ID УТОГ

Відкритий лист осіб з порушеннями слуху в Україні, членів УТОГ, про сюжет "ТСН-тиждень" від 29 вересня 2019 року "Кінець країни глухих"

Діяльність УТОГ


Всього підтримали 17301 осіб


Ми, спільнота глухих в Україні – людей зі складними порушеннями слуху, яка, так само як і спільноти глухих в усьому світі, має свою культурну самобутність та мову, виражає свою ідентичність, висловлюємо глибоке обурення з приводу сюжету «Кінець країни глухих» телеканалу «1+1» у програмі «ТСН-тиждень», який було показано в ефірі у неділю 29 вересня 2019 року, в день, коли світова спільнота відзначала Міжнародний день глухих аби привернути увагу суспільства до людей з порушеннями слуху з метою створення умов для їх гідної участі у суспільному житті, реалізації ними своїх конституційних прав, забезпечення виконання Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, мета якої полягає в заохоченні, захисті й забезпеченні повного і рівного здійснення всіма особами з інвалідністю всіх прав людини й основоположних свобод, а також у заохоченні поважання притаманної їм гідності.

Автори згаданого сюжету роблять спробу впливу на суспільну думку, шляхом представлення людей з порушеннями слуху як окремої категорії – «Країни глухих», здійснюючи при цьому суб’єктивну та неадекватну оцінку життя та життєвого вибору осіб з порушеннями слуху, закликаючи до цього ж українське суспільство. Хто Вам дав таке право? Хто дозволив Вам висловлюватися про те, що «покоління глухих фактично зникає», хто дозволив Вам нав′язувати нам і всьому суспільству думку про те, що те що є потрібним Вам, буде зручним людям з порушеннями слуху? Хто дозволив Вам закликати суспільство до дискримінації людей з порушеннями слуху, які мають такі ж права людини, які і кожна людина у світі. Конвенція ООН про права людей з інвалідністю закликає до поваги до притаманної людині гідності, її особистої самостійності, зокрема свободи робити власний вибір, і незалежності, поваги до особливостей осіб з інвалідністю і прийняття їх як компонента людської різноманітності й частини людства, в той же час сюжетом «ТСН-тиждень» «Кінець країни глухих» журналісти закликають суспільство до знецінювання людей з глухотою, називаючи їх «глухонімими» – медичним терміном, який у всьому світі вважається приниженням та дискримінацією стосовно глухих людей та людей зі складними порушеннями слуху, зневажаючи їх особистий вибір та самостійність, зумисне виділяючи їх в «країну глухих» та роблячи власну оцінку якості життя саме в цій «країні», а не в суспільстві, в державі, в якій живе кожен з громадян України має однакові конституційні права та свободи.

Ми – глухі та слабкочуючі, є членами Українського товариства глухих, маємо можливість за власним вибором працювати на підприємствах, установах та організаціях, як державної так і інших форм власності, а також на підприємствах УТОГ чи його організаціях. Кожен з нас сприймає як особисту образу слова телеканалу «не стане членом товариства глухих, звідки дорога найчастіше на одну з фабрик, де працюють за копійки такі ж глухонімі, не опиниться в повній залежності від керівництва, дуже схожій на рабство». Можливість для нас працювати – це можливість не просити милостиню, а заробляти собі на життя самим, можливість реалізувати себе – отримуючи відповідну професію, використовувати свої вміння та таланти.

Ми обурені словами про те, що «покоління глухих фактично зникає» та про те, «що наступне десятиліття мало б стати останнім поколінням країни глухих», які сприймаємо як заклик до насилля, нав′язування певної думки та нетерпимості до нашої гідності та особистої самостійності, зокрема свободи робити власний вибір та нашої незалежності як частини людства в Україні.

Рішуче засуджуємо дії журналістів програми ТСН телеканалу «1+1» та вимагаємо публічного вибачення перед нами – спільнотою глухих в Україні за висловлювання в сюжеті «ТСН-тиждень» від 29 вересня 2019 року телеканалу «1+1».


Список людей, які підписали це звернення

Спільна заява ВГОІ УТОГ та Державної установи "Інститут отоларингології проф. О.С.Коломійченка НАМН України"

Лист підтримки від ТОВ “Технології для людеи”


  •  

У Вінницькій області підписали 337 осіб

У Волинській області підписали 330 осіб

У Дніпропетровській області підписали 238 осіб

У Житомирській області підписали 144 особи

У Закарпатській області підписали 119 осіб

У Запорізькій області підписали 122 особи

У Київській області підписали 426 осіб

У Миколаївській області підписали 51 осіб

У Одеській області підписали 227 осіб

У Полтавській області підписали 160 осіб

У Рівненській області підписали 174 особи

У Сумській області підписали 378 осіб

У Тернопільській області підписали 78 осіб

У Харківській області підписали 459 осіб

У Чернівецькій області підписали 99 осіб

У Чернігівській області підписали 353 особи

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину