ID УТОГ

Проведення аудиту доступності Святошинського ЦНАП (м. Київ) для осіб з порушеннями слуху

Діяльність УТОГ

Доступність відповідно до ст. 9 Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю є можливістю вести незалежний спосіб життя й усебічно брати участь у всіх аспектах життя. Центри надання адміністративних послуг в Україні віднедавна стали установами, де централізовано та оперативно можна отримати цілу низку послуг. Звісно це значно полегшує життя людям та зменшує витрати часу на отримання різного характеру довідок, документів тощо

Люди з порушеннями слуху є членами суспільства і вони теж мають потребу, як і будь-яка людина, в отриманні різного виду адміністративних послуг. Чи забезпечена доступність для отримання таких послуг для осіб з порушеннями слуху?

В Міжнародний тиждень глухих експертна група УТОГ отримала згоду на проведення аудиту доступності Центру надання адміністративних послуг Святошинської районної державної адміністрації в м. Києві. До слова, всі члени експертної групи УТОГ є особами з порушеннями слуху.

Відверто хочеться зазначити, що ЦНАП Святошинської РДА в м. Києві, дійсно є доступним для осіб з порушеннями слуху. І доступність ця починається ще на виході з метро Святошинська, де є вказівники, які вказують навігацію руху до ЦНАП.

Вже при вході у приміщення Вас привітно зустрінуть консультанти та нададуть вичерпну допомогу, налагодивши комунікацію через професійних перекладачів жестової мови у «Сервіс УТОГ» з спеціально відведеним для цього планшетом. А в разі, якщо Ви захочете скористатися власним смартфоном для виклику перекладача жестової мови в «Сервіс УТОГ» - до Ваших послуг відкрита мережа Wi-Fi. Зручно. Правда ж? Адже з таких простих речей складається незалежність людини і її можливість самостійно вирішувати особисті питання та забезпечувати власні потреби, незалежно від стану слуху.

На прикладі ЦНАП Святошинської РДА в м. Києві хочеться підкреслити важливість впровадження в Україні ЦНАПів та їх відкритість і зручність перш за все для людини. Адже тут можна отримати цілий перелік документів, довідок та адміністративних послуг. Вся потрібна інформація розміщена на різноманітних табло, інформаційних стендах, інформаційно-довідкових системах, де можна прочитати всю потрібну інформацію. А якщо раптом щось буде незрозумілим – консультанти завжди відкриті для надання допомоги.

Ще один особливий аспект діяльності ЦНАП, який вже сьогодні стає стандартом якості – відсутність довготривалого очікування, адже весь процес організації прийому відвідувачів автоматизовано, а час очікування мінімальний, в порівнянні з тими чергами, які доводилося вистоювати людям, наприклад, при виготовленні закордонного паспорта чи отриманні якоїсь довідки.

Атмосфера і оформлення всіх робочих кабінетів ЦНАП Святошинської РДА в м. Києві є взірцем сучасного офісу та відкритості державних службовців до своїх громадян незалежно від стану слуху, здоровʼя, віку, соціального стану тощо.

За результатами аудиту хочеться закликати осіб з порушеннями слуху бути впевненими при відвідуванні таких установ та переконатися в їх доступності, зручності і комфортному отриманні адміністративних послуг. Адже хороші справи робити легко і просто, особливо з професійним підходом та у співпраці з Українським товариством глухих в сфері забезпечення доступності особам з порушеннями слуху.

ВГОІ «Українське товариство глухих» висловлює вдячність керівнику Центру надання адміністративних послуг Святошинської районної державної адміністрації в м. Києві Юлії Валеріївні Шпак та всьому дружньому колективу за можливість проведення аудиту та близького знайомства з роботою ЦНАП, а також Шамрай Наталії Василівні – керівнику Центру надання адміністративних послуг м. Києва за реалізовану ідею доступності і відкритості ЦНАП м. Києва до осіб з порушеннями слуху.

Більше про проведений аудит дивіться у нашому відео.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину