ID УТОГ

Брифінг постійної представниці Президента України в АР Крим Таміли Ташевої щодо рекомендацій для цивільного населення

Переклад жестовою мовою

Щодо рекомендацій для цивільного населення: як діяти під час деокупації та можливих бойових дій на території Криму.

Основні тези:

Півострів буде деокупований, це наше право й обов’язок, адже тільки так ми можемо захистити наших громадян: припинити репресії, переслідування й тотальну мілітарну пропаганду серед наших дітей, а також гарантувати безпеку в Азово-Чорноморському регіоні та світі.

Звертаємося до наших громадян, які проживають на території тимчасово окупованого Криму, і просимо подбати про базові заходи безпеки, підготуватися до різних сценаріїв розвитку подій і допомагати нашим Збройним Силам.

Окремо звертаємося до громадян Росії, які незаконно приїхали до окупованого Криму: просимо вас уже зараз вирушати до себе додому в Тюмень, Елісту, Саранськ, Іркутськ чи звідки ви понаїхали.

Україна веде конвенційну війну, наші Збройні Сили не обстрілюватимуть цивільну інфраструктуру, але просимо вас переміститися від військових об'єктів якнайдалі.

Ми не рекомендуємо нашим громадянам в умовах деокупації погоджуватися на «евакуацію», яку пропонують загарбники, щоб не стати заручниками РФ у війні проти України чи щитом для російських військ.

Виїзд з окупованого півострова через територію РФ і треті країни не вважатиметься адміністративним правопорушенням і не тягнутиме за собою відповідальності, оскільки такий виїзд здійснений в умовах крайньої потреби.

Варто мати свідому позицію й повідомляти спецслужбам України всю відому вам інформацію про окупантів та їх переміщення – це є надважливим елементом вашої безпеки.

Окремо хочу сказати представникам незначної групи осіб з-поміж кримських татар – «саткъынам», або ж запроданцям: ви обов’язково відповідатимете згідно з українським законодавством, але ключове, що вже є, – вам дали оцінку самі киримли.

Увесь світ знає, що кримські татари чинять спротив в окупованому Криму, підтримують Україну та воюють у лавах Збройних Сил.

Україна переможе! Крим – це Україна!

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину