Гостю зустрічали та приймали голова ЦП УТОГ Ірина Чепчина та директор Київського коледжу легкої промисловості Ганна Щуцька.
Програма перебування в Україні американського фахівця була надзвичайно насиченою. Згідно з планом візиту, на початку відбулася зустріч Мішель з керівництвом Центрального правління Всеукраїнської громадської організації «Українське товариство глухих». Гостинно відкрив свої двері для американської гості Навчально-відновлювальний центр Українського товариства глухих у Пущі-Водиці. Цікавим та пізнавальним було знайомство американської колеги з роботою Центрального правління УТОГ та спілкування у форматі діалогу зі співробітниками виконавчого апарату ЦП.
Важливими подіями під час візиту стали робочі зустрічі із заступником міністра культури України Юрієм Рибачуком, де обговорювався проект Закону України «Про українську жестову мову», та з першим заступником міністра освіти і науки України Павлом Хобзеєм, на якій відбувся обмін досвідом у питаннях особливостей впровадження інклюзивної освіти у системі коледжів.
Мішель Фріз ознайомилась з роботою відділу навчання жестової мови Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка Національної академії педагогічних наук України та Громадської організації «Об’єднання нечуючих педагогів». В Інституті за її активної участі відбувся Міжнародний науково-практичний семінар на тему: «Доступний освітній простір для дітей глухих та слабкочуючих».
Науковці Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка підготували для виступів на семінарі ряд цікавих презентацій на тему освіти та культури глухих в Україні, української жестової мови тощо. Мішель Фріз ознайомила всіх присутніх науковців та освітян з досвідом інклюзивної освіти в навчальних закладах США, особливостями надання послуг перекладачів американської жестової мови та їх підготовки тощо.
4–5 березня Мішель Фріз відвідала Київський коледж легкої промисловості, ознайомилася з досвідом інклюзивного навчання у Коледжі, законодавчою базою. В актовій залі зібралося багато студентів, викладачів, під час відкритого діалогу на тему: «Інклюзія у суспільстві. Освіта осіб з порушеннями слуху. Досвід Америки» було порушено безліч питань стосовно підготовки студентів з порушеннями слуху в навчальних закладах України та Америки, обговорено особливості теоретичної та практичної підготовки молоді, особливості роботи перекладачів жестової мови. Мішель Фріз розповіла, що навчанню молоді з порушеннями слуху, зокрема жестовій мові в Америці приділяється велика увага, адже жестова мова займає четверте місце за рівнем практичного застосування, а усього в США налічується 38 млн осіб з порушеннями слуху. Американська колега поділилася своїми враженнями від побаченого та акцентувала увагу на тому, що Коледж є одним з унікальних навчальних закладів світу, де поруч навчаються чуючі та нечуючі студенти вже упродовж 60 років.
Фахівець ознайомилася з роботою Об’єднання перекладачів жестової мови Коледжу та зі специфікою підготовки студентів з порушеннями слуху на технологічному факультеті, відвідала відкрите заняття «Українська жестова мова», провела робочу нараду з викладачами української жестової мови та культури глухих.
У рамках візиту відбулося знайомство Мішель Фріз з керівництвом та співробітниками Чернігівської, Житомирської та Київської організацій УТОГ, обговорювалися соціальні аспекти життя осіб з порушеннями слуху. Під час відвідування Житомира Мішель Фріз зустрілась з керівництвом та працівниками Житомирського учбово-виробничого підприємства УТОГ. Ця зустріч справила на неї особливе враження, адже в США немає такої розгалуженої системи виробничих підприємств, на яких працюють глухі люди.
Славні українські міста Чернігів та Житомир гостинно прийняли американського фахівця з жестової мови. Цікавими для усіх, хто завітав на зустріч з Мішель Фріз, стали презентації про американську культуру та історію глухих, особливості навчання глухих в Америці та роботу перекладачів жестової мови. Презентація закінчувалась цікавим діалогом і святковою концертною програмою, присвяченою Міжнародному жіночому дню.
Особливо цікавим та пізнавальним з професійної точки зору було відвідування Житомирської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступеня № 2, комунального закладу «Березівський навчально-реабілітаційний центр» Житомирської обласної ради та спеціальної школи-інтернату І-ІІІ ступенів № 9 міста Києва для дітей зі зниженим слухом.
Під час зустрічей з педагогами та школярами було обговорено багато важливих освітніх питань, а також особливості та перспективи співпраці спеціальних шкіл з навчальними закладами фахової освіти. Ганна Щуцька розповіла про Коледж, його історію та традиції, а також умови вступу до навчального закладу у 2019 році для усіх зацікавлених.
Гарним фінальним акордом візиту стало відвідування Культурного центру УТОГ, круглий стіл із членами УТОГ на тему: «Культура глухих в Україні та Америці. Історія та сучасність» та чудова вистава театру міміки та жесту «Райдуга».
Протягом перебування Мішель Фріз в Україні гості було запропоновано цікаву та змістовну екскурсійну програму — найцікавіші історичні місця, пам'ятники культури Києва, Чернігова та Житомира, гостя ознайомилася з українськими традиціями, побувавши на Масляному тижні.
Мішель повезла додому багато чудових вражень від нашої країни, сувенірів та запашну українську паляницю, якою пригостила в Америці своїх рідних.
Щира подяка всім, хто долучився до організації всіх заходів, пов’язаних з перебуванням американської гості в Україні. Інтерес був взаємним і зустрічі справили дуже велике враження на всіх, хто взяв у них участь.
Інформація Київського коледжу легкої промисловості