ID УТОГ

З 95-річним ювілеєм Кіровоградської обласної організації УТОГ

Діяльність УТОГ

В історії Українського товариства глухих є особливі сторінки, пов’язані з створенням Кіровоградського осередку глухих і з іменем енергійного та ініціативного Пилипа Цуканова, який став ініціатором і організатором клубу глухих у тодішньому Зінов’єві, згодом відкрив там школу і підприємство, а пізніше – очолив обласну організацію УТОГ.

Саме завдяки цій непересічній особистості люди, які мали порушення слуху, змогли згуртуватися у свою організацію, яка 28 березня 1928 року була оформлена як районне об’єднання й територіально увійшла до складу Одеського об’єднання глухонімих. У січні 1939 року, у зв’язку зі створенням окремої області, був організований Кіровоградський обласний відділ УТОГ, який очолив все той же Пилип Цуканов.

Його справу згодом успішно продовжували Михайло Глодін, Катерина Гладенко, Георгій Цуканов, Любов Коротка, Павло Тараненко, Костянтин Спортесний, Федір Фомін, Віктор Жадов, інші керівники та активісти.

Минуло вже 95 років з того часу, як була організаційно оформлена Кіровоградська обласна організація глухих, і сьогодні тут не забувають славних традицій своїх попередників, діють злагоджено і згуртовано під досвідченим керівництвом Марини Майстренко, яка очолює Кіровоградську облорганізацію УТОГ з 2009 року. Попри всі негаразди й труднощі воєнного сьогодення, продовжують успішно виконувати свої статутні завдання обласна та територіальні організації УТОГ, проводиться організаційно-масова, соціальна та інформаційна робота, підтримують славні традиції нашого Товариства ветерани на чолі з Євдокією Медяник.

Приклади з історії та успішної діяльності Кіровоградської організації УТОГ ще раз яскраво доводять, що її найголовніший здобуток і скарб – це талановиті та небайдужі люди з активною життєвою позицією. Саме вони у нинішній складний час дбають про збереження матеріальної бази УТОГ і підтримання її в належному стані. Яскравим прикладом цього став капітальний ремонт спортивного залу Кіровоградського ОБК УТОГ, який виконали два роки тому ентузіасти на чолі з Мариною і Володимиром Майстренками.

Тож сердечно вітаємо кожного з членів обласної організації УТОГ зі її славним ювілеєм та шлемо щирі дружні побажання нових здобутків у праці й творчості, здоров’я і міцності духу, сил і наснаги, незмінного відчуття впевненості та колективної підтримки, а найголовніше — якнайшвидшої перемоги над ворогом та мирного неба!

З повагою
голова Центрального правління УТОГ
Ірина ЧЕПЧИНА

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину