ID УТОГ
Звернення першої леді Олени Зеленської до Міжнародного дня жестових мов

Звернення першої леді Олени Зеленської до Міжнародного дня жестових мов

Звичайне «Як ти?» з початком повномасштабного вторгнення стало синонімом любові та турботи. А що, як людина не може почути вашого «Як ти?» через порушення слуху? Що, як вона в іншій країні, а її єдина рідна мова – жестова? Уявіть, яку силу матиме тоді ваше слово!

Сьогодні, у Міжнародний день жестових мов, закликаю говорити – в інклюзивній версії пісні «Говори» співачки ROXOLANA. Це наш спільний проєкт про те, який вигляд можуть мати слова підтримки в різних жестових мовах. Загалом у світі їх близько трьох сотень, у кліпі ж ви побачите українську, англійську, польську, іспанську та французьку.

Сотні тисяч українців мають порушення слуху. Значна частина цих людей виїхала, шукаючи безпеки за кордоном. Вони мають адаптуватися до іншого життя, і кожен з нас може їм у цьому допомогти – увагою, підтримкою, простими фразами: «Я тебе розумію. Ми все зможемо, бо зрештою ми єдині, ми – разом!»

Подивіться, як роблять це в кліпі актори театру міміки та жесту «Райдуга», – ці фрази неважко повторити жестовою мовою. І говоріть. Губами, мімікою, жестами – немає значення як. Та має значення можливість бути почутими.