ID УТОГ

Вітаємо з чудовою ювілейною датою!

Діяльність УТОГ

Сьогодні святкує ювілейний день народження виконавчий директор Спортивної федерації глухих України, заслужений працівник фізичної культури і спорту України Іван Петрович КУЛАКОВ, який був серед тих, хто започатковував славні сторінки діяльності СФГУ.

Гортаючи літопис спортивної слави глухих України, перш за все ми згадуємо уславлених спортсменів, які здобувають перемоги й нагороди, але завжди пам’ятаємо, що за їхнім тріумфом - напружена праця тих, хто забезпечує наполегливу щоденну підготовку до спортивних досягнень: тренерів, масажистів, керівників команд та інших спортивних спеціалістів. Cеред них спортивному загалу добре відоме ім’я І.П. Кулакова.

Народився Іван Петрович 25 червня 1949 року у Воронезькій області (рф). Навчався у школі для слабкочуючих дітей м. Бобров Воронезької області. Після закінчення школи в 1967 році вступив до Рибінського авіаційного технікуму, де у 1972 році отримав спеціальність техніка-технолога по холодній обробці металів різанням. За направленням приїхав до Києва, де працював на УВП № 1 УТОГ свердлувальником, майстром і старшим майстром.

З 1990 року почав працювати на посадах старшого інструктора з фізичної культури і спорту, інструктора І категорії відділу культурно-масової і спортивної роботи Центрального правління УТОГ. За його участі здійснювалася спортивна робота в обласних організаціях УТОГ, клубах і гуртках, налагоджувалася взаємодія з іншими спортивними організаціями. Завдяки цій добре організованій системі підготовки українські спортсмени з порушеннями слуху успішно виступали у складі збірної команди колишнього СРСР.

У 1991 році І.П. Кулаков у складі другої спеціальної групи для глухих студентів заочно закінчив Київський державний педагогічний інститут імені М. Драгоманова і здобув вищу педагогічну освіту.

Яскравою сторінкою в біографії Івана Петровича стала його активна участь у створенні у 1992 році Спортивної федерації глухих України, яка була організована відповідно до вимог міжнародних спортивних організацій.

Долучившись до діяльності СФГУ, І.П. Кулаков гідно представляв спорт глухих України на конгресах і засіданнях виконкомів Європейської спортивної організації глухих (EDSO), Дефлімпійського комітету (KISS), Міжнародного шахового комітету глухих (ICCD), де вирішувалися найважливіші питання, пов'язані з розвитком міжнародного дефлімпійського руху.

З 1997 до 1999 року Іван Петрович був головним спеціалістом по роботі зі спортсменами з порушеннями слуху в Українському центрі з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», з 1999 до 2009 року працював на посаді головного тренера збірної команди України серед спортсменів з інвалідністю, а зараз - виконавчим директором Спортивної федерації глухих України.

За плідну роботу і вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури і спорту, розвиток дефлімпійського руху в Україні Іван Петрович Кулаков має численні нагороди: звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України», орден «За працю і звитягу», орден Данила Галицького.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину