ID УТОГ

Як віддалено оформити лікарняний та отримати декретні виплати

Корисні інформаційні матеріали від Т. Ломакіної

Як віддалено оформити лікарняний та отримати декретні виплати

Зараз кілька мільйонів українців перебувають за кордоном. Та держава продовжує підтримувати їх. Люди продовжують отримувати пенсію та соціальну допомогу. А Фонд соціального страхування України продовжує виплачувати лікарняні та декретну допомогу незалежно від того, де зараз перебуває особа, що має їх отримати.

Якщо ви є працюючою особою та перебуваєте зараз за кордоном, і з тієї чи іншої причини тимчасово втратили працездатність, ви можете звернутись до місцевого закладу охорони здоров’я та отримати документальне підтвердження факту тимчасової непрацездатності — виписку чи довідку з відповідним діагнозом.

Дистанційні медвисновки можна зробити при таких категоріях непрацездатності:

захворювання або травма загального характеру;

догляд за хворою дитиною;

вагітність та пологи;

ортопедичне протезування.

Після того, як ви отримали відповідні документи в країні перебування, вам потрібно звернутись до свого сімейного лікаря, педіатра чи терапевта, який віддалено на підставі цих документів створить для вас медичний висновок. Після цього у вашому профілі в системі e-Health буде автоматично створено е-лікарняний, який є підставою для отримання відповідної допомоги від Фонду соціального страхування України.

Вагітні жінки також можуть віддалено звернутись до лікаря-гінеколога, який вів вагітність, і він на підставі власних медичних записів, що робив раніше, зробить та зафіксує медвисновок, на базі якого формується автоматичний лікарняний. Далі все, як і у звичайній ситуації — на базі лікарняного роботодавець робить заяву до Фонду соціального страхування, а він перераховує на рахунок жінки відповідні виплати.

Якщо у вас є питання, ви можете звернутись до Фонду соціального страхування України за телефоном +38(044) 206-04-04 або надіслати електронне звернення на адресу zvg.vd@fssu.gov.ua.

Примітка: Щоб зробити будь-який дзвінок Ви завжди можете скористатись послугами "Сервіс УТОГ"

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину