ID УТОГ

Загинув від ворожого обстрілу…

Діяльність УТОГ

Надійшла сумна звістка, що вчора, 27 березня, від рашистського снаряду в Бахмуті, на власному подвір’ї загинув колишній директор Бахмутського УВП УТОГ, Почесний член УТОГ ЩЕРБАНЬ Дмитро Опанасович….

Хоча вже понад 18 років він перебував на заслуженому відпочинку, але підтримував зв'язок з підприємством і нашим Товариством, з колегами та директорами підприємств УТОГ.

Народився Дмитро Опанасович 27 жовтня 1934 року в селі Балаклея Великобагачанського району Полтавської області. На Полтавщині пройшли його дитячі і шкільні роки.

У 1954 році він закінчив Артемівський кераміко-механічний технікум і розпочав трудову діяльність майстром ремонтно-механічного цеху Артемівського заводу «Донбасенергобуд».

З 1955 до 1959 року служив у Військово-морському флоті, де йому довелося брати участь у виконанні важливих доручень командування, за що отримав знак відзнаки.

Після повернення додому Дмитро Опанасович працював на Артемівській швейній фабриці ім. 8 Березня на інженерних посадах. У 1965 році він закінчив Український заочний політехнічний інститут (м. Харків) з присвоєнням кваліфікації інженера-механіка.

Коли у 1983 році постало питання про кандидатуру на посаду директора Артемівського УВП УТОГ, місцева влада порекомендувала саме Щербаня і не помилилася. З 20 квітня 1983 року він був призначений директором підприємства УТОГ і в складних умовах економічної кризи зумів об’єднати навколо себе дружний колектив УВП, спрямувавши його на виконання виробничих завдань, розв’язання соціально-побутових проблем, збереження наявних робочих місць та створення нових.

За час його роботи підприємство, яке спеціалізується на виготовленні широкого асортименту спецодягу та товарів широкого вжитку, впровадило у виробництво понад 150 моделей спецодягу. Основні вироби мали сертифікат якості.

Як зазначила у своєму поминальному слові директор Сумського ВП «Стиль» УТОГ Л.П. Яковчук, підприємство під керівництвом Дмитра Опанасовича було одним із кращих в системі УТОГ. Після виходу його на заслужений відпочинок воно продовжувало успішно працювати далі. Лише проклята війна внесла свої корективи…

Але Дмитро Опанасович був не тільки добрим господарником і керівником — це була дуже порядна і чуйна людина, яка користувалася повагою не лише серед працівників підприємства, у своєму колективі, але й серед своїх колег у Товаристві.

Завдяки щирій любові та повазі до людей, досвіду у роботі та знанням, Дмитро Опанасович здобув заслужений авторитет. За сумлінне ставлення до своїх службових обов’язків, активну життєву позицію у захисті осіб з інвалідністю зі слуху, вагомий особистий внесок у справу розвитку Товариства Д.О. Щербаню у 2003 році присвоєно звання «Почесний член УТОГ», у 2004 році він нагороджений Почесною грамотою Міністерства праці та соціальної політики України, неодноразово відзначався почесними грамотами президії ЦП УТОГ.

Звістка про загибель Дмитра Опанасовича глибоко вразила всіх, хто його знав, любив і шанував. Світла пам‘ять про цю чудову людину назавжди залишиться в наших серцях.

Президія ЦП УТОГ, Рада директорів підприємств УТОГ, керівництво та колектив Бахмутського УВП УТОГ, Всеукраїнська рада ветеранів УТОГ, друзі й колеги

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину