ID УТОГ

Волонтерство в МДЦ «Артек» – це драйв! (продовження)

Діяльність УТОГ

Доступність до інформації та організація змістовного дозвілля дітей з порушеннями слуху – одна із найважливіших чинників роботи МДЦ «Артек», який втретє взяв під своє крило глухих та слабкочуючих дітей.

Продовжуємо представляти волонтерів з порушеннями слуху, які не пошкодували власного часу для проведення заходів з глухими дітьми.

В суботу, 12 червня Міжнародний дитячий центр «Артек» відвідав творчий колектив театру міміки та жесту «Радуга», який подарував юним глядачам виставу «Рейс 13-13».

А перед виставою відомий серед глухих балетмейстер народного самодіяльного ансамблю танцю «Блакитна стрічка» Культурного центру УТОГ, учитель ритміки столичної спецшколи № 9 для дітей з порушеннями слуху Григорій Гук провів майстерклас, показуючи дітям елементи хіпхопу.

В середу до "Артеку" завітав представник громадської організації "Київська міська федерація фізичної культури і спорту глухих" Олег Ковальчук, який показав майстерклас з гольфу, а потім, за дорученням СФГУ проводили майстерклас з бадмінтону Богдана Губаньова і Олександр Поплавський. Діти ознайомились з правилами та технікою гри

Пізніше до дітей з порушеннями слуху приїхав Андрій Лайло, технічний представник СФГУ з волейболу, який провів з ними піонербол.

Крім того, на території Артеку вдруге було проведено дитячі змагання з орієнтування (перші відбулися в 2019 році), їх організувала група активу з клубу Громадської організації "Київська міська федерація фізичної культури і спорту глухих" "Київська Русь".

Не залишились осторонь і співробітники проєкту «Дивись як чутно» компанії "Мегого", які двічі організували дітям показ мультфільмів із субтитрами та перекладом жестовою мовою.

Крім того, в Артеку проводились власні захопливі заходи, в яких брали участь всі артеківці, незалежно від стану слуху.
Це відвідування різних гуртків та спортивних майданчиків, зокрема басейну, мотузкового парку, скаледрому, поїздка на екскурсію тощо.

А ще для артеківців провели навчальну пожежну евакуацію спільно з фахівцями ДНС. Дітям трапилася щаслива нагода відчути себе справжніми рятувальниками, вони із задоволенням одягали захисний одяг, гасили умовну пожежу вогнегасником та пожежним стволом, а також отримали не лише необхідні теоретичні навички, але й практичні, що дуже важливо.

Саме в цей період "Артек" святкував чергову річницю з дня свого створення. Керівники УТОГ Ірина Чепчина, Тетяна Кривко та Віктор Шевчук на запрошення МДЦ «Артек» 16 червня 2021 року взяли участь в урочистих заходах у зв’язку із святкуванням 96-річниці від дня заснування табору. Серед гостей на урочистостях, крім керівників УТОГ, були присутні й інші почесні гості, наприклад Ігор Жовква - заступник Керівника Офісу Президента України, Валерій Борзов – дворазовий олімпійський чемпіон, член Міжнародного олімпійського комітету, почесний артеківець, Сергій Бабак та Ольга Коваль – народні депутати України, Павло Костенко – голова Київського міського відділення НОК України, Євген Баженков – директор ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», представники посольства Франції в Україні, Київської міської державної адміністрації, Київської обласної державної адміністрації, Національного педагогічного університету імені М.Драгоманова, БО «Фонд Рината Ахметова». Під час офіційної частини керівництво ЦП УТОГ висловило щиру вдячність і вручило подяки керівництву та вожатим Міжнародного дитячого центру «Артек», а також педагогам із спеціальних навчальних закладів для дітей з порушеннями слуху, які були в таборі як вожаті із знаннями жестової мови - за їхню самовіддану працю, активну участь в організації оздоровлення та змістовного відпочинку дітей з порушеннями слуху під час ІV тематичної зміни «Артек – місто рівних можливостей».

Зміна закінчилась 20 червня 2021 року.

Хочемо висловити вдячність всім причетним до організації та проведення оздоровлення та цікавого дозвілля дітей з порушеннями слуху під час ІV тематичної зміни «Артек – місто рівних можливостей»:

  • директорам та педагогам шкіл, які організовували відпочинок дітей, співпрацювали з батьками та з органами місцевої влади (на хвилинку, це 23 спеціальні заклади освіти для дітей з порушеннями слуху);
  • 21 педагогу, який працював у МДЦ «Артек» як вожатий;
  • волонтерам з порушеннями слуху;
  • Спортивній федерації глухих України;
  • проекту «Дивись як чутно».

До нових зустрічей та нових вражень!

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину