На тимчасово окупованих та зруйнованих територіях існує високий ризик зараження холерою
Через війну деякі українські міста нагадують середньовіччя, через відсутність чистої води в цих регіонах збільшився ризик зараження холерою. У Центрі громадського здоров'я розповіли, як убезпечити себе від холери.
У деяких містах окупанти зруйнували майже всю інфраструктуру. Коли немає води та можливості термічно обробити продукти, ризик спалаху небезпечних інфекцій дуже великий.
Повномасштабна війна та зруйнована інфраструктура у поєднанні з літньою спекою підвищує ризик появи гострих інфекційних захворювань, таких як холера. Це захворювання дуже небезпечне, може призвести до смерті. У Центрі громадського здоров'я розповіли, як виявити захворювання та убезпечити себе від зараження холерою.
Збудник холери може зберігати життєздатність у воді протягом тривалого часу, у харчових продуктах за кімнатної температури протягом двох-п'яти днів.
Симптоми холери:
- частий, до 10 разів на добу, пронос. Через що в організмі відбувається втрата великої кількості води. Як наслідок - згущення крові та зневоднення;
- м'язові судоми, що виникають через втрату з рідиною мікроелементів;
- загострення рис обличчя, западання очей, посиніння губ та вушних раковин;
- наявність холодної шкіри. Холера супроводжується нормальною чи навіть зниженою температурою тіла;
- втрата пружності шкіри, через що вона легко збирається в складки і дуже довго розправляється, а шкіра стоп і рук стає зморшкуватою;
- задишка, різка слабкість.
При перших симптомах слід негайно звернутися до лікаря.
Щоб уникнути зараження холерою, необхідно дотримуватися таких правил:
- кип'ятіть воду. При кип'ятінні збудник захворювання гине протягом хвилини;
- дотримуйтесь елементарних правил особистої гігієни: ретельно мийте руки перед тим, як брати або готувати їжу і після відвідування туалету;
- стежте за якістю харчових продуктів, не вживайте їх, якщо є сумніви щодо дотримання їх зберігання та походження;
- по можливості використовуйте спеціальні засоби (таблетки) для знезараження води перед кип'ятінням;
- мийте овочі та фрукти перед вживанням, якщо є сумніви щодо води, то не вживати фрукти та овочі без термічної обробки;
- ретельно готуйте їжу, проварювати та просмажувати продукти перед вживанням.
Лікарі відзначають, що при своєчасному лікуванні легка форма холери закінчується повним одужанням. За відсутності ефективної терапії протягом двох-трьох днів у хворого може розвинутися кома, можливі летальні наслідки.
Не встигло людство відійти від повідомлень про поширення мавпової віспи та запам'ятати симптоми, як уже у ВООЗ заявили про виявлення гострого гепатиту невідомого походження. У 33 державах світу зафіксували цю хворобу.