[[*id:is=`1`:then=``:else=``]]
ID УТОГ

Обов'язкові медичні огляди під час війни: хто має проходити?

[[!pdoField? id=`107` &field=`pagetitle`]]

Обов'язкові медичні огляди під час війни: хто має проходити?

Війна порушила багато речей, але є правила, що залишаються незмінними. Деякі місця роботи потребують проходження профілактичних медичних оглядів, адже складні умови праці можуть погіршити стан людини, тож важливо вчасно помітити негаразди зі здоров’ям.

Профілактичний медичний огляд може бути попереднім, періодичним та позачерговим. Попередній проводять перед оформленням особи на роботу, щоб визначити, чи дозволяє стан її здоров’я виконувати посадові обов’язки. Періодичний проходять щороку, щоб мати можливість в динаміці контролювати стан здоров’я фахівців та своєчасно виявляти професійні захворювання. Проходження позачергового обстеження може ініціювати працівник, якщо він вважає, що через професійні ризики відчуває себе гірше, або роботодавець, якщо він підозрює, що стан здоров’я працівника погіршився.

Профілактичний медичний огляд передбачає кілька напрямів:

Обстеження лікарями різного фаху: терапевт, дерматовенеролог, стоматолог, гінеколог, отоларинголог, хірург, нарколог, психіатр.

Лабораторне дослідження: загальний аналіз крові та сечі.

Функціональне обстеження: кардіограма, УЗД, флюорографія.

Детальний план обстеження може відрізнятись для різних спеціальностей.

Медичний огляд зобов'язані проходити фахівці наступних галузей:

лікувально-профілактичних, дошкільних та навчально-виховних закладів;

підприємств харчової промисловості, громадського харчування і торгівлі;

водопровідних споруд, структур комунально-побутового обслуговування;

шкідливих робіт, робіт у небезпечних умовах;

інших підприємств чи установ, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може спричинити поширення інфекційних захворювань та харчових отруєнь.

Повний перелік професій, що вимагають проходження профілактичних оглядів, визначено Постановою Кабміну “Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок”. Посилання на нього - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/559-2001-%D0%BF?fbclid=IwAR3nfQAr--_pwr9Ah7be2BO7Zq88CjTevwN_6ln8KdFFsTREiW9o0kTgaS0#Text

Також щорічний профілактичний медичний огляд проходять всі робітники молодше 21 року.

Профілактичні медичні огляди — це чудова нагода переконатися, що з вашим здоров'ям все гаразд або знайти перші ознаки професійних захворювань, адже лікарі, що проводять такі огляди, добре знаються на професійних ризиках. А рання діагностика в більшості випадків допомагає вилікувати навіть важкі захворювання. Тож не нехтуйте цією можливістю!

Якщо у вас є питання, зателефонуйте фахівцям на гарячу лінію Міністерства охорони здоров’я за номером 0-800-60-20-19.

Примітка: Щоб зробити будь-який дзвінок Ви завжди можете скористатись послугами "Сервіс УТОГ"

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину