ID УТОГ

Нехай йому буде пухом рідна київська земля…

Діяльність УТОГ

Цієї тривожної весни не дочекалася батьківська хата свого господаря… 21 квітня відійшов у вічність, змучений тяжкою підступною хворобою, Левицький Михайло Мусійович. Понад тридцять років очолював він Київську організацію УТОГ — найбільшу за кількістю людей і найскладнішу за обсягами роботи.

За цей час чимало було у нього зустрічей в усіх куточках рідної Київщини, та й не лише Київщини… Михайло Мусійович умів знайти підхід до кожного: від простого глухого селянина до керівника найвищого рівня, вдумливо і виважено сказати своє слово на захист людини з порушеннями слуху та інтересів нашого Товариства, уважно вислухати, якщо необхідно — порадити, і не лише словом, а й ділом допомогти у складній ситуації.

Секрети його працьовитості, сумлінного ставлення до справи й особливого підходу до людей слід шукати у давніх роках його дитинства і юності. Михайло Мусійович побачив світ 11 листопада 1949 року в селі Пироговичі Іванківського району на Київщині. Чимало довелося йому пережити, коли оглух у 18 років після хвороби. Трудову діяльність розпочав у 1968 році робітником Київського будівельного управління, але у зв’язку з повною втратою слуху через рік прийшов на Київське дослідно-виробниче підприємство «Контакт» УТОГ, де працював на посадах контролера ВТК, а потім інспектора відділу кадрів. Без відриву від виробництва у 1982 році закінчив юридичний факультет політехнікуму Ленінградського відновлювального центру Всеросійського товариства глухих.

У 1985 році на звітно-виборчій конференції його одноголосно було обрано головою Київської організації Українського товариства глухих. З того часу він неодноразово переобирався на цій нелегкій відповідальній посаді і складно було уявити когось іншого на його місці.

Левицький М.М. мав великий авторитет не лише в УТОГ, а й у керівництва міста і області, у представників інших організацій, що об’єднують осіб з інвалідністю в столиці і на Київщині. Він був постійним членом комісії з розробки комплексних цільових програм «Турбота» як столиці, так і в області, проводив активну громадську діяльність — був членом колегії Управління у справах жінок, інвалідів, ветеранів та пенсіонерів Київської міської державної адміністрації.

Недаремно саме йому у 2001 році було довірено очолити Раду голів обласних організацій УТОГ, з якими він охоче ділився досвідом і допомагав у вирішенні непростих питань керівництва осередками УТОГ на місцях.

За активну громадську діяльність, спрямовану на розв’язання проблем осіб з інвалідністю, та вагомий особистий внесок у реалізацію програм їх реабілітації, Михайло Мусійович у 2001 та 2004 роках був визнаний переможцем у благодійній акції «Зоря надії» в номінації «Громадський діяч», нагороджувався відзнаками Міністерства праці та соціальної політики України, Київської міської державної адміністрації, почесними грамотами президії ЦП УТОГ. У 1998 році він нагороджений знаком «Відмінник УТОГ», а у вересні 2006 року — дипломом Міжнародного академічного рейтингу популярності «Золота фортуна» та почесною відзнакою «Трудова слава». 2003 року його відзначено найвищим званням нашого Товариства — «Почесний член УТОГ», а 2007 року удостоєно звання «Заслужений працівник соціальної сфери України».

Лише 2019 року Михайло Мусійович врешті зміг залишити роботу, хоча продовжував перейматися всіма проблемами рідної організації, часто приходив і телефонував до своїх колег, допомагав їм. Восени минулого, 2020 року він брав участь у роботі VI пленуму ЦП УТОГ, який проходив у незвичному для всіх онлайн-форматі. Михайло Мусійович був чи не єдиним з усіх, хто висловив слова подяки колегам за проведену у нелегких умовах роботу і підтримав їх добрими побажаннями успіхів у подоланні труднощів.

Сьогодні ці його слова сприймаються як своєрідне напуття і як заповіт берегти людей і всі наші напрацювання…

Невтішною й тяжкою втратою став передчасний кінець життєвого шляху Михайла Мусійовича для всіх, хто його знав, з ким він працював і зустрічався на довгій життєвій дорозі, а особливо – для його рідних і близьких. Щиро співчуваємо їм у цьому непоправному горі…

Прощавайте, дорогий наш Михайле Мусійовичу. Нехай буде Вам пухом рідна земля, у якій Ви знайшли свій вічний спокій.

Президія ЦП УТОГ, Рада голів обласних організацій УТОГ, Рада директорів підприємств УТОГ,
президія правління та колектив Київської організації УТОГ, колектив Київського ДВП «Контакт» УТОГ,
Всеукраїнська та Київська обласна Ради ветеранів УТОГ,
колективи всіх структурних підрозділів Київської організації УТОГ,
всі члени УТОГ м. Києва та області.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину