Що входить до пакету безоплатної реабілітаційної допомоги в системі охорони здоров‘я
Реабілітація — це надважливий процес в системі охорони здоров‘я, адже держава зобов’язана надати кожній людині можливість повною мірою реалізувати свій потенціал до відновлення та повернутись до активного життя. І зараз, під час війни, коли щодня військові та цивільні зазнають нових травм, реабілітаційна допомога стає завданням номер один.
Тому зараз я хочу нагадати, що Законом України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” реабілітація у сфері охорони здоров’я визначена частиною Програми медичних гарантій. В рамках цієї програми держава забезпечує громадянам, іноземцям, особам без громадянства, які постійно проживають на території України, та особам, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, повну оплату за рахунок коштів Державного бюджету України реабілітаційну допомогу.
Що це означає?
В рамках Програми медичних гарантій є перелік з 37 послуг — це послуги медичної допомоги, які власне кожен може отримати безоплатно.
Реабілітаційну допомогу у гострому періоду (24-74 години після стабілізації стану) людина може отримати в рамках лікувального процесу під час перебування в стаціонарі. На практиці це означає, що якщо в людини є потреба, то в період після операції, інсульту, будь-якого інтенсивного лікування тощо, то з ним має працювати реабілітаційна команда закладу (лікар ФРМ, фізичний терапевт, ерготерапевт, їх асистенти, психолог, терапевт мови і мовлення та інші за потреби) надаючи необхідну реабілітаційну допомогу.
Реабілітаційна допомога в післягострому та довготривалому періодах виведена в окремі пакети:
Пакет 32. Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя.
Пакет 33. Медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням опорно-рухового апарату.
Пакет 34. Медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням нервової системи.
Ці послуги є безоплатними та надаються у всіх медичних закладах, які уклали контракти з Національною службою здоров’я України.
Якщо ви, або ваші близькі потребуєте реабілітації, отримати направлення можна від лікуючого лікаря, лікаря, з яким укладена декларація (це може бути сімейний лікар, терапевт чи педіатр), або при переведенні з іншого закладу чи клінічного підрозділу, де людина отримувала первинне лікування.
До переліку послуг, які людина може отримати в рамках реабілітації в системі охорони здоров‘я, входять:
Обстеження мультидисциплінарною реабілітаційною командою
Встановлення діагнозу
Проведення в закладі лабораторних аналізів (крові, сечі та інші) та інструментальної діагностики
Розробка індивідуального плану лікування із зазначенням конкретної мети реабілітації
Моніторинг стану пацієнта під час реабілітації, за потреби — коригування плану реабілітації
За потреби — консультації вузькопрофільних фахівців
Знеболення ненаркотичними препаратами
Психологічний супровід
Навчання близьких догляду за пацієнтом
Реабілітація може проводитись як амбулаторно, так і в стаціонарі, залежно від потреб та стану пацієнта. В випадку, коли реабілітаційна допомога надається в стаціонарі до безкоштовних послуг додається харчування та цілодобовий медсестринський догляд.
Дізнатися, де знаходяться найближчі до вас заклади з відповідним профілем реабілітації, можна у свого сімейного лікаря або в контакт-центрі НСЗУ за номером 16-77.
Примітка: Щоб зробити будь-який дзвінок Ви завжди можете скористатись послугами "Сервіс УТОГ"