ID УТОГ

Вітаємо з чудовою ювілейною датою!

Діяльність УТОГ

Сьогодні святкує ювілейний день народження голова Закарпатської обласної організації УТОГ Наталія Сергіївна БУЛЕЦА.

Своє рідне мальовниче Закарпаття і глухих людей, які тут живуть, знає Наталія Сергіївна добре. Адже все життя тут пропрацювала, чимало об’їздила за кермом автівки крутими гірськими дорогами, надаючи допомогу і підтримку членам УТОГ.

Як привела її доля в наше Товариство? Все завдяки старшій сестрі, яка мала порушення слуху і працювала головою організації глухих у їхньому рідному Мукачеві. А ще завдяки тодішньому голові Закарпатського облвідділу УТОГ Костянтину Власову, який, приїхавши якось до Мукачева, примітив Наталію і пообіцяв забрати її на роботу до Ужгорода.

Так з 1977 року вона почала працювати перекладачем-дактилологом Ужгородського будинку культури УТОГ, а наступного року закінчила курси перекладачів і продовжувала працювати на цій посаді.

Після дворічної перерви, пов’язаної із заміжжям і від’їздом на роботу за кордон, знову повернулася в Україну і працювала перекладачем в Будинку культури УТОГ, а в 1997 році була переведена на посаду перекладача Ужгородської ТПО УТОГ. У 1995 році почала працювати за сумісництвом на обласному телебаченні, де перекладала жестовою мовою програму «Вісник».

У 2000 році за рішенням міської конференції УТОГ Наталія Сергіївна була обрана головою Ужгородської міської ТО УТОГ, а через п’ять років переобрана на цю ж посаду.

У 2007 році на позачерговій ХХІІ звітно-виборчій конференції Закарпатської обласної організації УТОГ Наталію Сергіївну було обрано на посаду голови обласної організації.

З того часу вона працює на цій відповідальній і нелегкій роботі, часто поєднуючи виконання своїх обов’язків голови з функціями перекладача жестової мови. Особливо часто це доводиться робити зараз, після початку повномасштабної рашистської навали, коли в організації виникли проблеми з кадрами через від’їзд людей за кордон.

Разом з керівництвом розташованих в Ужгороді підприємств УТОГ і активом облорганізації Наталії Сергіївні довелося витримати різке збільшення роботи у перші місяці війни, коли надавалася всебічна допомога внутрішнім переселенцям і тим, хто виїжджав за кордон, рятуючись від війни. Організація роботи з підтримки і піклування про тих глухих, хто опинився на Закарпатті у пошуках прихистку, забезпечення їх житлом, роботою і всім найнеобхіднішим, надання допомоги ЗСУ і глухим, які живуть на територіях, наближених до активних бойових дій, і продовження повсякденної статутної роботи з місцевими членами УТОГ – це лише частина великого обсягу обов’язків Наталії Сергіївни. У цій важливій роботі вона успішно співпрацює з місцевими органами влади, спонсорами та різними організаціями в Україні й за кордоном, разом з ними розв'язує актуальні проблеми, з якими стикаються члени УТОГ.

За багаторічну плідну роботу у сфері соціальної, оргмасової та культмасової діяльності Товариства, соціального захисту і реабілітації осіб з інвалідністю зі слуху Наталія Сергіївна має почесні грамоти президії ЦП УТОГ, а також високу нагороду Товариства – відомчу відзнаку «За заслуги».

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину