В.о. директора Житомирської спеціальної загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Житомирської обласної ради Миколі МІНЯЙЛУ
Педагогічному колективу, педагогам-ветеранам і учням Житомирської спеціальної загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2
Шановний Миколо Павловичу!
Шановні педагоги, ветерани та учні Житомирської спеціальної загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2!
Сьогодні у колективу вашої школи особливо урочистий день, адже відзначає свій 95-річний ювілей ваш уславлений заклад освіти, без яскравих сторінок історії якого неможливо уявити не лише вітчизняну сурдопедагогіку, а й загальносвітову історію навчання і виховання дітей з порушеннями слуху.
Датою заснування Житомирської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату № 2 є 22 травня 1929 року — саме цим числом датується протокол засідання Волинської окружної інспектури народної освіти, яким було ухвалено відкриття школи для глухонімих дітей у м. Житомирі.
Проте ми чудово знаємо і пам’ятаємо, що ваша школа є правонаступницею Романівського інституту глухонімих — найпершого на теренах Російської імперії навчального закладу для дітей з порушеннями слуху, заснованого у травні 1805 року на приватні ЙПершим директором школи у 1929 році було призначено Л.Ф. Сперанського, який очолив виявлення дітей із вадами слуху та залучення їх до навчання. 1974 року з ініціативи та клопотання вже іншого очільника закладу — П.О. Тимошенка було побудовано нове приміщення школи, у якому вона зараз успішно працює. Тут створено найкращі умови для навчання, виховання, всебічного розвитку дітей з порушеннями слуху та комбінованими порушеннями.
Тут сформувався міцний і високоосвічений педагогічний колектив. Складно назвати поіменно кожного з педагогів школи, хто заслуговує на особливе слово пошани та подяки, користується любов’ю і повагою учнів, колег, батьків. Але неможливо в такий ювілейний день не згадати з любов’ю і вдячністю імена тих, хто понад 30 років працює в школі. Це заступниці директора Емілія Ільченко та Галина Кострікіна, вчителі: Наталія Супрунчук, Олександр Гнатюк, Людмила Комінарець, Людмила Іваннікова, Валентина Васильєва, Ірина Девічинська, Сергій Загоруйко, виховательки Олена Ярко та Альона Борейко, соціальний педагог Олег Поліщук, бібліотекарка Ольга Хоменко, кастелянка Поліна Подорожня, помічниці вихователя Людмила Якубович, Ніна Мохарєва та багато інших педагогів-ветеранів спецшколи.
З великою любов’ю і майстерністю передаючи молодому поколінню цінні знання та досвід, педагоги школи не забувають і про розвиток особистості й примноження талантів, про створення атмосфери доброзичливості й толерантності, про повноцінну безперешкодну комунікацію між всіма учасниками навчального процесу, про вивчення і популяризацію рідної для учнів української жестової мови.
Школа-ювілярка славиться не лише своїми висококваліфікованими кадрами та багаторічними традиціями, а й талановитими учнями, які змалечку проявляють свої здібності не лише у навчанні й праці, а й у спорті, театральному та образотворчому мистецтві. Успішно працює на посаді голови Житомирської обласної організації УТОГ випускник школи Валерій Дем’янчук, на посаді вихователя в рідній школі — Наталія Мала, здобув високі нагороди чемпіонату Європи, чемпіонату світу та Дефлімпійських ігор з карате Юрій Гайдученко. І такі приклади надихають сьогоднішніх учнів школи до навчання і праці!
Вже 95 років двері вашого закладу освіти гостинно відчинені для дітей з порушеннями слуху, які тут не лише навчаються і працюють, а й розвиваються духовно і фізично, розкривають свої таланти й отримують впевнений стартовий капітал знань і вмінь на все подальше життя.
Адже школа — це не лише навчання, а побудова особливих людських стосунків: учні знаходять серед однокласників вірних друзів на все життя, а серед вчителів і вихователів — досвідчених порадників і наставників. Всі вони щиро, з усього серця за все це вдячні своїй шкільній колисці — Житомирській спеціальній загальноосвітній школі № 2!
Особливо хочемо підкреслити, що у ці надзвичайно складні часи доленосних випробувань колектив школи разом з усім українським народом є взірцем стійкості й незламності. Діти та дорослі разом героїчно долають всі негаразди воєнного часу, попри всі труднощі сьогодення продовжують жити, працювати, навчати й навчатися в надзвичайних умовах ворожих обстрілів, повітряних тривог і відключень світла, надають допомогу ЗСУ і тим, хто потребує особливої підтримки, і з оптимізмом дивляться у завтрашній день, наближаючи перемогу над ненависним ворогом.
Дорогі друзі! З нагоди славного 95-річного ювілею вашого закладу освіти прийміть наші сердечні вітання і щирі побажання доброго здоров’я і міцності духу, миру і злагоди, сил і терпіння, віри у краще майбутнє для нашої країни та кожного з нас, нових успіхів у праці й навчанні!
З повагою голова Центрального правління ГО «УТОГ» Ірина ЧЕПЧИНА,
президентка Об’єднання нечуючих педагогів Наталія КАМЕНСЬКА