих підприємств та розгалуженої інфраструктури системи, завдяки чому Товариство змогло вистояти у нових умовах господарювання, зберегти здобутки минулих поколінь глухих і примножити їх новими досягненнями.

У складний час переходу України на ринкові умови господарювання Ю.П. Максименко домігся збереження та розширення податкових пільг для підприємств УТОГ та вирішення для Товариства на державному рівні цілого ряду інших економічних і соціальних проблем, що дозволило УТОГ, попри загальний занепад економіки в Україні, зберегти свою життєздатність.

Юрію Петровичу було притаманне високе почуття відповідальності й уболівання за долю нашої організації, що спонукало його до постійного пошуку, залучення до роботи здібних глухих спеціалістів, яким він давав можливість проявити свої ділові якості й таланти. Саме тому ще одним значним досягненням Ю. П. Максименка можна вважати значну кількість глухих спеціалістів, яким він відкрив дорогу до навчання, вершин професійного зростання та реалізації своїх здібностей. Завдяки цьому маємо сьогодні в УТОГ добре підготовлену, згуртовану команду однодумців, яку сформував і навчив саме Юрій Петрович.

Три роки тому, 7 квітня 2021 року він пішов у небуття… Все, що залишив він нам у спадщину: потужна організація з міцним економічним фундаментом, ретельно розроблені важливі документи, досвідчені кадри, чіткий механізм прийняття рішень, творчий і неординарний підхід до справи — дали можливість Українському товариству глухих прожити нелегкі карантинні роки і наразі триматися під час найскладнішого випробування воєнним лихоліттям.

Поза всяким сумнівом, життєвий шлях, який пройшов Юрій Петрович, — це приклад для тих, хто лише вступає в життя і долає труднощі на своєму шляху. Кожним прожитим днем він підтверджував істину, що й позбавлена слуху людина може жити повноцінним життям. І жити так, щоб стати взірцем для інших, бути впевненим у собі, наполегливим і цілеспрямованим. І хоча кожний життєвий бар’єр часом доводилося долати з боєм — він не здавався, не відступав і добивався свого.

І сьогодні, у ці нелегкі дні боротьби з рашистськими загарбниками, незадовго до відзначення 91-річчя з дня створення нашого Товариства, ми з вдячністю згадуємо Юрія Петровича, як неординарну особистість, яка на власному прикладі довела, що глуха людина, користуючись заслуженою повагою й авторитетом у найвищих органах державної влади, може успішно працювати на благо спільноти людей з порушеннями слуху.

Вічна і вдячна пам'ять Максименку Юрію Петровичу.

Президія ЦП УТОГ,
колектив виконавчого апарату Центрального правління УТОГ,
Всеукраїнська рада ветеранів УТОГ,
Рада голів обласних організацій УТОГ,
Рада директорів підприємств УТОГ,
друзі та колеги.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину