Завершено розгляд і відбір членами Експертної комісії заявок, які надійшли на конкурс. З 24 надісланих заявок для участі у голосуванні допущено 19.
Голосування за кандидатів на визначення переможців Всеукраїнського конкурсу «Людина року в УТОГ» за номінаціями проводиться
Голосування триває з 9 квітня по 14 квітня 23 год. 59 хв
Номінація «ПРОФЕСІОНАЛ»

ВІНТОНЯК Ганна
(Івано-Франківська обласна організація УТОГ)
ВІНТОНЯК Ганна 53 роки працює на Івано-Франківському УВП УТОГ. Прийшла на підприємство у 1972 році. Один рік вчилася на швачку, освоювала всі аспекти цієї професії, а в 1973 році вступила до Київського технікуму легкої промисловості, де навчалася на технолога швейного виробництва. Закінчила навчання у 1977 році і повернулася на своє УВП. Спочатку працювала контролером на вхідному контролі, перевіряла матеріали тощо. Потім перевіряла продукцію у швейному цеху. Стала старшим контролером, згодом - начальником ВТК. Зараз працює інженером з якості.
Підприємство випускає продукцію для армії, для Міністерства оборони. ВІНТОНЯК Ганна старається забезпечувати належну якість продукції. Під її керівництвом працюють молоді дівчата ВТК. Вона їх навчає, дбає, щоб продукція була якісна і належної оцінки. Своєю працею Ганна і її колектив прагнуть наблизити нашу перемогу.

РЕВЕНКО Юлія
(Миколаївська обласна організація УТОГ)
Працюючи на посаді в.о. голови Миколаївської ТО УТОГ, РЕВЕНКО Юлія у 2024 році надала великий обсяг соціальних і несоціальних послуг, гуманітарної допомоги для осіб з інвалідністю зі слуху: допомогу в одержанні 13 слухових апаратів, компенсації за 8 смартфонів, 27 інших засобів реабілітації (1 ходунків, 4 ходунків на коліщатках, 1 крісло колісне, 20 розумних годинників, милиці). Наданий корм для собак і кішок членів УТОГ – більше, ніж на 250 тис. грн, 60 наборів засобів гігієни, 233 наборів побутової хімії, ліків (на 40 осіб), батарейок на слухові апарати (для понад 96 осіб), підгузків для дорослих, поглинальних пелюшок, 243 літніх ковдри, продуктові набори понад 1000 одиниць. Створено багато особистих кабінетів членів УТОГ, видано 434 членські квитки УТОГ нового зразка. Зібрано членських внесків з урахуванням заборгованості — 100318 грн. Оформлено виплату щомісячно 1500 грн (тривалість - 9 місяців) для 445 осіб. Залучені 30 000 грн коштів від БФ, за які були придбані батарейки на слухові апарати, а також мікрофони, кабелі, стійка для проведення культурно-масових заходів.
Юлія брала участь у реалізації всеукраїнського проєкту як інструктор-методист у справах глухих – оформила 110 пакетів документів одержувачів соцпослуг. За її участі здійснювалася реалізація проєкту «Облаштування приміщення для проведення групової роботи з соціальної адаптації осіб з інвалідністю зі слуху, членів Миколаївської обласної організації глухих». Юлія виконувала переклад жестовою мовою відеороликів, надавала допомогу у проведенні заходів Херсонської ТО в частині перекладу жестовою мовою, а також здійснювала представництво інтересів глухих в ТО шляхом надання літніх ковдр і корму для тварин. Брала участь у заходах художньої самодіяльності. Організовувала на базі ТО щотижня отримання хліба від 50 до 100 одиниць від благодійної організації. Підготувала багато публікацій до газети «Наше життя», відеороликів для участі глухих у конкурсі й ролики з адаптацією інформації жестовою мовою (монтаж понад 200 роликів, підбір тем). Здійснювала захист прав жестомовної особи на обслуговуваннях в закладах охорони здоров’я УЖМ (зустрічі з директорами закладів і письмові звернення на захист прав глухої людини), а також в УСЗН. З нагоди 91-річчя УТОГ за сумлінну працю в УТОГ, забезпечення соціального захисту осіб з інвалідністю зі слуху, високий професіоналізм під час виконання службових обов’язків, активну громадську діяльність в.о. голови Миколаївської ТО нагороджено почесною грамотою УТОГ.
Номінація «ОСВІТЯНИН»

ДЯКІВ Сергій
(Чернівецька обласна організація УТОГ)
На посаді вчителя Сергій проявляє себе як ініціативний, наполегливий та творчий педагог. Досконально володіє українською жестовою мовою, сучасними методами організації навчально-виховного процесу. Він є співавтором навчального посібника «Українська жестова мова» для учнів 5 класу, який видано у 2024 році. Проводить курси з вивчення української жестової мови для вчителів і вихователів, де створює оптимальні умови для досконалого оволодіння ними жестовою мовою. Сергій користується авторитетом серед педагогів, учнів, колег і членів УТОГ Чернівецької обласної організації УТОГ, де він за сумісництвом також працює інструктором-методистом у справах глухих.

ВАСИЛЬЧЕНКО Ірина
(Харківська обласна організація УТОГ)
Ірина викладає глухим дітям українську жестову мову у Комунальному закладі "Харківська спеціальна школа № 5" Харківської обласної ради, її педагогічний стаж - 30 років. В умовах повномасштабної війни веде заняття УЖМ з дітьми в дистанційному форматі та навчає їх виконанню пісень жестами. Її вихованці систематично беруть участь у святкових відеороліках з виконанням пісень.
Ірина - голова первинної організації УТОГ школи, бере участь у громадському житті Харківської обласної організації УТОГ та розповідає учням про УТОГ, про його діяльність і можливості, які тут надаються глухим людям.
27 вересня 2024 року у Комунальному закладі "Харківська спеціальна школа № 5" ХОР нею був проведений загальношкільний захід, присвячений Міжнародному дню глухих з присутністю голови Харківської міської організації УТОГ – Мусатова Володимира. Показали презентацію про відомих людей, які були глухими. Своїм прикладом вони довели, що глухота - це не привід закопувати свій талант у землю. Незважаючи на недугу, ці знамениті люди досягли успіху
Номінація «ВОЛОНТЕР»

БУГЛАК Наталія
(Київська організація УТОГ)
Буглак Наталія з 2018 року є головинею первинної організації УТОГ Деснянського району м. Києва. Коли почалася війна, вона добровільно взяла на себе ще два райони - Дніпровський та Дарницький, які залишилися без голів, які виїхали за межі України. Цю громадську діяльність Наталія продовжує по теперішній час. Завжди турбується і опікується самотніми літніми людьми, нікому не відмовляє в допомозі. Організовує зустрічі невеликими групами тих, кому потрібно допомогти підписати петицію, розібратися як користуватися смартфоном, як зробити донат для ЗСУ тощо. Її часто можна бачити у всіх чат-групах як свого району, так і Київської організації УТОГ, де вона роз'яснює жестовою мовою те, що не зрозуміло глухим, п ідказує, як можна щось зробити. У 2024 році за її ініціативою створено окрему гілку чату Київської організації УТОГ - "Акції АШАН", оскільки вона працює в цьому супермаркеті і завжди є інформує глухих про різні акції.
У квітні 2024 року її запросили на збори Київської ради ветеранів УТОГ, де всі одноголосно підтримали її кандидатуру на голови столичної ветеранської організації.
За її пропозицією та участю зібрано гарну команду активістів майже з кожного району м. Києва. У тому числі й серед перекладачів-ветеранів, які фактично залишились поза увагою. Життєве кредо: Любити життя і цінувати кожну його хвилину, нести радість, у книгах - шукати істину, у людях – мудрість. Дуже радію, коли можу бути корисною для глухих людей.

БАЄВА Вікторія
(Черкаська обласна організація УТОГ)
Вікторія, волонтерка, членкиня Черкаської ТО УТОГ разом з БФ «Сталевий кордон» активно займалася збором продуктів та ліків для захисників України. За плідну діяльність вона отримала грамоту та подяку з нагоди Міжнародного дня волонтерів.
Вікторія взяла активну участь у вирішенні проблеми з приміщенням Шполянської ПО УТОГ і 02.07.2024 року була присутня на зустрічі керівництва ЦП УТОГ з членами Шполянської ПО УТОГ, на якій було обговорено питання передачі приміщення членам УТОГ для проведення інформаційної та культурно-масової роботи.

ІВАНЕНКО Марина
(Одеська обласна організація УТОГ)
Марина – волонтерка з Одеси. Займається пошуком та надсиланням одягу нужденним людям, наданням допомоги бездомним тваринам завдяки донатам через соцмережі та збору кормів від власників домашніх тваринок у Німеччині, наданням допомоги у вигляді памперсів лежачим людям похилого віку завдяки донатам через соцмереж

БАРАН Людмила
(Полтавська обласна організація УТОГ)
Людмила є головинею первинної організації УТОГ Полтавського ВП «Універсал» УТОГ. На добровільних засадах постійно бере участь у всіх організаційних, реабілітаційних, культурно-масових заходах, займається організацією заходів дозвілля і спортивних змагань Полтавської обласної організації УТОГ і Полтавської територіальної організації УТОГ. Протягом 2024 року постійно займалася організацією та проведенням реабілітаційних заходів зі спортивних ігор бочча, петанк, настільних ігор для глухих членів УТОГ і глухих ВПО.
Людмила активно допомагає ветеранам УТОГ у вирішенні різних питань (навчає користування смартфонами, допомагає в оплаті комунальних послуг, в наданні інформації і консультацій). Бере участь у подвірних обходах самотніх глухих людей похилого віку і глухих, які потрапили у складні життєві обставини; є співорганізатором благодійних акцій, і найактивнішою учасницею волонтерського руху Полтавської обласної організації УТОГ.
Активно допомагає глухим ВПО адаптуватися до життя у нових умовах власним прикладом (сама є ВПО з 2014 року). Людмила Баран має активну життєву позицію і завжди надихає глухих Полтавського осередку до єднання в УТОГ. Своїм прикладом закликає членів УТОГ до небайдужості й активної громадської діяльності.
Людмила завжди відкрита до спілкування і надання допомоги глухим, про таких людей, як вона кажуть, що у них добра душа і золоте серце.

ДЕРКАЧ Вікторія
(Рівненська обласна організація УТОГ)
Волонтерка, активістка Рівненської обласної організації Українського товариства глухих. З перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну підтримує Збройні сили України. Виготовляє сувеніри та набори для військових. Робить свій маленький внесок у спільну працю для Перемоги. Життєве кредо Вікторії «Я можу, я допомагаю» – є не просто словами, а принципом, яким дівчина керується у всіх сферах свого життя. Її приклад доводить, що навіть у найважчих ситуаціях можна знайти силу та можливості для власного розвитку та допомоги іншим.

СТРІЛЕЦЬКИЙ Тарас
(Харківська обласна організація УТОГ)
З початком війни волонтерство набуло великого значення для допомоги людям, які опинились у важких умовах. Особливо це торкнулось глухих Харківщини. Саме потреба людей у допомозі надихнула Тараса стати волонтером. Свою волонтерську діяльність він розпочав з березня 2022 року. Найбільшу увагу став приділяти саме дітям віком від 0 до 18 років, враховуючи те, що вони не повинні страждати і мати радість у житті. І у нього це вийшло!
Його кредо - "Наші діти - майбутнє України!" . Завдяки наполегливій праці, зв'язкам з друзями, спонсорами та разом з активістами Тарасу вдається проводити різні цікаві заходи для дітей. Їх посмішки і гарний настрій свідчать, що праця не даремна.
Тарас Стрілецький у 2024 році був організатором наступних заходів:
- До Міжнародного дня захисту дітей. У заході взяли участь 5 дітей.
- Свято "Золота осінь" - участь 7 дітей.
- Захід до Новорічних та Різдвяних свят - участь 24 дітей.
Тарас самостійно придбав подарунки дітям, а кошти допомогли зібрати глухі, які знаходяться зараз за кордоном. Всього ним було придбано 36 подарунків.

СЕМА Олена
(Чернігівська обласна організація УТОГ)
Олена - волонтерка, енергійна активістка Чернігівської територіальної організації УТОГ. Вона опікується ветеранами УТОГ, одинокими та хворими людьми або тими, хто потрапив у біду. Завдяки зв'язкам з благодійним фондом «Чую Серцем» особисто здійснювала обходи тих, хто за станом здоров’я обмежений в рухах, розвозила їм різну гуманітарну допомогу у вигляді продуктів, індивідуальних гігієнічних засобів та корму для тварин. Бере активну участь у різних заходах серед ветеранів УТОГ, постійно проводить інформаційні дні. Також в’яже теплі шкарпетки на допомогу воїнам ЗСУ

МІНЧЕНКО Олена
(Культурний центр УТОГ)
Зробила велику пожертву на ремонтні роботи з утримання будівлі Культурного центру УТОГ, зокрема, завдяки цим коштам усунуті наявні протікання даху та заплановано усунення інших дефектів даху, зроблено оновлення системи електропостачання, виконано заміну частини вікон. Також пані Олена неодноразово у 2024 році допомагала військовим, закриваючи для них потребу у важливих речах, як то генератор, акумулятори для авто тощо.
Той факт, що членкиня УТОГ особисто сприяла зміцненню матеріальної бази Культурного центру УТОГ, заслуговує на популяризацію та визнання Людиною року.
Номінація «УСПІХ»

СЕРЕДА Наталія
(Житомирська обласна організація УТОГ)
Наталія постійно бере активну участь у громадській діяльності обласної організації УТОГ і художній самодіяльності ОБК УТОГ. Вона багато років очолює обласну ревізійну комісію УТОГ. Є головинею обласної Ради ветеранів УТОГ. Багато часу і зусиль приділяє відвідуванню важкохворих та одиноких членів УТОГ, наданню допомоги ветеранам у вирішенні пенсійних та особистих питань. Завжди захищає інтереси осіб з порушеннями слуху. Приділяє увагу співпраці з іншими громадськими організаціями, зокрема спільно з ГО "Житомирська обласна громадська організація людей з інвалідністю "Молодь. Жінка. Сім'я" бере участь у проєкті "Підтримка жінок-лідерок в територіальній громаді Житомирської області". Це дозволяє збільшити можливості у наданні допомоги членам УТОГ і популяризувати діяльність нашої організації серед загалу

БОНДАР Неоніла
(Київська організація УТОГ)
Чи багато у нас лікарів-стоматологів із порушеннями слуху і зі знанням жестової мови? На жаль, ні.
БОНДАР Неоніла, яка у 2019 році закінчила Київський медичний університет та отримала професію лікаря-стоматолога, є єдиною лікаркою-стоматологинею в м. Києві, яка має порушення слуху. У неї на прийомі в стоматологічній клініці глухі почуваються комфортно та спокійно завдяки її уважному підходу до проблеми та її роз'ясненню жестовою мовою, підтримці під час процедур, індивідуальним рекомендаціям. Якщо потрібен інший фахівець у сфері стоматології, наприклад хірург, ортопед чи терапевт, Неоніла супроводжує глухого та допомагає зі спілкуванням. Веде пацієнтів після протезування, імплантації. Проводить професійну гігієну та навчання, як правильно доглядати зуби. Проводить видалення зубного каменю і у своїй роботі використовує сучасну методику очищення зубів – ультразвукове очищення, АіrFlow, яка значно покращує стан зубів та ясен.
2024 року їй вдалося налагодити спільну роботу з ортопедами, хірургами, терапевтами та імплантологами, щоб забезпечити пацієнтам найкращий результат. Завдяки злагодженій командній роботі пацієнти отримували не лише якісне лікування, а й комфортний догляд до та після встановлення імплантів, металокерамічних чи цирконієвих конструкцій. Неоніла також за потреби виїжджає додому до людей з порушеннями опорно-рухового апарату та з порушеннями слуху, щоб надати професійну допомогу у вирішенні їх проблем з зубами.
Її життєве кредо: “Здорова усмішка – без бар’єрів”. Догляд за зубами важливий для кожного, незалежно від того, якою мовою він спілкується. Неоніла створює комфортні умови для всіх пацієнтів, щоб якісна стоматологічна допомога була доступною без жодних бар’єрів – ані мовних, ані комунікаційних!

БАЛА Тарас
(Львівська обласна організація УТОГ)
Тарас - член правління Львівської ТО УТОГ, голова первинної організації УТОГ Залізничного району міста. Весь свій вільний час приділяє вирішенню різних питань для членів нашої спільноти. Завдяки своїй життєвій активності організовує різні зустрічі, навчальні лекції, екскурсії, перегляди кінофільмів з жестовим перекладом. Завдяки його ініціативі зібрано кошти та придбано плазмовий телевізор у фоє Львівського ОЦКіД УТОГ.
Постійно на сторінці Львівської ТО УТОГ у соціальних мережах забезпечує розміщення матеріалів про нові закони, які стосуються пенсійного та соціального забезпечення. Протягом року побував у багатьох ЦНАП з метою перевірки безбар'єрності в отриманні їхніх послуг завдяки "Сервісу УТОГ".
Лідерські здібності Т. Бали дуже допомагають у позитивному розв’язанні проблем пенсіонерів. Адже на сьогодні це найбільш малозабезпечена та малозахищена верства населення. У кінці 2024 року Тарас випробував себе як екскурсовода. Екскурсанти мали можливість отримати задоволення від проведеної ним екскурсії "Подорож від пам'ятника Данилу до тиші генія". Це активна особистість та генератор різних ідей

ЛУКЬЯНОВА Світлана
(кандидатуру висунула Середа Наталія,
членкиня ВРВ УТОГ)
Голова Всеукраїнської ради ветеранів Світлана Лук'янова у 2024 році, зважаючи на складні умови воєнного стану, які негативно впливають на людей похилого віку, особисто ініціювала перед Центральним правлінням УТОГ організацію оздоровлення та активної реабілітації для ветеранів УТОГ на базі Навчально-відновлювального центру УТОГ у Пущі-Водиці. Кошти на оздоровлення були залучені ЦП УТОГ, зокрема за фінансової підтримки ТОВ «Tolk». Завдяки цій ініціативі пільгове оздоровлення пройшли 48 осіб похилого віку з усієї України. Особисто Світлана Петрівна організувала низку різних активностей та заходів з ветеранами під час їх оздоровлення.
З початку 2024 року Світлана Петрівна посилено вживала заходів з активізації ветеранського руху в УТОГ, проводила індивідуальну роботу з кожним представником обласної ради ветеранів з метою досягнення такого результату діяльності обласної ради, при якому ветерани УТОГ зможуть бути захищеними та отримувати необхідну підтримку, особливо в умовах воєнного стану. Завдяки цим зусиллям протягом 2024 року обласні ради ветеранів УТОГ посилили свою роботу з членами УТОГ похилого віку та забезпечили відвідування хворих ветеранів УТОГ вдома, надання ветеранам та людям похилого віку гуманітарної допомоги тощо

МАЙСТРЕНКО Володимир
(кандидатуру висунула Кириченко Вікторія)
Майстренко Володимир зробив вагомий внесок у розвиток Українського товариства глухих (УТОГ). Завдяки його самовідданій праці було відремонтовано спортивну залу ОБК УТОГ у місті Кропивницький. Його метою було створення сучасного та комфортного простору, що сприятиме залученню орендарів, а також надасть можливість людям з порушеннями слуху займатися спортом, брати участь у змаганнях та відчувати себе на рівні з іншими спортсменами. Майстренко Володимир не лише ініціював цей проєкт, а й особисто виконував ремонтні роботи, фактично присвятивши цьому весь свій час. Він працював самостійно, з нуля відновлюючи приміщення. Іноді до нього приєднувалися представники спільноти глухих, які підтримували його прагнення зробити спортивну залу сучасною та доступною. Його наполегливість, працьовитість і відданість спільноті заслуговують на високу оцінку і на звання «Людина року»

БАБІН-ТКАЧ Павло
(його кандидатуру висунула Кириченко Вікторія)
У 2024 році Павло подав низку грантових проєктів, частину з яких успішно виграв на користь Українського товариства глухих. Отримані кошти були спрямовані безпосередньо на підприємство УТОГ для пошиття українського національного одягу. Особливо важливо, що фінансування не було витрачено на сторонні потреби, а використано саме для підтримки УВП УТОГ. Завдяки цьому глухі артисти отримали можливість виступати на сцені в якісному та гідному національному вбранні, що сприяє збереженню культурної спадщини та підвищенню престижу організації.
Головною метою Павла є розвиток та підтримка спільноти УТОГ. Його ініціативність, відповідальність та відданість спільній справі заслуговують на високе визнання і звання «Людина року 2024»
Номінація «БЛОГЕР»

ЯНЧЕВСЬКА Марія
(Чернівецька обласна організація УТОГ)
Марія - відома блогерка в Україні. Вона авторка блогу "Українська кухня" у фейсбуці та має велику кількість підписників по всьому світу, сприяє популяризації української кухні. У своєму блозі вона знайомить з історією, традиціями та рецептами приготування українських страв. Є активним учасником обговорення в інших групах у фейсбуці, телеграмі. Відома своєю активною, патріотичною позицією. Бере активну участь у життєдіяльності обласної організації УТОГ, надає посильну допомогу та підтримку