Як займатись спортом під час війни
Спорт залишається дуже важливим навіть в таких важких умовах, як зараз. Адже це покращує не лише фізичний, а й психологічний стан. Фізичні навантаження знижують рівень стресу, збільшують рівень дофаміну та ендорфіну — гормонів щастя та задоволення, роблять людину більш психічно стійкою та витриманою.
Тож зараз слід скористатися будь-якою нагодою підтримувати достатній рівень фізичного навантаження.
Перелік доступних вам видів спорту та активностей, звісно, в першу чергу залежить від того, де ви зараз знаходитесь і наскільки безпечна ця територія.
Так, якщо ви виїхали до країн Європи, то дуже гарна ідея — знайти однодумців для спільних занять. Групові заняття йогою просто неба, скандинавська ходьба, соціальні танці і заняття гімнастикою цигун в парках — це не тільки корисне фізичне навантаження для людей будь-якого рівня підготовки, а й додаткова можливість познайомитись з новими людьми. Залежно від того, що для вас зараз важливіше, ви можете пошукати однодумців з-поміж українців або приєднатися до групи місцевих жителів. Тоді спорт стане ще й можливістю додаткової соціалізації та інтеграції у громаді, що приймає.
Якщо ви перебуваєте в Україні, але переїхали зі своєї громади до безпечніших регіонів, то в першу чергу при заняттях спортом ви повинні пам'ятати про свою безпеку. Якщо на територіях цього регіону були обстріли і є ризик, що десь могли залишитися снаряди, що не розірвалися, то пробіжки в парку краще відкласти на майбутнє і займатися в спортзалі, на стадіоні або вдома. Колективні заняття допоможуть усунути дефіцит спілкування, з яким часто стикаються переселенці. Але якщо вам комфортніше мінімізувати спілкування з іншими людьми - це теж нормально. У такому разі ви можете почати тренуватися вдома за допомогою відеоуроків На платформі YouTube ви знайдете тренування за будь-яким напрямком, тривалістю та для будь-якого рівня підготовки. Також спеціалізовані мобільні програми допоможуть скласти індивідуальний план тренувань:
Down Dog надає можливість створювати індивідуальні тренування з йоги та фітнесу
Seven — короткі фізичні тренування довжиною в 7 хвилин
Nike Training Club — безкоштовний застосунок із програмами тренувань як вдома, так і в залі
Home Workout — програма тренувань, для яких не потрібно жодне обладнання
BetterMe: Health Coaching — мультифункціональний застосунок, що зробили безкоштовним для українців
Але під час тренувань не забувайте звертати увагу на повітряні тривоги та одразу переходьте до укриття Перерване тренування — невелика плата за безпеку.
Якщо ж ви перебуваєте на небезпечних територіях України, то навряд чи маєте можливість та бажання займатися спортом. В такому разі слід хоча б робити невеликі розминки та зарядки, щоб розім’яти м’язи та суглоби. Також корисними будуть такі вправи дихальної гімнастики.
"Повороти голови". Стоячи, руки звисають вільно, повертаємо тільки голову убік – вдих, в інший – теж вдих. Між вдихами вільний видих ротом.
"Вушка". Стоячи, руки в тому ж положенні, що і в попередній вправі. Нахиляємо голову (вухом до плеча), роблячи вдих, до іншого плеча - те ж саме. Не забувайте видихати.
"Маятник головою". Нахиляємо голову вниз (у тому ж вихідному положенні), робимо вдих, піднімаємо та закидаємо назад. Ще раз вдихаємо. Видихаємо, коли голова переміщується з одного положення в інше.
Головне — піклуйтесь про свій фізичний та психологічний стан і бережіть себе та своїх близьких!