ID УТОГ

Відбулася потужна подія – Всеукраїнський онлайн-марафон «Комунікація – Партнерство – Відкритість»

Діяльність УТОГ

В Україні вперше відбулася унікальна подія, присвячена Міжнародному дню людей з інвалідністю, ініційована Урядовим уповноваженим з прав осіб з інвалідністю Тетяною Баранцовою.

Під час Всеукраїнського онлайн-марафону «Комунікація – Партнерство – Відкритість», який тривав 8 годин, відбулася відверта розмова про проблеми осіб з інвалідністю за участі  керівників центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій, регіональних представників Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю, керівники і представники  громадських організацій осіб з інвалідністю.

Проведенню онлайн -марафону передувала велика підготовча робота. Зокрема, завчасно проведено збір запитань і пропозицій, близько 50  запитань і пропозицій стосовно проблем, які хвилюють глухих. У формуванні запитань взяли участь як спеціалісти виконавчого апарату ЦП УТОГ, так і обласні організації УТОГ на місцях. Окремо хочеться відзначити активну участь Київської, Сумської, Тернопільської, Закарпатської, Полтавської, Вінницької, Рівненської, Харківської, Волинської та Миколаївської обласних організацій УТОГ.

Зокрема, УТОГ виніс на обговорення наступні питання: забезпечення слуховими апаратами; прийняття Закону про українську жестову мову; наявність проблем з викликом швидкої медичної допомоги; забезпечення санаторно-курортними путівками дітей та дорослих з порушеннями слуху; необхідність внесення змін до переліку виробництв і професій, в яких протипоказана робота особам з порушеннями слуху; організація на базі одного з геріатричних закладів групи для жестомовних осіб похилого віку; надання потужної техніки і якісного інтернет-зв’язку для дистанційного навчання дітей глухих та зі зниженим слухом; необхідність затвердження нових норм медичного огляду водіїв та кандидатів у водії з порушеннями слуху та багато інших.

Частина з них була озвучена під час марафону і отримані відповіді керівників профільних міністерств і відомств щодо шляхів їх вирішення.

Одразу зазначимо, що для осіб з інвалідністю зі слуху забезпечували повну інформаційну доступність перекладачі жестової мови Світлана Баклицька і Мілана Брижак з Полтави, яким велика подяка за якісний переклад!

На завершення Всеукраїнського онлайн-марафону «Комунікація – Партнерство – Відкритість», Урядовий уповноважений з прав осіб з інвалідністю Тетяна Баранцова зазначила, що на цьому робота не припиняється, а лише розпочинається, і планується докласти всіх зусиль для розв’язання всіх цих наболілих проблем.

Детальнішу інформацію про виступи і хід марафону, а також про заходи, які пропонується вжити  за його підсумками, читайте у наших подальших повідомленнях.

Власна інформація

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину