Ще з 2015 року Центральне правління УТОГ активно працювало над питанням звільнення від участі у зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО) осіб з порушеннями слуху, які закінчили спеціальні школи для зазначеної категорії дітей, через специфіку сприймання ними інформації. Пропонувалося замінити їм проходження ЗНО на вступні випробування, які проводить вищий навчальний заклад.
Як показує практика, особи з порушеннями слуху можуть успішно навчатися на рівні із здоровими студентами. Єдиною перепоною стає ЗНО, яке викликає психологічний дискомфорт та невпевненість у своїх силах, що є перешкодою для його успішного проходження. З часу введення ЗНО кількість абітурієнтів з числа осіб з порушеннями слуху постійно зменшується, а значить — з кожним роком збільшується кількість осіб з порушеннями слуху, які не можуть реалізувати свій потенціал в отриманні вищої освіти та, відповідно, омріяної професії.
Наслідком двох років наполегливого доведення Українським товариством глухих необхідності таких змін до порядку проведення ЗНО став спільний Наказ Міністерства освіти і науки та Міністерства охорони здоров’я України № 1027/900 від 29.08.16 р. «Деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та або патологічні стани, інвалідність», який набув чинності з 24 січня 2017 р.
За цим наказом від участі у зовнішньому незалежному оцінюванні можуть бути звільнені, зокрема, нечуючі особи з таким діагнозом: «Двобічна глухота з вестибулярними розладами». При цьому, за бажанням, абітурієнт із зазначеним діагнозом може проходити ЗНО.
Більш детально ознайомитись з наказом № 1027/900 від 29.08.16 р. ви можете за цим посиланням: https://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/RE29837.html
У разі, якщо абітурієнт не має вказаного вище чи іншого діагнозу за наведеним у наказі списком і повинен складати ЗНО, звертаємо вашу увагу, що реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні осіб, яким станом на 01 вересня 2016 року виповнилося 16 років, буде відбуватися за паспортами. Зважаючи на стислі терміни реєстрації (з 06 лютого до 17 березня 2017 року), радимо якнайшвидше розпочати процедуру отримання паспортів.
Реєстрація на ЗНО – 2017 р. (зовнішнє незалежне тестування) стартувала 6 лютого 2017 року. Подати документи потрібно до 17 березня 2017 р. За цей час абітурієнт повинен внести свої дані в систему Українського центру оцінювання якості освіти. Це можна зробити самостійно через інтернет. При оформленні реєстраційної карти абітурієнтові потрібно вказати такі дані:
1. П.І.Б.
2. Дата народження.
3. Тип документа, що засвідчує особу.
4. Номер телефону.
5. Адреса електронної пошти.
6. Категорія випускника.
7. Інформація про навчальний заклад.
8. Місце проведення ЗНО.
9. Адреса для отримання кореспонденції.
У доступі вже є інформація про дати проведення ЗНО за окремими предметами:
українська мова і література — 23 травня; іспанська мова — 25 травня;
німецька мова – 25 травня; французька мова – 25 травня; англійська мова – 29 травня; математика — 31 травня; історія України – 2 червня; російська мова – 6 червня; біологія — 8 червня; географія — 12 червня; фізика – 14 червня; хімія — 16 червня.
Детальнішу інформацію читайте на сайті: https://testportal.gov.ua/programs2017/
Успіху вам!
Про участь у ЗНО та вступних іспитах осіб, які мають порушення слуху
Для абітурієнтів
Запропонувати новини
Маєте новину? Розповідайте!