ID УТОГ

Пенсії людям з фронтових територій нараховуються у повному обсязі

Корисні інформаційні матеріали від Т. Ломакіної

Пенсії людям з фронтових територій нараховуються у повному обсязі

Питання отримання пенсій залишається болючим для багатьох українців та українок, що наразі перебувають на тимчасово окупованих територіях чи в зоні бойових дій або виїхали за кордони України.

Тим, хто отримував пенсію на банківський рахунок, вона продовжує нараховуватись в повному обсязі, незалежно від того, де знаходиться людина.

Але якщо пенсіонер раніше отримував пенсію через відділення Укрпошти, а зараз виїхав зі своєї громади та наразі знаходиться на території України, то він може отримати всі накопиченні пенсійні виплати за фактичним місцем перебування. Для цього потрібно звернутись в будь-яке відділення Ощадбанка та отримати пенсію через його систему грошових переказів “Швидка копійка”. Також отримати пенсію можна в найближчому відділені “Укрпошти”.

Якщо в поточному місяці людина не звернулась та не отримала пенсію, інформація про це надходить до Пенсійного фонду України. І в цьому разі в наступному місяці буде нарахована виплата за два місяці. Якщо людина не отримує пенсію протягом шести місяців, виплати заморожуються, але після звернення виплати будуть продовжені з нарахуванням всієї накопиченої пенсії. Для цього потрібно звернутись до найближчого органу Пенсійного фонду України.

В будь-якому разі пенсії не скасовуються, а нараховані гроші не згорають, вони будуть чекати на власника.

Розуміючи, що це може бути складно для літньої людини, прошу вас подбати про ваших літніх родичів, знайомих та сусідів та за потреби допомогти їм змінити спосіб отримання пенсії на більш зручний.

Вони можуть це зробити, звернувшись до найближчого органу Пенсійного фонду України або через особистий кабінет пенсіонера (https://onlinebank.dp.ua/publications/803-elektronnij-osobistij-kabinet-pensijnogo-fondu/?fbclid=IwAR2m7XjI_cQxFpWqJtU0nesh1ilzrZS94uTPRwdn04YAozYYt-neZQURQSo) за наступною інструкцією.

Зайти до особистого кабінету за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

У розділі “Щодо пенсійного забезпечення” обрати підрозділ “Внесення змін до пенсійної справи”.

Обрати вкладку “Заява на зміну способу виплати пенсії”, заповніть усі обов’язкові поля та прикріпіть скан-копії:

паспорту;

реєстраційного номера облікової картки платника податків;

реквізитів, наданих банком (у разі обрання виплати через банк). Їх також можна отримати віддалено, на веб-порталі свого банку.

Заяву зі скан-копіями документів необхідно підписати за допомогою КЕП та надіслати до Пенсійного фонду України.

Якщо у вас залишились питання або є якісь складнощі з отриманням пенсії, телефонуйте на гарячу лінію Пенсійного фонду за одним з номерів:

0 800 503 753;

044 281 0870;

044 281 0871.

Примітка: Щоб зробити будь-який дзвінок Ви завжди можете скористатись послугами "Сервіс УТОГ"

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину