ID УТОГ

Якщо не вистачає стажу: яку допомогу будуть отримувати люди замість пенсії

Корисні інформаційні матеріали від Т. Ломакіної

Якщо не вистачає стажу: яку допомогу будуть отримувати люди замість пенсії

Зараз в Україні пенсію за віком можуть отримати люди, які накопичили для цього достатньо страхового стажу. Так, у 2022 році, щоб в 60 років залишити роботу та отримувати пенсію, потрібно мати не менше 29 років стажу.

Якщо по досягненню 65 років стажу не вистачає, людина має право отримувати державну грошову допомогу. Її розмір визначається індивідуально, як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї з розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців, але не більше 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб (зараз становить 2093 грн).

Щоб отримати соціальну пенсію, потрібно звернутися до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації проживання чи фактичного проживання.

Для подачі потрібно зібрати пакет документів, в який входять:

заява з пред’явленням документа, що засвідчує особу пенсіонера та його місце проживання;

індивідуальний податковий номер;

довідка про наявний страховий стаж;

довідка про склад сім’ї;

декларація про доходи та майно за останні шість календарних місяців або два квартали, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги;

для особи, визнаної непрацездатною — копія рішення про встановлення опіки;

за потреби — копія посвідчення біженця або тимчасового виду на постійне проживання;

якщо соціальна пенсія оформляється не за адресою реєстрації —- довідка про неотримання такої допомоги в Управлінні праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.

Якщо у вас залишились питання, ви можете подзвонити на гарячу лінію Пенсійного фонду за телефоном 0 800 503 753. Або в урядовий контакт-центр на короткий номер — 1545Також нагадую номер гарячої лінії із соціальних питань — 1539.

Примітка: Щоб зробити будь-який дзвінок Ви завжди можете скористатись послугами "Сервіс УТОГ"

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину