Поважну ювілейну дату 9 серпня відзначає директор Полтавського виробничого підприємства «Універсал» Українського товариства глухих Борис Олексійович AКIНІН. Колеги і друзі щиро вітають ювіляра, з пошаною і подякою відзначають його плідну працю на благо Товариства.
Народився Борис Олексійович у місті Старий Оскіл на Білгородщині. Після закінчення школи розпочав свою трудову діяльність у 1973 році в Комунарському гірничо-металургійному інституті, де був спочатку лаборантом, а потім слюсарем. У цьому інституті на вечірньому відділенні з 1974 до 1983 року здобув вищу інженерну освіту.
З 1975 до 1985 року пройшов шлях від свердлувальника до начальника цеху на заводі “Рубін” та його філії.
У 1985 році Борис Олексійович був переведений на роботу до Комунарського міськкому партії, де працював інструктором організаційного відділу, завідувачем організаційного відділу, другим секретарем до 1990 року.
3 1990 до 1999 року працював у системі Українського товариства глухих - спочатку був директором Комунарського учбово-виробничого підприємства УТОГ, а потім за переводом прийнятий директором Полтавського учбово-виробничого підприємства № 2 УТОГ.
З 1999 до 2009 року займався підприємницькою діяльністю.
3 червня 2009 року Борис Олексійович знову працює в Українському товаристві глухих на посаді директора Полтавського виробничого підприємства «Універсал».
Такі яскраві ділові якості як творчий підхід до справи і наполегливість посприяли в тому, що за короткий час він зміг вивести «Універсал» з кризового стану та перетворити в підприємство сучасного типу, яке стало одним з передових в системі УТОГ.
Б.О. Акінін значну увагу приділяє збереженню наявних та створенню нових робочих місць для працівників з інвалідністю зі слуху. Для забезпечення їх роботою він постійно працює над впровадженням нових виробничих технологій. На підприємстві проводиться пошук нових напрямків роботи, освоєння нових видів продукції.
Було придбано нове високотехнологічне обладнання, завдяки чому суттєво збільшились обсяги виробництва продукції та значно поліпшились умови праці для осіб з інвалідністю зі слуху.
Б.О. Акінін постійно працює над вирішенням проблем соціального захисту працівників, дбає про поліпшення умов їх праці, розв’язує соціальні питання.
За час роботи на посаді директора Полтавського виробничого підприємства «Універсал» він значно покращив фінансові та економічні показники підприємства, посилив фінансову дисципліну та забезпечив повне виконання завдань з відрахувань до бюджету ГО «УТОГ». Відповідно до рішення президії ЦП ГО «УТОГ» від 17.07.2020 р. виконував складні і важливі заходи з об'єднання Полтавського виробничого підприємства «Універсал» з Полтавським учбово-виробничим підприємством № 1. Здійснив реконструкцію цехів, ремонти дахів та системи водопостачання, ремонт опалення гуртожитків підприємства та багато іншого.
За свою сумлінну роботу Борис Олексійович неодноразово нагороджувався почесними грамотами президії ЦП ГО «УТОГ», має відзнаки як переможець конкурсів на звання «Кращий директор» і «Кращий господарник». Від УТОГ він тричі нагороджений відомчою відзнакою «За заслуги». Має урядові та державні нагороди й відзнаки - Подяку Прем’єр-міністра України і почесне звання «Заслужений працівник промисловості України».