ID УТОГ

Згадуємо вдячним словом

Діяльність УТОГ

У ці особливі поминальні дні члени Українського товариства глухих згадують вдячним словом тих, кого вже немає з нами…. Так склалося, що чотири роки тому, саме 26 квітня 2019 року після тяжкої тривалої хвороби пішла з життя МЕРЕЖКО Ганна Михайлівна. Церемонія прощання з нею відбулася у день її народження – 30 квітня, коли вона мала відзначати своє 80-річчя…

Роки минають, але всі, хто працював з Ганною Михайлівною, ніколи не забудуть цю чудову людину і віддану Товариству працівницю. Вона залишила яскравий слід в історії нашого Товариства, та й саму історію і біографії її творців вона також допомогла записати і систематизувати у численних книжках і збірках, над якими працювала до свого останнього дня.

Кому ж, як не їй, було краще знати наше Товариство і його людей! Адже понад чотири десятиріччя вона працювала на керівних посадах в УТОГ, об’їздила всю Україну і більшість голів організацій УТОГ були її вихованцями. Їм вона передавала свій багатий життєвий і трудовий досвід, адже сама пройшла хорошу школу в Київській організації УТОГ, яку очолювала з 1976 до 1985 року.

У 1985 році на пленумі ЦП УТОГ її обрали заступником голови ЦП УТОГ, а у 1991 році — першим заступником голови ЦП УТОГ. На цій посаді вона працювала до 2001 року, приділяючи особливу увагу питанням організаційної і культурно-масової роботи, соціального захисту і реабілітації осіб з порушеннями слуху, висуненню їх на керівні посади, проведенню різноманітних всеукраїнських та міжнародних заходів найвищого рівня.

Окрема сторінка її трудової біографії – робота з ветеранами Товариства. Це велика ділянка роботи, яку тривалий час сумлінно виконувала Ганна Михайлівна, 14 років очолюючи діяльність Всеукраїнської ради ветеранів Товариства. Завдяки Ганні Михайлівні саме робота з ветеранами була і залишається важливим напрямом діяльності УТОГ і відіграє важливе значення у соціальному захисті осіб похилого віку, організації їх взаємодопомоги і змістовного дозвілля.

За сумлінну і самовіддану працю вона була нагороджена медалями: «На відзнаку 1500-річчя Києва», «Ветеран праці», Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, почесними грамотами президії ЦП УТОГ, президії Міністерства народної освіти України. Мала звання «Заслужений діяч соціальної сфери України» і звання «Почесний член УТОГ».

Ганна Михайлівна залишилася у нашій вдячній пам’яті не просто як компетентна і вміла керівниця, а як яскрава особистість. Їй було притаманне материнське і разом з тим вимогливе ставлення до кожного, готовність надати підтримку у скрутну хвилину, щире і доброзичливе ставлення до людей, що як і вона, потрапили до світу вічної тиші, вміння цінувати кожну хвилину швидкоплинного життя і, незважаючи ні на що, радіти йому…

Пам’ятаємо, сумуємо, віддаємо данину пошани і поваги.

Президія Центрального правління Українського товариства глухих,
Рада директорів підприємств УТОГ,
Рада голів обласних організацій УТОГ, колектив виконавчого апарату ЦП УТОГ,
президія правління Київської організації УТОГ, Всеукраїнська і Київська обласна ради ветеранів УТОГ


Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину