ID УТОГ

Політ завершено…

Історія глухих

Надійшла сумна звістка: 19 серпня 2022  року пішов з життя Почесний член УТОГ Овчаренко Віктор Павлович. Трохи більше як місяць не дожив він до свого 90-річчя…

Довга і неординарна дорога його життя почалася 28 вересня 1932 року в станиці Тацинська Ростовської області. Там він пішов до школи, а згодом сім’я переїхала до м. Шацьк Волинської області, де Овчаренко В.П. у 1950 році закінчив 10 класів середньої школи.

У цьому ж році він вступив до військово-авіаційного училища у м. Даугавпілс Литовської РСР, яке закінчив у 1952 році. Служив в авіації, але у 1958 році після контузії у результаті нещасного випадку втратив слух і тривалий час перебував на лікуванні.

У 1962 році почав навчатися на Курсовій базі УТОГ, де вивчав жестову мову. До речі, за ним на все життя закріпилося жестове ім’я «льотчик»…

З 1963 до 1970 року Віктор Павлович працював на Київському УВП № 2 УТОГ: спочатку був майстром цеху, а потім інженером-технологом. У ці ж роки навчався в Київському державному університеті імені Т.Г. Шевченка.

У  вересні 1970 року Овчаренко В.П. був переведений до апарату ЦП УТОГ інструктором оргвідділу. З 1971 року він працював на посаді старшого інженера-економіста планово-економічного відділу ЦП УТОГ, а у 1977 році призначений заступником начальника цього відділу.

 У біографії Віктора Павловича є й такий факт: він двічі (з 1983 до 1987 та з 1994 до 2000 року) був директором УТОГівської  оздоровниці  у Пущі-Водиці – Будинку відпочинку «Сосновий бір» УТОГ, який згодом було реорганізовано у Навчально-відновлювальний центр УТОГ.

У квітні 1987 року колектив Київського ДВП «Контакт» УТОГ обрав Овчаренка В. П. заступником директора з навчально-виховної роботи свого підприємства.

У 2000 році Овчаренко В.П. пішов на заслужений відпочинок.

Віктор Павлович брав активну участь у громадському житті УТОГ, був делегатом X—XII з’їздів УТОГ, членом ЦП УТОГ, членом президії і правління Київського облвідділу УТОГ. Мав звання «Почесний член УТОГ». Нагороджений медалями «На відзнаку 1500-річчя Києва» та «Ветеран праці», почесними грамотами президії ЦП УТОГ та Київської обласної організації УТОГ. Занесений до Книги пошани Київського облвідділу УТОГ. Тривалий час обирався головою первинних організацій ЦП УТОГ і КДВО «Контакт» УТОГ.

Завершився його тривалий політ, який є прикладом наполегливого подолання глухоти і складних життєвих обставин. Попри все, Віктор Павлович гідно пройшов свій життєвий шлях і під час роботи на різних відповідальних посадах зробив вагомий внесок у зміцнення Українського товариства глухих.

Слова співчуття рідним і близьким Овчаренка В.П. висловлюють:

Президія ЦП УТОГ,
президія правління Київської організації УТОГ,
Всеукраїнська рада ветеранів УТОГ,

колективи виконавчого апарату ЦП УТОГ,
Київського ДВП «Контакт» УТОГ, НВЦ УТОГ

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину