ID УТОГ

Щиро вітаємо з ювілейним днем народження!

Про глухих

Сьогодні, 26 листопада, відзначає свій чудовий ювілей Світлана Петрівна ЛУК’ЯНОВА - людина талановита і багатогранна, активна і небайдужа, енергійна і надзвичайно працьовита. 

Завдяки своїм здібностям, наполегливості і лідерським якостям Світлана Петрівна змогла проявити себе у багатьох сферах життя і скрізь досягти непересічних успіхів.      

Її життя  з самого  народження пов’язане з нашим Товариством, адже народилася вона  у родині глухих активістів УТОГ у Полтаві. У 1969 році закінчила 10 класів Полтавської загальноосвітньої школи-інтернату № 2 і розпочала трудовий шлях. 1970 року переїхала до Львова, де влаштувалася на Львівське УВП № 1 ученицею швачки. У вільний від роботи час брала активну участь у спортивних змаганнях з різних видів спорту, а з 1971 року почала виступати в художній самодіяльності, де грала у невеличких сценках, декламувала вірші та виконувала пісні жестовою мовою.

У 1972 році Світлана Петрівна за сімейними обставинами переїхала в Крим, де працювала художньою керівницею Севастопольського будинку культури УТОГ. Після народження дітей разом з родиною у 1978 році повернулася до рідної Полтави, де стала працювати на УВП № 2 УТОГ.  

Світлана Петрівна завжди мала потяг до знань і попри всі завантаження й труднощі продовжувала успішно навчатися: 1987 року закінчила з відзнакою заочне відділення факультету «Правознавство» політехнікуму Ленінградського відновлювального центру, а 1995 року — дефектологічний факультет Київського педагогічного інституту ім. О.М. Горького.

У 1990 році вона була призначена на посаду заступниці директора з навчально-виховної роботи, соціальних питань і кадрової роботи Полтавського УВП № 2 (зараз — ВП «Універсал» УТОГ), де і працює до сьогодні.

Беззаперечний авторитет в колективі, вміння працювати з людьми, знання психології осіб з порушеннями слуху і всіх тонкощів виробничого процесу та соціальної складової – всі ці якості допомагають Світлані Петрівні успішно виконувати нелегку, але дуже важливу роботу, спрямовану на надання допомоги й підтримки працівникам підприємства і членам УТОГ Полтавщини.

Людина активної життєвої позиції, Світлана Петрівна завжди брала ініціативну участь у громадському житті УТОГ, зокрема у діяльності Полтавської обласної організації УТОГ, де вона вже тривалий час працює у складі її президії та правління. З 2015 року вона була головою Полтавської ради ветеранів УТОГ, а з 2020 року очолює Всеукраїнську раду ветеранів УТОГ.

Мабуть, за останні роки не було такого конкурсу самодіяльної творчості та  пісень у жестовому виконанні, у якому б не брала участь ця талановита жінка, пропагуючи народну творчість та українську культуру. Її висока виконавська майстерність і патріотична позиція високо поціновані на багатьох творчих змаганнях, де вона здобула не одну визначну нагороду.

За активне громадське життя й успішну трудову діяльність Світлана Петрівна неодноразово нагороджувалась, вона відзначена званням «Почесний член УТОГ» (2018 р.), відзнакою «За заслуги» (2013 і 2022 рр.), Почесною грамотою Центрального правління УТОГ (2017 р.), Почесною грамотою виконкому Полтавської міської ради (2017 р.) та багатьма іншими відзнаками. Як багатодітна мати, має «Медаль Материнства» ІІ ступеня (1982 р.).

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину