ID УТОГ

З серпня до переліку ліків, що виписують за рецептом, додаються антибіотики

Корисні інформаційні матеріали від Т. Ломакіної

З серпня до переліку ліків, що виписують за рецептом, додаються антибіотики

Із серпня 2022 року купити антибіотики в Україні можна буде лише за електронним чи паперовим рецептом.

Отримати рецепт на антибіотик можна у будь-якого лікаря незалежно від того, чи укладена у вас декларація з якимось конкретним лікарем, де саме прописана і проживає людина. Але важливо, щоб особа, яка звернулася за рецептом, була зареєстрована в системі eHealth.

Лікар може виписати як електронний рецепт, який прийде на мобільний номер пацієнта у вигляді СМС з кодом, так і паперовий рецепт. Очікується, що в майбутньому паперові рецепти повністю будуть замінені на електронні.

Зверніть увагу: в рецепті зазначено не конкретну торговельну назву медичного препарату, а діючу речовину, що дозволяє в аптеці вибрати прийнятну для себе форму препарату та цінову категорію.

Розумію, що це рішення створює нам незручності і дехто може бути обурений тим, що тепер не можна буде просто піти в аптеку та купити антибіотики. Але це вимушена міра, враховуючи тривожний рост кількості бактерій, стійких до антибіотиків.

Якщо у вас залишились запитання, ви можете поставити їх фахівцям Гарячої лінії Міністерства охорони здоров’я за номером 0 800 505 201 або 0 800 60 20 19.

Примітка: Щоб зробити будь-який дзвінок Ви завжди можете скористатись послугами "Сервіс УТОГ"

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину