ID УТОГ

Впровадження системи «Сервіс УТОГ» в Києві

Діяльність УТОГ

Забезпечення доступних і якісних дистанційних послуг в Українському товаристві глухих на сьогодні стало одним з пріоритетних завдань. Адже сьогодні, в умовах поширення коронавірусної інфекції, збереження життя і здоровʹя осіб з порушеннями слуху та перекладачів жестової мови УТОГ так само, як і надання цілої низки необхідних щоденних соціальних послуг громадянам з порушеннями слуху, стає новим випробуванням, яке потребує вирішення.

Система Сервіс УТОГ, започаткована ще в 2018 році, стала саме тим інструментом, який сьогодні є доступним для всіх та  забезпечує надання дистанційно послуг перекладача жестової мови в режимі відеозвʹязку для всіх осіб з порушеннями слуху, які користуються смартфонами чи планшетами, а також для працівників установ, організацій та закладів всіх форм власності, особливо державних, які здійснюють прийом громадян, забезпечуючи таким чином їх доступність для осіб з порушеннями слуху.

Поширення інформації про Сервіс УТОГ та знайомство з його дією – це ще один крок створити, у співпраці з державою та органами місцевого самоврядування, доступне середовище для осіб з порушеннями слуху, а головне – надати можливість їм вести незалежний спосіб життя й усебічно брати участь у всіх його аспектах, як про це зазначає ст.. 9 Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.

Працівники Київської організації УТОГ – організації, яка має найбільшу кількість осіб з порушеннями слуху на обліку та здійснює щоденне надання цілої низки послуг, одні з перших почали інформувати столичні установи про можливості Сервіс УТОГ та принципи його роботи на зустрічах з керівництвом та відповідальними особами найбільш важливих обʹєктів, до яких найчастіше звертаються особи з порушеннями слуху. Результатом таких зустрічей став флешмоб, яким працівники установ та організацій висловлюють свою підтримку використанню системи Сервіс УТОГ в своїй роботі.

Першими установами, які безпосередньо ознайомилися з роботою Сервіс УТОГ та планують використовувати в своїй роботі стали Київський міський відділі Державної реєстрації шлюбів Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції м. Києва, Управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Національної поліції м. Києва, Департамент соціального захисту населення Київської області, Центр надання адміністративних послуг м. Києва.

Досвід роботи Київської організації УТОГ доцільно перейняти колегам на місцях, адже з Сервіс УТОГ - СВІТ ДОСТУПНИЙ ДЛЯ ВСІХ.


Звернення начальника Київського міського відділу Державної реєстрації шлюбів Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції м. Києва Р.В. Дашутіної


Представники ЦНАП м.Києва звертаються жестовою мовою


Звернення заступника директора Департаменту, начальника управління соціального захисту населення Київської області О.М. Винника жестовою мовою


Звернення інспектора Управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Національної поліції м.Києва Івана Любарчука жестовою мовою

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину