ID УТОГ

ККЛП відкриває нові можливості

Для абітурієнтів

Київський коледж легкої промисловості відкриває нові можливості для осіб з порушеннями слуху

 

Зазвичай абітурієнти з порушеннями слуху мають значні труднощі при здобутті освіти у навчальних закладах, які мало адаптовані до особливостей навчання глухих осіб.

Зважаючи на це, Держаний вищий навчальний заклад "Київський коледж легкої промисловості" одним з перших відкрив двері для глухих та слабкочуючих, і завдяки перекладачам жестової мови налагодив адаптований для глухих навчальний процес.

Протягом понад як 60 років Коледж випустив незлічену кількість глухих фахівців, і при цьому жодного разу не припиняв навчання студентів з порушеннями слуху. До сьогодні дня навчальний заклад готував їх лише за двома напрямками - "швейний" та "взуттєвий".

Директор Коледжу Ганна Володимирівна Щуцька недавно була у відрядженні в США, де відвідала Галлодетський університет, який розташований у Вашингтоні на величезній території, і спеціалізується у навчанні глухих зі великим переліком спеціальностей. А найголовніше те, що керівники Галлодетського університету - глухі, викладацький склад - як глухі, так і чуючі, які вільно спілкуються жестовою мовою. В університеті навчаються і чуючі, і глухі студенти, які також вільно спілкуються жестами. Заняття проходять жестовою мовою. Тобто Університет повністю адаптований для навчання глухих.

Г. В. Щуцька під враженням від побаченого прийняла рішення на базі ДВНЗ "Київський коледж легкої промисловості" збільшити перелік спеціальностей, створити умови для вільного спілкування між глухими, чуючими студентами та викладачами. У зв'язку з цим для слабкочуючих осіб відкрили ще дві спеціальності - "Дизайн" та "Облік і оподаткування".

Спеціальність "Дизайн" включає в собі такі освітні напрямки: дизайн одягу, дизайн взуття, дизайн трикотажу (дизайн тканевих принтів), дизайн аксесуарів та ком'ютерний дизайн.

Для вступу необхідно скласти внутрішні іспити з української мови та малюнок, оскільки вміння малювати важливе для дизайну. Через те, що глухі не мають можливості написати диктант з української мови, іспит змінили на тести.

Тести складають лише випускники з неповною середньою освітою (10 клас), а хто закінчив повну середню освіту (12 клас) - тим необхідно принести сертифікат Українського центру оцінювання якості з освіти (сертифікат ЗНО) або оформити медичну довідку, де вказаний діагноз "Двобічна глухота з вестибулярними розладами" (шифр Н90-Н91).

Випускникам 10 класу необхідно здати документи в приймальну комісію Коледжу з 1 до 13 липня, а випускникам 12 класу - з 10 до 22 липня, а для тих, хто здавав ЗНО - прийом документів з 10 до 29 липня 2019 року.

У зв'язку з тим, що на спеціальність "Дизайн" вперше приймаються особи з порушеннями слуху і даний напрямок ще не укомплектований перекладачами жестової мови, приймають лише слабкочуючих випускників. Якщо апробація буде успішною, то в наступні навчальні роки будуть надані перекладачі жестової мови.

Коледж також набирає слабочуючих за напрямком "Облік і аудит", напрямки освітніх програм: бухгалтерський облік, фінанси і кредит. Форма іспитів аналогічна, як і за спеціальністю "Дизайн", предмети - українська мова, математика.

Для випускників 12-го класу аналогічно: або результати ЗНО, або медична довідка із зазначеним діагнозом, який має шифр Н90-Н91. Терміни подачі документів такі ж, як за спеціальністю "Дизайн".

Глухі абітурієнти традиційно можуть вступати на спеціальність "Технології легкої промисловості" за освітніми напрямками: конструювання швейних виробів, технологія виробництва взуття.

Коледж забезпечує іногородніх абітурієнтів гуртожитком.

"Швейники" - це не значить, що на виході буде проста швачка. Ні, випускник Коледжу буде мати кваліфікацію техніка-технолога, який зможе налагодити швейний процес, конструювати вироби тощо.

Я прошу слабкочуючих підтримати проект Коледжу, бо за першопрохідцями підуть і глухі.
Ми за розширення спеціальностей для глухих!
Ті, хто ще не визначився з життєвим шляхом, - вступайте до Коледжу!

Вільний переклад: Т. Корнієнко

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину