ID УТОГ

Важко примиритися з думкою, що її вже немає з нами…

Діяльність УТОГ

Сумний квітень видався цього року для всіх нас… В останній день місяця знов приголомшила сумна звістка — з Харкова повідомили, що пішла у кращий світ ЖУШМАН Галина Яківна, колишня директорка Харківського УВП № 2 УТОГ.

Усім, хто знав цю енергійну, ділову, активну у справах і починаннях жінку, важко примиритися з думкою, що її вже немає з нами… Належала вона до покоління керівників підприємств УТОГ (здебільшого це були підприємства швейної галузі), які поєднували в собі лідерські й ділові якості з особливим ставленням до працівників, серед яких більшість складали молоді дівчата та жінки з порушеннями слуху.

Можливо, таке материнське ставлення до підлеглих, вимогливе і разом з тим людяне, пояснювалося тим, що Галина Яківна почала свій шлях з робітничих посад і чудово знала всі тонкощі професії.

Народилася Галина Яківна 10 травня 1942 року в селі Таганна Канівського району Черкаської області. Після закінчення середньої школи в 1959 році розпочала трудову діяльність ткалею артілі «Перемога» в м. Богуслав Київської області. З 1960 до 1962 ріку працювала ткалею фабрики художніх виробів. Життєрадісна дівчина з яскравими лідерськими якостями брала активну участь у громадському житті. Це не залишилося непоміченим і в 1962 році Галина була обрана другим, а потім — першим секретарем Богуславського районного комітету комсомолу. З 1963 до 1965 року вона була першим секретарем Богуславського промислово-виробничого відділу комітету ЛКСМУ.

З 1965 до 1967 року працювала контролером цеху масового пошиття одягу на Богуславському побуткомбінаті. Тоді ж, у 1967 році, закінчила  технологічний факультет Московського технологічного інституту і поєднала своє життя з Українським товариством глухих. До 1970 року вона працювала старшим майстром закрійного цеху Харківського УВП № 2 УТОГ, а з 1970 до 1973 року — заступником директора з навчально-виховної роботи цього підприємства.

З 1973 до 1986 року вона — головний інженер УВП, а у 1986 році призначена керівницею цього підприємства. Це були роки найбільшого економічного зростання, коли виробничники УТОГ працювали, не знаючи простоїв і безгрошів’я. Далі в економіці України настали скрутні часи, але Галина Яківна продовжувала наполегливо шукати замовлення і забезпечувати підприємство роботою. Саме тоді, в роки скрути й нестабільності, Харківське УВП  № 2 УТОГ продовжувало виготовляти якісний верхній одяг: пальта, куртки, плащі, як були надзвичайно популярні у покупців.

 Проте минав час, змінювалися економічні обставини, які вимагали від виробничників чималих зусиль і коштів. А роки у Галини Яківни були вже не ті… Почало підводити здоров’я. У 2006 році Галина Яківна залишила керівну посаду, але продовжувала працювати економістом планового відділу до виходу на заслужений відпочинок у 2007 році.

Г.Я. Жушман постійно обиралась членом правління і президії Харківської обласної організації УТОГ. Вона була членом президії ЦП УТОГ, брала активну участь у пленумах і з’їздах Товариства.

З 1991 року Галина Яківна входила до складу Ради директорів підприємств УТОГ.

Нагороджена медалями «За доблесну працю» і «Ветеран праці», почесними грамотами президії ЦП УТОГ та президії УРК профспілок робітників місцевої промисловості та комунально-побутових підприємств України.

У 1993 році Г.Я. Жушман було присвоєно звання «Почесний член УТОГ»

З нагоди 10-ї річниці Незалежності України, в 2001 році, вона була нагороджена Почесною грамотою Кабінету Міністрів України та пам’ятним знаком.

У 2004 році  відзначена високою державною нагородою — званням «Заслужений працівник промисловості України».

Галина Яківна активно висувала глухих спеціалістів на відповідальні інженерні посади і підтримувала їх. Допомагало їй у порозумінні з працівниками з порушеннями слуху досконале володіння жестовою мовою глухих.

…Лічені дні  не дожила Галина Яківна до свого чергового дня народження. Від підступної хвороби, яка нині  збирає свою криваву данину по всьому світу, 28 квітня зупинилося її натруджене серце.

Щиро співчуваємо рідним і близьким Галини Яківни з приводу цієї тяжкої непоправної втрати. Вічна їй пам'ять і вічний спокій.

Президія ЦП УТОГ, Рада директорів підприємств УТОГ, Рада голів обласних організацій УТОГ,
президія правління та колектив Харківської обласної організації УТОГ,
колектив Харківського УВП № 2 УТОГ,
Всеукраїнська та Харківська обласна Ради ветеранів УТОГ

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину