ID УТОГ

З когорти «народжених в УТОГ»

Діяльність УТОГ

18 листопада відзначила ювілейну дату в.о. голови Запорізької обласної організації УТОГ Олена Іванівна СЕМЕНЮТЕНКО.

Вона належить до тих кадрових працівників, про яких кажуть «народжена в УТОГ». Вже майже 50 років вона працює в нашому Товаристві, а жестову мову знає з самого дитинства, бо зростала в родині глухих батьків і змалечку почала допомагати їм порозумітися з оточенням та відвідувати Будинок культури УТОГ, де працювала її мама. Тож і професію Олена обрала, не вагаючись – стала перекладачкою жестової мови. Уже в 16 років відбулося її «професійне хрещення», коли вона була тимчасово прийнята на роботу до Будинку культури УТОГ і мала перекладати художній фільм для повного залу глухих людей. Це завдання вона виконала успішно і з того часу працювала в Будинку культури перекладачем-дактилологом і художнім керівником.

У 1983 році Олена Іванівна була переведена до Запорізької територіальної організації УТОГ, де була спочатку головою, а потім перекладачкою. З 2000 року вона стала незмінною головою Запорізької територіальної організації УТОГ. За час своєї роботи в УТОГ вона постійно поліпшувала свій рівень знання жестової мови на курсах підвищення кваліфікації, багато вчилася у глухих при постійному спілкуванні з ними. Без перекладу Олени Іванівні не відбувається жоден захід в Будинку культури УТОГ і в Запорізькій обласній організації УТОГ.

З початком повномасштабної війни в Україні Олена Іванівна не виїхала із Запоріжжя, а продовжила працювати на посаді виконувачки обов’язків голови Запорізької обласної організації УТОГ. Нею був налагоджений надійний зв'язок з місцевою владою, волонтерами і завдяки цьому члени УТОГ, що залишилися у Запоріжжі, вже другий рік щомісяця отримують продуктові набори, а внутрішні переселенці мають всю необхідну їм допомогу. Щоб налагодити зв'язок з глухими людьми, вимушеними у вихорі війни покинути свої домівки, Олена Іванівна їздила в центри для переселенців і залишала на стендах для оголошень свої номери телефонів із запрошеннями звертатися за допомогою в УТОГ.

У цей нелегкий час, коли більшість Запорізької області опинилася під окупацією, а обласний центр фактично став прифронтовим містом і потерпає від постійних обстрілів, Олена Іванівна старається робити максимум для того, щоб у глухих людей було відчуття дружньої підтримки, організовує для них теплі зустрічі в Будинку культури УТОГ і надає необхідну допомогу.

Прийміть наші щирі привітання з ювілейним днем народження і побажання і надалі залишатися такою ж енергійною, сильною духом і небайдужою людиною! 
Міцного здоров’я Вам, душевного спокою, якнайшвидшого повернення миру на нашу багатостраждальну землю і нехай попри все доля дарує Вам більше радості, щастя і добра.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину