ID УТОГ

Як отримати препарати для лікування епілепсії за програмою “Доступні ліки”

Корисні інформаційні матеріали від Т. Ломакіної

Як отримати препарати для лікування епілепсії за програмою “Доступні ліки”

Одним з найпоширеніших запитів до волонтерів та громадських організацій, що допомагають людям, які покинули власні домівки та знайшли безпечний прихисток в інших регіонах України, є запит на ліки. Хтось не встиг забрати свої, хтось втратив зв’язок з лікарем, хтось не знає, як отримати електронний рецепт в приймаючій громаді.

Тому хочу ще раз підкреслити, що програма медичних гарантій продовжує працювати, і медичні препарати за програмою “Доступні ліки” можна отримати безоплатно або з частковою доплатою незалежно від того, в якій громаді ви зараз перебуваєте.

Лікарські засоби для контролю епілепсії також можна отримати за електронним рецептом. В межах програми “Доступні ліки” люди з епілепсією можуть безоплатно отримати один з п’яти препаратів. Ще 22 можна придбати з доплатою.

Виписати рецепти на препарати для лікування епілепсії може будь-який найближчий до вас лікар-невропатолог чи психіатр незалежно від того, де ви прописані, де зараз перебуваєте, де раніше отримували лікування та з ким укладена ваша декларація.

Зверніть увагу, що терапевти, педіатри та сімейні лікарі рецепти на ліки проти епілепсії не виписують. Але щоб звернутись до невропатолога, потрібне направлення від терапевта, педіатра або сімейного лікаря. До психіатра можна звертатись без направлення.

У лікаря ви отримаєте електронний чи паперовий рецепт на потрібний вам препарат та зможете отримати ліки безоплатно або з доплатою.

Електронний рецепт – це СМС виду «Ваш рецепт: ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ», яке приходить на мобільний номер пацієнта, вказаний в системі eHealth. Якщо у вас немає телефону, лікар може продублювати електронний рецепт та роздрукувати його на папері у вигляді інформаційної пам’ятки. Вона міститиме номер рецепта та код підтвердження, а також інформацію про виписані ліки та спосіб їх застосування.

Ось посилання на повний перелік лікарських засобів, що доступні за програмою «Доступні ліки»https://moz.gov.ua/uploads/6/33230-dn_2077_27_09_2021_dod.pdf?fbclid=IwAR33Ik46ZR-y4DshYBXFHIVTmNH15wN_em4MANma-lrRvND3jmpOx4RG__0

Щоб дізнатись адреси найближчих аптек, а також медичних закладів, де працюють лікарі потрібного профілю, ви можете звернутись на гарячу лінію програми “Доступні ліки” за телефоном 16-77.

Якщо у вас залишились запитання, ви можете поставити їх фахівцям Гарячої лінії Міністерства охорони здоров’я за номером 0 800 505 201 або 0 800 60 20 19.

Примітка: Щоб зробити будь-який дзвінок Ви завжди можете скористатись послугами "Сервіс УТОГ"

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину