ID УТОГ

Ведення вагітності та пологи у воєнний час

Корисні інформаційні матеріали від Т. Ломакіної

Ведення вагітності та пологи у воєнний час

Життя завжди перемагає! В Україні за часи війни нас вражали численні історії, як жінки народжували дітей в бомбосховищах та метро, як пологові будинки повним складом переїжджали до підвалів, щоб вберегти породіль та немовлят від вражих обстрілів. Кожна така історія — це величезний стрес і для мами, і для дитини, і для тих, хто допомагає їм в пологах.

Тож важлива інформація для жінок, які були вимушені залишити власну домівку - вони можуть отримувати безкоштовну медичну допомогу в будь-якій громаді країни. Незалежно від того, чи ставала жінка на медичний облік раніше чи ні, та де вона це робила, вона може прийти в найближчій медичний заклад, який надає медичну допомогу, та безоплатно отримати послуги за медичним пакетом "Ведення вагітності в амбулаторних умовах".

Ось тут - перелік послуг, які можуть отримати українки в межах ведення вагітності:

https://docudays.ua/storage/bezpechnipolohy.org.ua/pregnancy_and_childbirth_management.pdf?fbclid=IwAR3ja4mKFBT88cli6hsWtGcfjy8ekIbh4lJGnoAq9ys7vHl3reD9iBYBNoU

Щоб знайти зручний для вас заклад, ви можете зателефонувати до контакт-центру Національної служби здоров'я України за номером 16-77, де оператори допоможуть знайти найближчу лікарню.

Це стосується й пологів. Зараз будь-який пологовий будинок, в який жінка звертається самостійно або за напрямком лікаря, може надати всю необхідну медичну допомогу як їй, так і дитині.

На пологи, за можливості, бажано мати посвідчення особи, обмінну карту, речі індивідуального користування для себе та дитини на час перебування у лікарні. Але у випадку, коли чогось з цього переліку не має, медична допомога буде надана у будь-якому випадку.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину