ID УТОГ

Як оформити пенсію віддалено

Корисні інформаційні матеріали від Т. Ломакіної

Як оформити пенсію віддалено

Війна продовжується вже більше п’яти місяців, мільйони українців та українок виїхали за кордон в пошуках безпечного прихистку чи покинули власні домівки і живуть в більш безпечних регіонах України. І у багатьох людей вже настав час оформлювати пенсію за віком.

Гарна новина, що тепер це можно зробити віддалено, без відвідування відділень Пенсійного фонду України. Достатньо мати електронний цифровий підпис, доступ до інтернету та скан-копії чи фото потрібних документів. Традиційно прошу молодь попіклуватись про літніх родичів і знайомих та допомогти їм зробити електронний цифровий підпис, розібратися з веб-порталом Пенсійного фонду.

Через веб-портал Дія можна віддалено оформити наступні види пенсій:

за віком;

за вислугу років;

за інвалідністю;

у разі втрати годувальника.

Слід мати на увазі, що для кожного виду пенсії потрібно надати свій перелік документів. Так, для пенсії за віком це - паспорт, ідентифікаційний код та трудова книжка, а для пенсії за інвалідністю — паспорт, ідентифікаційний код, трудова книжка та документи, що підтверджують надання групи інвалідності.

Далі слід діяти за таким планом:

Увійдіть у кабінет громадянина на diia.gov.ua або зареєструйтеся за допомогою Дія.Підпису чи КЕП (посилання — https://diia.gov.ua/services/priznachennya-pensiyi?fbclid=IwAR2nTRHPjWb6MFl2sMBnX0aoXeSj8txemQoESey1_6gxpDtceCAFbzxH6_A ).

Оберіть послугу, заповніть необхідні дані та додайте потрібні відскановані документи.

Підпишіть заяву Дія.Підписом чи КЕП.

Коли рішення про призначення пенсії буде ухвалено, на електронну пошту надійде сповіщення.

Зверніть увагу, що в майбутньому вам все ж потрібно буде відвідати підрозділ Пенсійного фонду України, щоб надати оригінали документів та отримати пенсійне посвідчення.

Якщо у вас є запитання, ви можете подзвонити на телефон гарячої лінії Пенсійного фонду України: 0 800 503 753.

Примітка: Щоб зробити будь-який дзвінок Ви завжди можете скористатись послугами "Сервіс УТОГ"

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину